Wniosek o przyspieszenie założenia Księgi Wieczystej wzór doc pdf

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o przyspieszenie założenia Księgi Wieczystej wzór doc pdf
AvatarJulia L. zapytał 4 miesiące temu

Chodzi o przyspieszenie założenia księgi wieczystej, chcę sprzedać mieszkanie w bloku i trochę mi się spieszy, niestety mieszkanie nie ma jeszcze założonej KW, dlatego chciałabym złożyć wniosek o przyspieszenie założenia księgi.

Czy miał ktoś podobną sytuację? czy udało się przyspieszyć założenie KW? jeśli tak, to jakich argumentów użyliście we wniosku? jak go napisaliście? czy mógłby mnie ktoś poinstruować?

Będę wdzięczna za wszelki odzew, zależy mi na szybkie sprzedaży mieszkania, a pieniądze pójdą na dokończenie budowy domu. Pozdrawiam Julia L.

2 odpowiedzi
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy gotowy wzór do pobrania:

Wniosek o przyspieszenie założenia Księgi Wieczystej wzór

Wniosek-o-przyspieszenie-założenia-Księgi-Wieczystej-wzór-doc-pdf
Wniosek o przyspieszenie założenia Księgi Wieczystej wzór

Jeśli chodzi o uzasadnienie wniosku, to z pewnością należy wskazać powody, dla których przyspieszenie założenia KW będzie miało istotny wpływ na Twoją sytuację życiową (szybka sprzedaż nieruchomości jest jak najbardziej dobrym powodem).

Masz prawo domagać się przyspieszenia założenia księgi wieczystej, ale masz też prawo by wnioskować o przyspieszenie wpisu do KW. Nie jestem niestety w stanie napisać Ci, o ile uda Ci się wszystko przyspieszyć, bo zależy to od kompetencji i zaangażowania pracowników wydziału Ksiąg Wieczystych. Mimo wszystko warto takie wnioski składać, bo w dużej większości przypadków, udaje się dopiąć swojego :)

Nie wiem, z czego to wynika, ale w ostatnim czasie można zauważyć znaczne wydłużenie czasu obsługi operacji na księgach wieczystych, okazuje się, że czas oczekiwania na księgę wieczystą lub nowy wpis do księgi, w zależności od obłożenia sądu, może wahać się nawet między 5 a 9 miesiącami! a są też miasta, w których trzeba czekać nawet pełny rok!

Wydaje mi się, że wydłużony czas oczekiwania na założenie księgi wieczystej lub wpis w KW spowodowany jest zmianami w ustawie, dotyczącymi przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

Sąd mają więc dodatkowe zajęcie, które polega na dokonaniu z urzędu wpisu wspomnianego prawa dla co najmniej kilku milionów osób, które są użytkownikami wieczystymi.

AvatarHarman odpowiedział 4 miesiące temu

Jak napisać wniosek o założenie księgi wieczystej? będę wdzięczny za podpowiedź!

Twoja odpowiedź