Wniosek o dobrowolne poddanie się karze k.p.k. WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o dobrowolne poddanie się karze k.p.k. WZÓR
Krystian zapytał 2 lata temu

Jak napisać wniosek o dobrowolne poddanie się karze? Złapano mnie niedawno z narkotykami (marihuana) i będę miał sprawę sądową. Z tego co wiem, zapowiada się więcej spraw, ponieważ chcą przypiąć mi zorganizowaną grupę przestępczą, że niby jestem dealerem.

Czy mogę uniknąć tych wszystkich rozpraw, zeznań i stresu jeśli złożę wniosek o dobrowolne poddanie się karze? Ponoć można dostać trochę łagodniejszy wyrok, jeśli od razu przyznam się do przestępstwa, czy to prawda?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witam serdecznie,

na wstępie pragnę Ci podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzyłeś, pisząc do nas. Niemniej muszę również napisać, że Twoja sprawa jest na tyle poważna, że radzę Ci udać się po poradę prawną do adwokata zajmującego się sprawami karnymi.

Dobry karnista powinien pomóc Ci przyjąć najlepsze rozwiązanie, bazując na materiale dowodowym zgromadzonym przez organy ścigania.

Zaznaczę, że pomoc profesjonalisty może okazać się niezbędna również dlatego, że nie można założyć, że na skutek dobrowolnego poddania się karze wyrok będzie łagodniejszy.

Ja natomiast nie znając realiów sprawy, zeznań świadków i mocy innych dowodów mogę jedynie napisać, że przy handlu narkotykami i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej nie do końca jest szansa na wyrok w zawieszeniu.

O szczegóły należy jednak pytać prokuratora nadzorującego śledztwo. Być może będzie on na tyle życzliwy, że odpowie na Twoje pytania dotyczące dobrowolnego poddania się karze. Z praktyki jednak wiem, że szybszy kontakt z prokuratorem „złapie” dobry adwokat.

Dlatego jeśli masz środki pieniężne na zatrudnienie pełnomocnika, zanim złożysz oświadczenie o dobrowolnym poddaniu się karze, czyli przyznasz się do popełnienia zarzucanych czynów, niech Twój adwokat ustali, jakie są plany prokuratora, o jaki ewentualnie wyrok chodzi i czy istnieje szansa na wyrok w zawieszeniu lub łagodniejszy wyrok w przypadku dobrowolnego poddania się karze.

Poniżej zamieszczam przydatny wzór wniosku o dobrowolne poddanie się karze:

Wniosek o dobrowolne poddanie się karze wzór

Wniosek o dobrowolne poddanie się karze wzór