Wzór pisma odrzucającego reklamację

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór pisma odrzucającego reklamację
AvatarWaldemar T. zapytał 6 miesięcy temu

Potrzebuję wzór pisma odrzucającego reklamację, otrzymaliśmy pismo od klienta, który zakupił nasz produkt, niestety wady powstałe na produkcie miały miejsce wskutek działania samego klienta, z tego powodu nie możemy uznać reklamacji i musimy ją odrzucić.

Nigdy nie mieliśmy takiego przypadku, dlatego nawet nie wiemy jak na reklamację odpowiedzieć, czy mogę Panią prosić o wzór pisma odrzucającego reklamację? będę niezmiernie wdzięczny

Waldemar T.

2 odpowiedzi
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Wzór pisma odrzucającego reklamację

Wzor-pisma-odrzucajacego-reklamacje-wzor-doc-pdf
Wzór pisma odrzucającego reklamację

Odpowiedź na reklamację jest konieczna, bez względu na wynik jej uznania. Odpowiedź na reklamację jest pismem, w którym Ty jako dostawca towaru bądź usługi ustosunkowujesz się do zarzutów, które wobec Ciebie wystosował klient.

Pozostawienie klienta bez jakiejkolwiek odpowiedzi może skutkować eskalacją problemu. W Twoim interesie jest więc jak najszybsza odpowiedź na reklamację klienta!

Mało tego, jeśli nie odpowiesz na reklamację w ciągu 14 dni, ta zostanie uznana za uzasadnioną. Jasno o tym mówi art. 8 ust. 3 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.

Jak obliczyć termin na odpowiedź sprzedawcy? Termin 14. dni powinno liczyć się od momentu, w którym jako sprzedawca zapoznałeś się z reklamacją (art. 61 k.c.).

Zachęcam Cię do przeczytania poradnika: Odrzucenie reklamacji WZÓR pisma + omówienie

AvatarMaria odpowiedział 6 miesięcy temu

Witam, czy można napisać odpowiedź na odrzucenie reklamacji? kupiłam buty przez internet i rozkleiły się po tygodniu, napisałam reklamację i sklep odpowiedział na nią, twierdząc, że reklamacji nie uznaje, bo to moja wina, że naraziłam buty na zbyt częsty kontakt z wodą. Chcę napisać odpowiedź na odrzucenie reklamacji, poproszę o wzór takiego pisma. Z góry dziękuję Maria

Twoja odpowiedź