Sprawozdanie rodziny zastępczej do sądu wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaSprawozdanie rodziny zastępczej do sądu wzór
AvatarAnia D. zapytał 2 miesiące temu

Dzień dobry, potrzebuję pilnie napisać sprawozdanie rodziny zastępczej do sądu z opieki nad małoletnim dzieckiem. Dostaliśmy właśnie pismo z sądu, aby takie sprawozdanie na piśmie przygotować i przesłać w ciągu 7 dni od daty otrzymania prośby.

Czy mogę prosić o przykładowy wzór sprawozdania rodziny zastępczej? myślałam, że dam rade sama to napisać, ale gdy usiadłam do tego, to nie wiedziałam, od czego zacząć. Proszę bardzo o szybką pomocą jak napisać sprawozdanie z opieki nad dzieckiem w rodzinie zastępczej.

2 odpowiedzi
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Witaj Aniu,

faktycznie, pismo to na pozór wydaje się łatwym w napisaniu, jednak gdy przychodzi do faktycznego jego sporządzenia, bardzo szybko pojawiają się pierwsze trudności.

Aby ułatwić Ci napisanie sprawozdania, przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór, dzięki któremu Twoje zadanie będzie jedynie polegać na uzupełnieniu wymaganych pól.

Wzór sprawozdania możesz pobrać poniżej:

Sprawozdanie rodziny zastępczej do sądu wzór

Sprawozdanie-rodziny-zastepczej-do-sadu-wzor-pdf-doc
Sprawozdanie rodziny zastępczej do sądu wzór

Podobne wątki: Jak napisać sprawozdanie opiekuna prawnego osoby ubezwłasnowolnionej?

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Czym jest rodzina zastępcza? jest to rodzina, która tymczasowo bądź na stale opiekuje się i wychowuje dziecko, które z różnych przyczyn nie ma lub nie może mieć swoich własnych biologicznych rodziców, najczęściej dziecko trafia do rodziny zastępczej gdy:

  • zostało osierocone,
  • odrzucone przez rodziców,
  • rodzice biologiczni nie są w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwa i opieki.

Intencją rodziny zastępczej jest tymczasowość, oznacza to, że dziecko powinno przebywać w takiej rodzinie tylko do momentu, gdy jego biologiczna rodzina ureguluje sprawy życiowe i rozwiąże problemy, z którymi się obecnie boryka.

Często jednak bywa, że dziecko pozostaje pod opieką rodziny zastępczej aż do ukończenia pełnoletności bądź usamodzielnienia.

W postaci rodziny zastępczej występują rodziny zastępcze:

  • spokrewnione,
  • zawodowe,
  • i niezawodowe.

oraz rodzinne domy dziecka.

Jakie są zadania i obowiązki rodziny zastępczej? wśród licznych obowiązków rodziny zastępczej znajduje się współpraca z sądem opiekuńczym w postaci terminowego składania sprawozdań z wykonanej opieki, a także stawianie się za każdym razem na wezwanie sądu (sesje wykonawcze).

Twoja odpowiedź