Wzór pisma do spółdzielni mieszkaniowej o remont klatki schodowej

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór pisma do spółdzielni mieszkaniowej o remont klatki schodowej
Barbara Studzińska /Poznań zapytał 3 lata temu

Witam, potrzebuję wzór pisma do spółdzielni mieszkaniowej o remont klatki schodowej. Klatka schodowa w której mieszkamy – wygląda tragicznie, nie widziała remontu od chyba 30 lat, gdzie tylko odmalowano ją i pozostawiono samą sobie (wandale też pomogli sprawić, że klatka wygląda tragicznie), aż wstyd kogokolwiek przyprowadzać do mieszkania, bo trzeba iść klatką schodową, a tak ona wygląda:

wniosek-o-remont-klatki-schodowej-wzor

Najlepiej byłoby złożyć wniosek o odremontowanie klatek schodowych wszystkich znajdujących się naszym bloku. W związku z tym mam prośbę do Państwa, jak napisać podanie do spółdzielni o remont klatki schodowej?

Prace jakie trzeba by było wykonać to malowanie klatki schodowej a wcześniej uzupełnienie ubytków w ścianach, a nawet wymiana okien na klatce schodowej. Poręcze na klatce też ledwo co się trzymają, co zagraża bezpieczeństwu osób tu mieszkających. Płacimy na fundusz remontowy, ale nie wiem, gdzie są te pieniądze i na co idą. Proszę o pomoc!

 

12 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Wygląda na to, że potrzebny jest kapitalny remont klatki schodowej (części wspólnej), bo wygląda ona jak w budynku przeznaczonym do rozbiórki. Wniosek do spółdzielni mieszkaniowej o remont klatki schodowej należy złożyć jak najszybciej, ponieważ remontu takiego administracja nie przeprowadzi “od ręki”.

W pierwszej kolejności po złożeniu wniosku na miejscu pojawi się pracownik lub pracownicy Spółdzielni mieszkaniowej, by naocznie ocenić stan klatki schodowej i zrobić listę, jakie czynności remontowe należy przeprowadzić, będzie to więc dla przykładu:

  • uzupełnianie tynków,
  • malowanie,
  • wymiana oświetlenia na klatce schodowej,
  • wymiana okien,
  • wymiana balustrad,
  • wymiana drzwi wejściowych do bloku,
  • wymiana domofonu,
  • wymiana instalacji elektrycznej i włączników światła,
  • remont schodów,
  • itd.

Zakres remontu klatki schodowej może być, jak widzisz, bardzo szeroki. W dalszej kolejności spółdzielnia ogłosi przetarg na remont klatki i wyłoni ekipę remontową, którą wszystkim się zajmie. Remont klatki w bloku może trwać od tygodnia po nawet miesiąc, jeśli klatka jest w naprawdę opłakanym stanie.

Warto zaznaczyć jeszcze, że jeśli mieszkańcy bloku wpłacają co miesiąc środki na fundusz remontowy (gdzie wpłaty są składową czynszu za mieszkanie), to tym bardziej należy pisemnie domagać się wyremontowania klatki schodowej!

Pieniądze znajdujące się w budżecie remontowym dla danego budynku wielorodzinnego (bloku mieszkalnego) są waszymi pieniędzmi zdeponowanymi na rachunku bankowym spółdzielni i jak najbardziej macie do nich prawo!

Poniżej zamieszczam gotowy do wypełnienia wzór pisma do spółdzielni mieszkaniowej o remont klatki schodowej:

Wniosek o remont klatki schodowej wzór

wniosek-o-remont-klatki-schodowej-wzor-pdf-doc-word

Wniosek o remont klatki schodowej wzór

Wniosek będzie miał większą siłę przebicia, jeśli uda Ci się zebrać na wniosku kilka podpisów innych mieszkańców klatki schodowej.

Powodzenia!

Podobne wpisy:

Barbara Studzińska /Poznań odpowiedział 3 lata temu

Dziękuję za szybką odpowiedź! pobrałam wniosek o odremontowanie klatek schodowych, postaram się o podpisy innych mieszkańców naszej klatki, jak tylko zbiorę podpisy, udam się z wnioskiem do spółdzielni mieszkaniowej. Jeszcze raz dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

Elwira G. odpowiedział 3 lata temu

Proszę Państwa, zwracam się z zapytaniem: jaka jest częstotliwość malowania klatek schodowych? czy SM ma jakieś odgórne przepisy odnośnie ich malowania, czy malują je dopiero gdy stwierdzą, że klatka schodowa wymaga malowania? czy jest tzw. “widzimisię” spółdzielni mieszkaniowej? wydaje mi się, że takie sprawy remontowe powinien regulować jakiś dokument, bądź regulamin spółdzielni czyż nie? Bo my też płacimy fundusz remontowy ale klatka nie była malowana od chyba 10 lat, czyli od momentu jak się wprowadziłam, ta malowania nie widziałam, a mieszkam około właśnie 10 lat…

Błażej K. odpowiedział 3 lata temu

Malowanie klatki schodowej chyba zależy od SM, tzn. jeśli w danej klatce jest dużo mieszkań wykupionych, a mało tych należących jeszcze do spółdzielni, to spółdzielnia ma jakby związane ręce, bo na malowanie klatek schodowych zgodę wyrazić muszą właściciele wykupionych mieszkań. Kiedyś słyszałem, że jak by spółdzielnia miała pod sobą wszystkie mieszkania w danej klatce schodowej, to już dawno by ją wyremontowali i odmalowali, sprawa jednak komplikuje się, kiedy pół mieszkań należy do SM, a pół jest własnościowych.

Nasz klatka jest bardzo obskurna, nie malowano jej 30 lat, a na dodatek kilka lat temu wymieniali jakieś kable na klatce i ściany są połatane zaprawą gipsową tam, gdzie wymieniano kabel – TRAGEDIA. Złożymy wniosek o wyremontowanie klatki schodowej, zobaczymy, co ugramy. Pozdrawiam Błażej K.

Ursyn odpowiedział 3 lata temu

W nowych blokach widziałem, że na korytarzach wiszą harmonogramy malowania, sprzątania i przeglądu klatek schodowych – pozazdrościć.

Ala P. odpowiedział 3 lata temu

Malowanie klatek schodowych co ile lat? jakie przepisy to regulują? czy taki zapis powinien znaleźć się w regulaminie spółdzielni mieszkaniowej?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Jeśli chodzi o malowanie klatek schodowych, to najczęściej maluje się je na wniosek mieszkańców, poniżej zamieszkam urywek regulaminu Spółdzielni Mieszkaniowej “Słowianin”:

wniosek-o-malowanie-klatki-schodowej-jak-napisac

Aby ułatwić Wam odmalowanie klatki schodowej w bloku, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór wniosku:

Wniosek o malowanie klatki schodowej wzór

wniosek-o-malowanie-klatki-schodowej-wzor-pdf-doc-word

Wniosek o malowanie klatki schodowej wzór

Janina Gąciarska odpowiedział 3 lata temu

Co napisać we wniosku o remont klatki schodowej i części wspólnych w bloku? wszystko jest w opłakanym stanie, budynek jedynie z zewnątrz jakoś wygląda, ale w środku to jest porażka SM, że doprowadzono do takiego stanu. W uzasadnieniu wniosku jakie prace napisać żeby przeprowadzono? mogę prosić o przykład ZAKRESU PRAC REMONTOWYCH?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Janina, przykładowy zakres prac o jaki należy prosić spółdzielnię – znajduje się już we wzorze pisma i można posiłkować się tą listą.

wniosek-o-remont-klatki-schodowej-wzor-pdf-doc-word

Wniosek o remont klatki schodowej wzór

Waldemar Rossa odpowiedział 3 lata temu

Witam, czy jak kupię podanie o remont klatki schodowej, to jak otrzymam ten dokument? czy będzie on w postaci pliku tekstowego? w naszym bloku we wszystkich klatkach schodowych jest bałagan, niestety do bałaganu przyczyniają się również niektórzy mieszkańcy bloku (mieszkam w budynku w którym nie ma ani piwnic, ani schowków lokatorskich).

Wszystko przed remontem trzeba uprzątnąć, przeprowadzić dezynsekcję i dopiero remontować i malować. Mam też inne pytanie, czy można prosić SM o instalację monitoringu na klatkach schodowych? proszę o wzór pozdrawiam

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Waldemar, wniosek zapisany jest w postaci .doc (word) i otrzymasz możliwość jego pobrania zaraz po dokonaniu płatności, wyślemy go także na podany adres e-mail. Natomiast co do pozostałych lokatorów, którzy bałaganią na klatce schodowej, warto zgłosić ten problem SM. Mam nadzieję, że przygotowane przez nas podanie o remont klatki znacznie ułatwi wam jej szybkie wyremontowanie.

Warto przeczytać: Wniosek o przeprowadzenie dezynsekcji WZÓR

Waldek Z. odpowiedział 2 lata temu

Jak napisać pismo do spółdzielni mieszkaniowej o remont klatki schodowej jeśli nie jestem właścicielem lokalu (nie wykupiłem go jeszcze)? Mieszkam w tym bloku ponad 11 lat, ale nadal nie jest to moje mieszkanie.