Wniosek o anulowanie kary za nieterminowe oddanie dekodera Cyfrowy Polsat

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o anulowanie kary za nieterminowe oddanie dekodera Cyfrowy Polsat
AvatarKarmazyn zapytał 2 miesiące temu

Dzień dobry Państwu! potrzebuję na już wniosek o anulowanie kary za nieterminowe oddanie dekodera w Cyfrowym Polsacie. Po kilku latach płacenia za abonament telewizji Cyfrowy Polsat postanowiliśmy zrezygnować z usługi, niestety przez to, że wyjechaliśmy do pracy a granicę, nie oddaliśmy dekodera na czas.

Dostaliśmy pismo, że mamy do zapłacenia karę umowną za nieterminowe oddanie dekodera, spóźniliśmy się aż 3 tygodnie z oddaniem dekodera. Wyjazd za granicę tak nas pochłonął, że zapomnieliśmy odesłać sprzęt Cyfrowego Polsatu. Czy można starać się o anulowanie kary?

Proszę o pomoc w napisaniu wniosku o anulowanie kary za nieterminowe oddanie dekodera. Z góry dziękuję!

12 odpowiedzi
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Witam serdecznie,

z własnego doświadczenia wiem, że Cyfrowy Polsat nalicza dość spore kary za nie oddanie sprzętu w ustalonym w umowie terminie.

Jednakże wiem również, że na wniosek klienta lub byłego klienta kary te są umarzane. Warto więc zwrócić się z wnioskiem o anulowanie kary podnosząc okoliczności, które mogą wpłynąć na pozytywne rozpoznanie wniosku. Poniżej załączam wzór gotowego wzoru pisma:

Wniosek o anulowanie kary za nieterminowe oddanie dekodera

Wniosek-o-anulowanie-kary-za-nieterminowe-oddanie-dekodera-wzor-doc-pdf
Wniosek o anulowanie kary za nieterminowe oddanie dekodera

Na Państwa korzyść przemawia długoletnia współpraca z operatorem. Warto więc w prośbie o anulowanie naliczonej kary podnieść, od kiedy byliście Państwo klientami Cyfrowego Polsatu.

Można dodać, że rachunki za usługę były zawsze płacone na czas. Można również napisać, że gdyby nie wyjazd z Polski nadal korzystalibyście Państwo z usługi. Można zaznaczyć, że jeśli zostaną zrealizowane plany za granicą i wrócą Państwo do Polski, znów zechcą skorzystać z Cyfrowego Polsatu.

Na koniec należy dodać, że sprzęt, choć zwrócony z nieznacznym opóźnieniem – 3 tygodnie, które było wynikiem zamieszania związanego z przeprowadzką, trafił w końcu do właściciela w nienagannym stanie.

Muszę napisać, że takie „lanie wody” we wniosku o anulowanie kary jest potrzebne, bowiem uznanie Państwa prośby będzie zależeć tylko i wyłącznie od dobrej woli osoby ją rozpoznającej. Dlatego, czym więcej pozytywnych argumentów, tym większa szansa na uniknięcie obowiązku zapłaty naliczonej przez Cyfrowy Polsat kary.

AvatarOlgierd odpowiedział 2 miesiące temu

Witam, a czy mogę prosić o wzór na odwołanie się od kary pieniężnej za niezwrócenie modemu? miałem internet wykupiony u operatora, wypowiedziałem umowę z zachowaniem okresu wypowiedzenia, który był w umowie, ale nie wiedziałem, że modem trzeba odesłać. Niestety po wypowiedzeniu umowy z obecnym operatorem wziąłem internet gdzieś indziej a stary modem wyrzuciłem. Czy da się coś z zrobić w mojej sytuacji?

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Witaj Olgierd,

możesz posłużyć się powyższym wzorem pisma, po prostu edytuj słowa dekoder na modem. Zasada ubiegania się o anulowanie kary za nieoddanie sprzętu operatora jest taka sama.

 

AvatarUla odpowiedział 1 miesiąc temu

Ja mam podobną sytuację, zapomniałam, że sprzęt trzeba odesłać, dostałam karę w wysokości 1066 zł z NC+, czy mogę użyć Państwa wzoru pisma do tego operatora? nie mam z czego im tego zapłacić, zrezygnowałam z telewizji NC+, bo cienko u mnie z finansami, teraz na domiar złego, nałożyli na mnie karę za nie oddanie dekodera? to jest chore…

AvatarKrystian32 odpowiedział 1 miesiąc temu

Polsat Cyfrowy nałożył na mnie karę, spóźniłem się z oddaniem dekodera o tydzień, ale go oddałem. Wyjechałem za granicę i poprosiłem rodziców, by dopełnili za mnie wysyłki dekodera i innych formalności, rodzice są już dość starzy i nie zorientowali się, że trzeba odesłać dekoder do Cyfrowego Polsatu, dopiero po moim telefonie szybko go wysłali, niestety było już za późno. Wczoraj przyszło pismo z Cyfrowego Polsatu, że mam zapłacić kilkaset złotych?!?!?!?!?!

AvatarIskra odpowiedział 1 miesiąc temu

Pobrałem Państwa wniosek o anulowanie kary za nieterminowe oddanie sprzętu, mam nadzieję, że zlitują się nade mną. Płaciłem abonament w Cyfrowy Polsat 3 lata, nigdy nie było opóźnień, są mi winni chyba taką przysługę? swoją drogą ciekaw jestem ile zarabiają na takich karach za nie oddanie sprzętu w terminie, czytałem różne fora i sporo jest ludzi mających ten sam problem co ja. Pozdrawiam!

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 tygodnie temu

Wór pisma o anulowanie kary za nieterminowe oddanie sprzętu:

Wniosek-o-anulowanie-kary-za-nieterminowe-oddanie-dekodera-wzor-doc-pdf
Wniosek o anulowanie kary za nieterminowe oddanie dekodera
AvatarPyciak odpowiedział 4 tygodnie temu

Dziękuję za pomoc, poszukiwałem właśnie wzór pisma do cyfrowego polsatu o anulowanie kary umownej za niezdanie sprzętu w czasie, wysyłkę powierzyłem bratu, który zapomniał pójść na pocztę, dekoder był zapakowany i gotowy do wysyłki… mam nadzieję, że przychylnie spojrzą na mój przypadek…

AvatarKobus odpowiedział 4 tygodnie temu

Witam, zerwałem umowę z Cyfrowym Polsatem i listem przyszła kara do zapłacenia, czy można ją jakoś próbować zmniejszyć lub najlepiej umorzyć? proszę o szybką pomoc! nie wiem co robić teraz, do zapłaty mam 1102 zł.

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 tygodnie temu

Witaj Kobus, zerknij proszę do tego artykułu: Cyfrowy Polsat kara za zerwanie umowy.

Avatarmielke a. odpowiedział 2 tygodnie temu

Dzień dobry. Chodzi o wniosek o umorzenie kary za dekoder. Minęło 14 dni od nieoddania w terminie dekodera do NC+. Niestety mam go w Polsce, a jestem za granicą od dwóch miesięcy i nie miałam jak. Czy jest możliwość umorzenia tej kary za pomocą np. jakiegoś wniosku? Pani, która sprzedaje powiedziała, że tak, tylko chciałabym się upewnić i proszę napisać gdzie jest ten wniosek, bo chciałabym go pobrać.

Avataranetka_pniewy odpowiedział 7 dni temu

Witam. Kara za nie oddanie modemu internetowego. Mój mąż był zrezygnować z usługi cyfrowego Polsatu już po okresie 24 miesięcy.

Otrzymał 2 pisma. Jedno dotyczyło rezygnacji z telewizji a drugie z internetu. Po 30 dniach mąż poszedł zwrócić dwa dekodery i modem. Kolejny raz dostał dwie kartki. Niestety nie doczytał, że pani w punkcie wystawiła mu pisma za zwrot dwóch dekoderów.

Tak więc nie mam pokwitowania na odbiór modemu. Po 67 dniach dostaliśmy pismo, że mamy do zapłaty 699 zł kary za nie zdanie sprzętu. Pisałam odwołania i prosiłam o przejrzenie monitoringu z punktu, w którym oddawaliśmy sprzęt. Niestety nikt tego nie uczynił.

Dzisiaj dostałam pismo, że mam 2 dni na zapłacenie kary – w innym przypadku sprawą zajmie się windykator. Co mam teraz zrobić?

Twoja odpowiedź