Pismo do spółdzielni o usunięcie usterki WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaPismo do spółdzielni o usunięcie usterki WZÓR
AvatarSyliwa i Piotr zapytał 2 miesiące temu

Witam, potrzebuję wzór pisma do spółdzielni mieszkaniowej o usunięcie usterki, w tamtym roku w naszym bloku Spółdzielnia Mieszkaniowa wymieniała balkony. Niestety balkon, który jest nade mną, przecieka, prawdopodobnie został źle zamontowany.

Efektem niedbalstwa jest kapiąca woda na mój balkon, chcę wezwać Spółdzielnię mieszkaniową do usunięcia usterki w trybie natychmiastowym, jak napisać takie pismo? czy mogę zagrozić, że jeśli mi tego nie naprawią, wezwę ekipę budowlaną na koszt Spółdzielni?

5 odpowiedzi
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Witam serdecznie,

z podanych informacji wynika, że usterka wymaga natychmiastowej naprawy, zasadne więc będzie w pierwszej kolejności złożenie pisma do spółdzielni mieszkaniowej o usunięcie usterki, wzór gotowego pisma załączam poniżej:

Pismo do spółdzielni o usunięcie usterki

Pismo-do-spoldzielni-o-usuniecie-usterki-wzor-pdf-doc
Pismo do spółdzielni o usunięcie usterki

Kapiąca z góry woda może powodować nie tylko poirytowanie, ale również prowadzić do powstawania kolejnych usterek. Dlatego, jeśli nie otrzymasz informacji po złożeniu pisemnego wniosku, zasadnym będzie kontakt ze spółdzielnią osobiście lub telefonicznie celem dokonania zgłoszenia wykrytej „awarii” i ponaglenia jej naprawy.

W rozmowie z uprawnioną osobą należy domagać się określenia terminu oględzin balkonów przez konkretną osobę – pracownika spółdzielni zajmującego się pracami remontowymi, czy też wykonawcy balkonów.

Jeśli w grę będzie wchodzić firma zewnętrzna, należy poprosić o rychłe potwierdzenie terminu oględzin. Należy bowiem zdać sobie sprawę z faktu, że zgłoszenie awarii przybierze prawdopodobnie drogę reklamacji, dlatego w pierwszej kolejności prowadzone będą oględziny związane z wykryciem usterki i jej rozmiarów, a dopiero potem same prace remontowe.

Dopiero jeśli minie kilka dni, a spółdzielnia nie zajmie się naprawą, zasadne będzie ponaglenie spółdzielni poprzez złożenie pisemnej skargi do jej prezesa.

Na koniec dodam, że pomysł z zaangażowaniem zewnętrznej firmy był o tyle chybiony, że balkony objęte są gwarancją wykonawcy, czyli w pierwszej kolejności to do niego spółdzielnia powinna zwrócić się o usunięcie awarii.

Ten natomiast ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji. Dopiero po upływie wspomnianego terminu, można myśleć o podjęciu innych kroków tj. naprawa na własny koszt i żądanie zwrotu wydatków od wykonawcy lub spółdzielni.

Podobne wątki:

AvatarTobi odpowiedział 2 miesiące temu

Witam, nie wiem jak zmusić SM do usunięcia usterki, byłem osobiście w spółdzielni, ale każą składać wszystko na piśmie. Czytałem gdzieś na forum, że warto wyznaczyć SM termin na wykonanie prac, inaczej będą robić to miesiącami. Tylko czy to faktycznie zadziała? to wyznaczenie terminu? czy ktoś z forumowiczów składał kiedykolwiek pismo do SM o naprawienie usterki wynikłej z przyczyn niewłaściwego wykonania prac przez ekipę budowlaną?

AvatarOliwka i Dominik odpowiedział 2 miesiące temu

Prosiliśmy SM o wymianę okna, złożyliśmy pismo w tej sprawie, otrzymaliśmy korespondencję, że wkrótce przyjdzie do nas komisja, która obejrzy okno i podejmie decyzję, komisja wciąż nie przychodzi, SM nie podała terminu w jakim komisja ma przyjść, jak długo czekać? czy możemy wymienić okno na własny koszt i starać się dalej o zwrot kosztów przedstawiając faktury? dodam, że nie jesteśmy właścicielami mieszkania, jest to mieszkanie komunalne.

AvatarK i T. odpowiedział 2 tygodnie temu

Wzór pisma pobrany, mamy nadzieję, że spółdzielnia mieszkaniowa szybko naprawi usterkę, zagraża ona bezpieczeństwu dzieci przebywających na klatce schodowej. Poręcz ledwo co wisi na zawiasach. Pozdrawiamy i dziękujemy!

AvatarDomeski/Toruń odpowiedział 1 tydzień temu

Witam! jak zmusić SM do usunięcia usterki? nie wiem, czy wezwanie na piśmie do spółdzielni cokolwiek da, SM przeznaczyła na remont klatek schodowych – najmniej jak tylko się dało, wybrali na przetargu najtańszą firmę budowlaną, czego efektem jest stan klatek schodowych.

Klatki remontowane więc były przez partaczy, niektóre drzwi wejściowe do mieszkań są częściowo pomalowane farbą, która malowane były ściany, drzwi wejściowe do klatki nie zamykają się, są nierówno wstawione i oprawione (do klatki zaczynają wchodzić bezdomni na nocleg i załatwiają się tam bezkarnie).

Jak zmusić Spółdzielnię Mieszkaniową do naprawienia usterek? jak napisać pismo straszak, żeby wzięli się do roboty? Pozdrawiam!

Twoja odpowiedź