Pismo o uprzątnięcie klatki schodowej WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaPismo o uprzątnięcie klatki schodowej WZÓR
Maja L. zapytał 3 lata temu

Witam, jak napisać pismo o uprzątnięcie klatki schodowej? w bloku w którym mieszkam mieszka kilka rodzin które cały czas robią bałagan na klatce schodowej, co jakiś czas sama coś uprzątnę ale śmieci i rupieci jest tyle, że sama nie dam sobie z tym rady. W związku z powyższym chciałabym napisać wniosek do spółdzielni o posprzątanie klatki schodowej.

Jeśli problem będzie narastał, mogą pojawić się prusaki, mole i inne robactwo. Czy macie może w swojej bazie wzór pisma o uprzątnięcie klatki schodowej w bloku? czy mogę prosić o link do dokumentu?

3 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

jeśli w bloku jest wspólnota, a sprawy zarządu zostały oddane spółdzielni, to w jej obowiązku jest zapewnienie czystość i porządku na klatce. Proszę więc rozeznać się w tej kwestii. Mam na myśli ustalenie harmonogramu takich prac jak sprzątanie klatki, terenu wokół budynku, odrobaczanie części wspólnych, przeprowadzanie deratyzacji.

Może jednak zdarzyć się tak, że pomimo systematycznego/regularnego sprzątania klatki schodowej niektórych „bałaganów” firma sprzątająca nie jest w stanie usunąć, ponieważ nie chce wchodzić w konflikt z lokatorami.

W niektórych blokach wystawianie szafek z butami, półek, wózków, czy rowerów jest na porządku dziennym i o takich właśnie zachowaniach piszę. Niemniej jeśli Pani faktycznie myśli o bałaganie typu, śmieci, papierki, niedopałki lub butelki sprawę należy zgłosić do spółdzielni mieszkaniowej wystosowując oficjlane pismo w tej sprawie.

Dla ułatwienia zachęcam do pobrania przygotowanego przez wzoru takiego pisma:

Pismo o uprzątnięcie klatki schodowej wzór

pismo-o-uprzatniecie-klatki-schodowej-wzor-pdf-doc-przyklad

Pismo o uprzątnięcie klatki schodowej wzór

Podobnie można próbować wpłynąć na mieszkańców bloku w przedmiocie wystawienia na klatkę mebli lub przedmiotów większych gabarytów. Kwestię tę powinien regulować regulamin dotyczący przestrzegania porządku, czystości i higieny w pomieszczeniach przeznaczonych do wspólnego korzystania w budynku oraz na zewnątrz budynku.

KK. odpowiedział 3 lata temu

Witam, piszę w podobnej sprawie, tylko że u nas oprócz bałaganu na klatce, przydałby się remont lub przynajmniej malowanie klatki schodowej…

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

@kk. – tutaj pobierzesz gotowe do wypełnienia -> podanie o remont klatki schodowej wzór.