Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika na zwolnieniu lekarskim WZÓR

Kategoria: Wzór pismaWypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika na zwolnieniu lekarskim WZÓR
Marcin D. zapytał 2 miesiące temu

Czy jeśli jestem na zwolnieniu lekarskim, to mogę złożyć wypowiedzenie umowy o pracę? tak się składa, że będąc na L4 dostałem propozycję zatrudnienia w innym zakładzie pracy, gdzie płaca i warunki pracy są dużo lepsze niż w miejscu pracy w którym obecnie pracuję. Zwolnienie lekarskie kończy się dopiero za 3 tygodnie.

W związku z tym chciałbym zapytać, czy możliwe jest złożenie wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika będącego na zwolnieniu lekarskim? czy poniosę jakieś konsekwencje gdy takie wypowiedzenie złożę teraz? Nie chcę czekać do końca chorobowego, chciałbym jak najszybciej przenieść się do nowego pracodawcy, proszę o pomoc i poradę. Marcin D.

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Witam serdecznie,

Marcinie nie ma żadnych przeciwwskazań, by pracownik złożył wypowiedzenie umowy o pracę będąc na L4.  Jednakże, aby wypowiedzenie o pracę było prawnie skuteczne, należy zadbać o prawidłowe doręczenie go pracodawcy.

Zatem będąc na zwolnieniu lekarskim, musisz przygotować pisemne wypowiedzenie umowy o pracę, a następnie dostarczyć je pracodawcy osobiście, listem poleconym lub przy zaangażowaniu innej osoby. Wzór wypowiedzenia umowy o pracę przez pracownika będącego na zwolnieniu lekarskim pobierzesz poniżej:

Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika na zwolnieniu lekarskim wzór

Najważniejsze jednak abyś miał pewność, że zostało ono doręczone pracodawcy. Od dnia złożenia wypowiedzenia płynąć będzie okres wypowiedzenia umowy o pracę. Ten może być skrócony za porozumieniem stron.

Dodam, że wypowiedzenie o pracę może zostać doręczone pracodawcy pocztą elektroniczną. Jednakże, by było ono prawnie skuteczne, należy uzyskać potwierdzenie odebrania e-maila przez pracodawcę oraz posiadać bezpieczny podpis kwalifikowany, którym można potwierdzić dokument.

Jest to więc rozwiązanie, z którego korzystają raczej przedsiębiorcy, prawnicy, lekarze. Dla doprecyzowania napiszę – wypowiedzenie umowy o prace przesłane zwykłym mailem będzie nieskuteczne.

Na koniec wyjaśnię, bo pytałeś…składając wypowiedzenie umowy o pracę będąc na L4 nie narażasz się na żadne konsekwencje.

Powodzenia!

Twoja odpowiedź