Potrzebuję Wzór pisma o odblokowanie konta bankowego przez komornika

Kategoria: KomornikPotrzebuję Wzór pisma o odblokowanie konta bankowego przez komornika
Anna D. zapytał 5 miesięcy temu

Witam, potrzebuję wzór pisma o odblokowanie konta bankowego przez komornika, dokładnie chodzi o odblokowanie pieniędzy które otrzymały dzieci z licytacji mieszkania na poczet alimentów. Komornik zablokował mi te pieniądze na koncie (6000 zł), a to są pieniądze dzieci, nie wiem jak napisać pismo do komornik, aby odblokował mi te pieniążki, bardzo proszę o pomoc. Dziękuję pozdrawiam – mam nadzieję, że pomożecie.

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 5 miesięcy temu

Witam serdecznie,

w pierwszej kolejności należy dokonać zgłoszenia reklamacji do banku. Możesz skorzystać z infolinii i w trakcie rozmowy z konsultantem poinformować go, że doszło do blokady przez bank środków, które z mocy prawa wyłączone są spod zajęcia.

Najważniejsze to wyjaśnienie pracownikowi banku, że zajęte środki pochodzą z egzekucji zaległości alimentacyjnych. Możesz zaproponować przesłanie dokumentów potwierdzających tę okoliczność.

Jeśli jednak nie uda Ci się rozwiązać sprawy w relacji z bankiem, należy przygotować i złożyć do komornika wniosek o zwrot pieniędzy, którego wzór zamieszczam poniżej:

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy

Również w kontakcie z komornikiem, należy powołać się na te same okoliczności, co z bankiem. Najważniejsze jest wykazanie, że zajęte środki podchodzą z postępowania o ściągnięcie zaległości alimentacyjnych.

Z uwagi na powyższe, oprócz akt sprawy egzekucyjnej, musisz dostarczyć komornikowi wydruk z konta traktujący o tytule przelewu wspomnianych środków. Ważne, by w piśmie do komornika znajdowała się sygnatura akt postępowania egzekucyjnego, w którym prowadzona była egzekucja z nieruchomości celem zaspokojenia wierzycieli alimentacyjnych i następnie potwierdzona w tytule przelewu zajętych środków.

Jako wniosek uzupełniający, możesz wysłać do komornika pismo o odblokowanie konta bankowego:

Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego

Życzę powodzenia!

Twoja odpowiedź