Wzór pisma odrzucającego reklamację

Kategoria: Wzór pismaWzór pisma odrzucającego reklamację
Waldemar T. zapytał 12 miesięcy temu

Potrzebuję wzór pisma odrzucającego reklamację, otrzymaliśmy pismo od klienta, który zakupił nasz produkt, niestety wady powstałe na produkcie miały miejsce wskutek działania samego klienta, z tego powodu nie możemy uznać reklamacji i musimy ją odrzucić.

Nigdy nie mieliśmy takiego przypadku, dlatego nawet nie wiemy jak na reklamację odpowiedzieć, czy mogę Panią prosić o wzór pisma odrzucającego reklamację? będę niezmiernie wdzięczny

Waldemar T.

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 12 miesięcy temu

Wzór pisma odrzucającego reklamację

Odpowiedź na reklamację jest konieczna, bez względu na wynik jej uznania. Odpowiedź na reklamację jest pismem, w którym Ty jako dostawca towaru bądź usługi ustosunkowujesz się do zarzutów, które wobec Ciebie wystosował klient.

Pozostawienie klienta bez jakiejkolwiek odpowiedzi może skutkować eskalacją problemu. W Twoim interesie jest więc jak najszybsza odpowiedź na reklamację klienta!

Mało tego, jeśli nie odpowiesz na reklamację w ciągu 14 dni, ta zostanie uznana za uzasadnioną. Jasno o tym mówi art. 8 ust. 3 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.

Jak obliczyć termin na odpowiedź sprzedawcy? Termin 14. dni powinno liczyć się od momentu, w którym jako sprzedawca zapoznałeś się z reklamacją (art. 61 k.c.).

Zachęcam Cię do przeczytania poradnika: Odrzucenie reklamacji WZÓR pisma + omówienie

Maria odpowiedział 12 miesięcy temu

Witam, czy można napisać odpowiedź na odrzucenie reklamacji? kupiłam buty przez internet i rozkleiły się po tygodniu, napisałam reklamację i sklep odpowiedział na nią, twierdząc, że reklamacji nie uznaje, bo to moja wina, że naraziłam buty na zbyt częsty kontakt z wodą. Chcę napisać odpowiedź na odrzucenie reklamacji, poproszę o wzór takiego pisma. Z góry dziękuję Maria

Twoja odpowiedź