Pismo do spółdzielni o usunięcie usterki WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaPismo do spółdzielni o usunięcie usterki WZÓR
Syliwa i Piotr zapytał 3 lata temu

Witam, potrzebuję wzór pisma do spółdzielni mieszkaniowej o usunięcie usterki, w tamtym roku w naszym bloku Spółdzielnia Mieszkaniowa wymieniała balkony. Niestety balkon, który jest nade mną, przecieka, prawdopodobnie został źle zamontowany.

Efektem niedbalstwa jest kapiąca woda na mój balkon, chcę wezwać Spółdzielnię mieszkaniową do usunięcia usterki w trybie natychmiastowym, jak napisać takie pismo? czy mogę zagrozić, że jeśli mi tego nie naprawią, wezwę ekipę budowlaną na koszt Spółdzielni?

12 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

z podanych informacji wynika, że usterka wymaga natychmiastowej naprawy, zasadne więc będzie w pierwszej kolejności złożenie pisma do spółdzielni mieszkaniowej o usunięcie usterki, wzór gotowego pisma załączam poniżej:

Pismo do spółdzielni o usunięcie usterki

Pismo-do-spoldzielni-o-usuniecie-usterki-wzor-pdf-doc

Pismo do spółdzielni mieszkaniowej o usunięcie usterki

Kapiąca z góry woda może powodować nie tylko poirytowanie, ale również prowadzić do powstawania kolejnych usterek. Dlatego, jeśli nie otrzymasz informacji po złożeniu pisemnego wniosku, zasadnym będzie kontakt ze spółdzielnią osobiście lub telefonicznie celem dokonania zgłoszenia wykrytej „awarii” i ponaglenia jej naprawy.

W rozmowie z uprawnioną osobą należy domagać się określenia terminu oględzin balkonów przez konkretną osobę – pracownika spółdzielni zajmującego się pracami remontowymi, czy też wykonawcy balkonów.

Jeśli w grę będzie wchodzić firma zewnętrzna, należy poprosić o rychłe potwierdzenie terminu oględzin. Należy bowiem zdać sobie sprawę z faktu, że zgłoszenie awarii przybierze prawdopodobnie drogę reklamacji, dlatego w pierwszej kolejności prowadzone będą oględziny związane z wykryciem usterki i jej rozmiarów, a dopiero potem same prace remontowe.

Dopiero jeśli minie kilka dni, a spółdzielnia nie zajmie się naprawą, zasadne będzie ponaglenie spółdzielni poprzez złożenie pisemnej skargi do jej prezesa.

Na koniec dodam, że pomysł z zaangażowaniem zewnętrznej firmy był o tyle chybiony, że balkony objęte są gwarancją wykonawcy, czyli w pierwszej kolejności to do niego spółdzielnia powinna zwrócić się o usunięcie awarii.

Ten natomiast ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji. Dopiero po upływie wspomnianego terminu, można myśleć o podjęciu innych kroków tj. naprawa na własny koszt i żądanie zwrotu wydatków od wykonawcy lub spółdzielni.

Podobne wątki:

Tobi odpowiedział 3 lata temu

Witam, nie wiem jak zmusić SM do usunięcia usterki, byłem osobiście w spółdzielni, ale każą składać wszystko na piśmie. Czytałem gdzieś na forum, że warto wyznaczyć SM termin na wykonanie prac, inaczej będą robić to miesiącami. Tylko czy to faktycznie zadziała? to wyznaczenie terminu? czy ktoś z forumowiczów składał kiedykolwiek pismo do SM o naprawienie usterki wynikłej z przyczyn niewłaściwego wykonania prac przez ekipę budowlaną?

Oliwka i Dominik odpowiedział 3 lata temu

Prosiliśmy SM o wymianę okna, złożyliśmy pismo w tej sprawie, otrzymaliśmy korespondencję, że wkrótce przyjdzie do nas komisja, która obejrzy okno i podejmie decyzję, komisja wciąż nie przychodzi, SM nie podała terminu w jakim komisja ma przyjść, jak długo czekać? czy możemy wymienić okno na własny koszt i starać się dalej o zwrot kosztów przedstawiając faktury? dodam, że nie jesteśmy właścicielami mieszkania, jest to mieszkanie komunalne.

K i T. odpowiedział 3 lata temu

Wzór pisma pobrany, mamy nadzieję, że spółdzielnia mieszkaniowa szybko naprawi usterkę, zagraża ona bezpieczeństwu dzieci przebywających na klatce schodowej. Poręcz ledwo co wisi na zawiasach. Pozdrawiamy i dziękujemy!

Domeski/Toruń odpowiedział 3 lata temu

Witam! jak zmusić SM do usunięcia usterki? nie wiem, czy wezwanie na piśmie do spółdzielni cokolwiek da, SM przeznaczyła na remont klatek schodowych – najmniej jak tylko się dało, wybrali na przetargu najtańszą firmę budowlaną, czego efektem jest stan klatek schodowych.

Klatki remontowane więc były przez partaczy, niektóre drzwi wejściowe do mieszkań są częściowo pomalowane farbą, która malowane były ściany, drzwi wejściowe do klatki nie zamykają się, są nierówno wstawione i oprawione (do klatki zaczynają wchodzić bezdomni na nocleg i załatwiają się tam bezkarnie).

Jak zmusić Spółdzielnię Mieszkaniową do naprawienia usterek? jak napisać pismo straszak, żeby wzięli się do roboty? Pozdrawiam!

Juli odpowiedział 3 lata temu

Pismo do administracji na temat usunięcia grzyba. W pokoju w kuchni, a także na balkonie jest duży grzyb, który jest najprawdopodobniej spowodowany pęknięciem z dachu. Grzyb jest w rogu na dole i na górze za meblami, a także nad oknem, to samo dzieje się w kuchni – tylko nad oknem jest grzyb.

Moja prośba jest taka, aby zostało to usunięte, bo spryskanie tego i usunięcie spowoduje z powrotem to samo. Zależy mi na szybkiej odpowiedzi i zrobieniu, ponieważ chcemy przeprowadzić remont w mieszkaniu.

Parka odpowiedział 3 lata temu

Wysłałem w tamtym tygodniu wasze pismo do spółdzielni mieszkaniowej o usunięcie usterki hydraulicznej, ekipa od remontów przyjechała w ciągu 4 dni i usunęli usterkę, dziękuję wam za pomoc.

Kaja odpowiedział 3 lata temu

ile czasu ma spółdzielnia na usunięcie usterki?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

@Kaja,

Spółdzielnia mieszkaniowa bądź Wspólnota mieszkaniowa powinny usunąć usterkę w najszybszym możliwym terminie. Jak wiadomo “jednostka operacyjna” może mieć ograniczone możliwości remontowe, dlatego, termin usunięcia usterki może różnić się w zależności od miasta i wykwalifikowania ekipy remontowej.

Na pewno wzór pisma do administracji budynku o usunięcie usterek powinien zawierać termin, w jakim chcemy, aby usterka została usunięta.

Pismo-do-spoldzielni-o-usuniecie-usterki-wzor-pdf-doc

Pismo do spółdzielni mieszkaniowej o usunięcie usterki

Lech B. odpowiedział 3 lata temu

Dziękuję za pomoc, właśnie pobrałem pismo do wspólnoty mieszkaniowej o usunięcie usterki, chodzi o niedrożność kanalizacji, wydaje mi się, że została źle zaprojektowana, bo problemy z kanalizacją mamy dość często. Problemem może być zbyt duża ilość kolan oraz złe spadki, a to doprowadza do częstego zapychania się rur kanalizacyjnych. Poza tym w łazience czuć wciąż bardzo nieprzyjemny zapach.

Jerzy Gajdecki odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie! pobrałem przed chwilą wzór pismo do wspólnoty mieszkaniowej o usunięcie usterki, dodzwonić się do działu remontów to graniczy z cudem, dlatego chyba tak, jak piszecie na stronie, pisma dotyczące usunięcia usterki w bloku wysłać trzeba drogą pisemną, by nadać prośbie jakiejś powagi.

Mieszkam w mieszkaniu komunalnym i każdej zimy przechodzę jakiś dramat, chodzi o nieszczelne okno, które jest w mieszkaniu chyba od czasu kiedy powstał budynek. Zimą przy większych mrozach jest tak zimno w pokoju, że grzejniki nie nadążają grzać. Na parapecie układam koce, żeby szczeliny które widać zasłonić, uniemożliwiając zimnu, przedostanie się do pokoju, ale niewiele to daje, szczególnie gdy jest mróz i wiatr, zimno wdmuchiwane jest do pokoju.

Chcę, żeby wspólnota mieszkaniowa usunęła usterkę, wymieniając okno na nowe, proszę mi powiedzieć, czy wniosek o wymianę okna w bloku przejdzie? nie jestem właścicielem mieszkania, jeszcze go nie wykupiłem…

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witaj, poniżej pobierzesz przygotowany przez nas:

Wniosek o wymianę okien w mieszkaniu komunalnym wzór

wniosek-o-wymiane-okien-w-mieszkaniu-komunalnym-wzor-pdf-doc

Wniosek o wymianę okien w mieszkaniu komunalnym wzór

Więcej na tematy wymiany okien w mieszkaniu komunalnym przeczytasz <- tutaj.