Wspólnik mnie oszukał – mam komorników

Kategoria: DługiWspólnik mnie oszukał – mam komorników
szczak zapytał 1 miesiąc temu

Rozwiązanie problemów komorniczych ciągnących się prawie 21 lat. Prowadziłem warsztat, wszedłem w spółkę cywilną, zaciągnąłem kredyt w banku ze wspólnikiem na zakup maszyn, wspólnik nie spłacił kredytu, komornik zlicytował warsztat, sprawa trafiła do prokuratora, wspólnik wybrał z firmy wiele pieniędzy, ja się rozchorowałem, 5 udarów mózgu, nie mogłem się bronić, jestem bankrutem, ale dzięki lekarzom po latach doszedłem do zdrowia, ale nurtują mnie komornicy co mam zrobić ? mam depresje proszę o pomoc !!!!

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Witam serdecznie,

już na wstępie muszę napisać, że być może warto pomyśleć o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Jednakże wcześniej należy wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Warto dokładnie przeanalizować Pana sytuację. Znaczenie ma wielkość długów, majątek jaki Pan posiada oraz dochody.

Trzeba mieć świadomość, że po orzeczeniu upadłości wszczynane jest postępowanie likwidacyjne, w toku którego dłużnik może zostać pozbawiony całego majątku, w tym mieszkania lub domu.

Dłużnik ma jednak szansę na szybkie zakończenie sprawy – inaczej niż to ma miejsce przy egzekucji komorniczej, która może ciągnąć się latami i w której również może dojść do licytacji nieruchomości dłużnika.

Dodam, że biorąc pod uwagę Pana przykrą historię w tym nawroty poważnej, zagrażającej życiu choroby można mieć nadzieję, że sąd zakończy szybko postępowanie upadłościowe, a przy braku majątku orzeknie o umorzeniu długów.

prawnik

Nazywam się Katarzyna Janas-Bajson i udzielam najtańszych porad prawnych w Polsce

PROMOCJA TYLKO DZIŚ!

119 zł na 35 zł

Niemniej jest to wyłącznie moje założenia, a sto procent pewności nigdy nie można mieć, dlatego tak ważna jest wcześniejsza analiza sprawy.

Z uwagi na powyższe radzę skonsultować sprawę z wybranym prawnikiem lub jeszcze raz napisać do mnie.

Twoja odpowiedź