Wniosek o modernizację lub wymianę windy wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o modernizację lub wymianę windy wzór
Krystyna W. zapytał 2 lata temu

Dzień dobry, chcę złożyć do spółdzielni mieszkaniowej Wniosek o modernizację lub wymianę windy, nie wiem, czy windę da się wyremontować, tak aby działała, czy już kwalifikuje się na wymianę. Z windą w bloku jest co chwilę problem, mieszkam na szóstym piętrze, jestem osobą starszą i nie mam siły (zwłaszcza z zakupami) chodzić po schodach.

Z tego co wiem, sąsiedzi też są zbulwersowani stanem windy i liczbą usterek w ciągu roku. W związku z tym chcę złożyć pismo do spółdzielni z prośbą o remont windy lub jej wymianę na nową windę. Jak napisać takie pismo do spółdzielni??

 

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Pani Krystyno,

jak najbardziej ma Pani możliwość złożyć do Spółdzielni Mieszkaniowej, która jest zarządcą bloku, w którym Pani mieszka – wniosek o remont windy lub jej wymianę.

Jako lokatorzy bloku, co miesiąc wpłacacie Państwo na konto Spółdzielni środki pieniężne na Fundusz Remontowy, z którego remont windy lub jej wymiana powinny być finansowany.

Podanie o naprawę windy w bloku należy sporządzić w formie pisemnej, a samo pismo dostarczyć należy do spółdzielni osobiście lub listownie listem poleconym.

Spółdzielnia, która jest zarządcą budynku wielorodzinnego, powinna bez zbędnej zwłoki zająć się sprawą i rozpatrzyć Pani wniosek, dokonując na miejscu oględzin windy, badając jej stan techniczny jak i wizualny.

Często w trakcie wizyty w bloku, pracownicy spółdzielni robią losowy wywiad wśród mieszkańców bloku, dotyczący funkcjonowania windy i ogólnej opinii na jej temat.

Skoro winda wygląda źle i/lub co chwilę pojawiają się jakieś usterki, to zapewne każdy z zapytanych mieszkańców potwierdzi, że przydałaby się wymiana windy lub chociażby jej remont.

Aby ułatwić Państwu sporządzenie wniosku do spółdzielni, przygotowaliśmy dwa gotowe do wypełnienia wzory wniosków, jeden dotyczy remontu windy, a drugi jej całkowitej wymiany.

Zatem w zależności od tego, czego oczekujecie od spółdzielni, proszę zakupić któryś z poniższych wzorów:

Wniosek o remont windy wzór

Wniosek o wymianę windy wzór

Podobne:

Genowefa odpowiedział 2 lata temu

Dzień dobry, w naszym bloku winda może w miarę działa i psuje się nie tak często, ale jej wygląd przeprawia o gęsią skórkę, zdarta okleina, zbite lustro, popisane w środku mazakiem, przekleństwa, kawałki wykończenia windy popalone prawdopodobnie zapalniczkę, poprzyklejane gumy do żucia. Jak zapraszam do siebie gości, to proszę ich zawsze, żeby nie jechali windą, bo nie jest to miłe uczucie. Jak napisać pismo do spółdzielni, żeby wyremontowali taką windę?