Jak napisać upoważnienie do odbioru emerytury?

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać upoważnienie do odbioru emerytury?
Zajda zapytał 11 miesięcy temu

Witam, muszę napisać upoważnienie do odbioru emerytury, nie będzie mnie w kraju przez 4-5 miesięcy, emeryturę przynosi listonosz. Chcę upoważnić córkę, z którą mieszkam, by odbierała za mnie emeryturę, którą to otrzymuję do 10-tego każdego miesiąca.

Wiem, że jeśli nie odbiorę emerytury, będzie możliwy odbiór emerytury na poczcie, ale tam chyba termin nie jest zbyt długi, nie wiem, gdzie później wędrują pieniądze z emerytury.

Najłatwiej myślę, będzie napisać pełnomocnictwo lub upoważnienie do odbioru emerytury przez córkę, z którą mieszkam. Jak napisać takie upoważnienie?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Witaj,

oczywiście zgadzam się z Tobą, że napisanie upoważnienia będzie najlepszym rozwiązaniem. Szczególnie że pod Twoją nieobecność ktoś nadal będzie musiał regulować rachunki i opłaty, więc pieniądze z emerytury świetnie się tutaj przydadzą.

pelnomocnictwo-do-odbioru-emerytury-wzor-doc-pdf

Generalnie zawsze warto mieć w domu gotowy wzór upoważnienia do odbioru emerytury bądź renty, zdarzenia losowe oraz panująca epidemia bardzo szybko mogą postawić świat na głowie. Dłuższy pobyt w szpitalu bądź długotrwałe leczenie mogą uniemożliwić odebranie emerytury.

Gotowy wzór takiego upoważnienia załączam poniżej, upoważnienie wystarczy pobrać, wydrukować i wypełnić, a następnie zanieść na Pocztę.

Upoważnienie do odbioru emerytury wzór

Upowaznienie-do-odbioru-emerytury-wzor-doc-pdf

Upoważnienie do odbioru emerytury wzór

Nieodebranie emerytury oczywiście nie oznacza, że emerytura za dany miesiąc przepadnie, trafi ona po prostu do jakiegoś depozytu, z którego może wcale nie być tak łatwo ją odzyskać.

Kto może odebrać emeryturę za emeryta? świadczenie emerytalne może odebrać każdy, nie musi to być więc osoba z rodziny, tutaj kluczową rolę gra treść upoważnienia.

Co dzieje się z emeryturą gdy nie zostanie odebrana od listonosza? jeśli emeryt nie odbierze pieniędzy podczas wizyty listonosza, listonosz pozostawi w skrzynce awizo, z którym trzeba udać do najbliższej placówki poczty po odbiór gotówki.

Jeśli emeryt przebywa w szpitalu, jest na kwarantannie, bądź przebywa za granicą, pomocne okaże się upoważnienie, dzięki któremu osoba upoważniona będzie w stanie te pieniądze podjąć.

emerytura-na-konto-bankowe

Prawo nie nakazuje jakiejś konkretnej formy pełnomocnictwa, można zatem śmiało przyjąć, że pełnomocnictwo do odbioru emerytury może przybrać dowolną formę, ważne jednak, aby posiadało minimum elementów właściwych dla tego typu dokumentu.

Twoja odpowiedź

8 + 13 =