Zgoda na przejazd przez działkę WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaZgoda na przejazd przez działkę WZÓR
Janusz zapytał 2 lata temu

Witam! Potrzebna mi jest pisemna zgoda na przejazd przez działkę sąsiada. Rozmawiałem już z sąsiadem, wyraził ustną zgodę na przejazd przez jego teren, ale chciałbym mieć tę zgodę na piśmie w razie ewentualnych problemów i humorów sąsiada w przyszłości.

Wiadomo – jest dobrze jak jest dobrze :). Mają pisemną zgodę na przejazd przez działkę, będę choć trochę zabezpieczony. Czy mogę prosić o wzór takiego pisma?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Pisemna zgoda na przejazd przez działkę przydaje się w wielu różnego rodzaju sytuacjach i z pewnością warto taką zgodę posiadać na piśmie. Aby ułatwić Ci sporządzenie takiej zgody, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór zgody, który pobierzesz poniżej:

Zgoda na przejazd przez działkę wzór

zgoda-na-przejazd-przez-dzialke-wzor-pdf-doc-przyklad

Zgoda na przejazd przez działkę wzór

Warto zaznaczyć, że sąsiad, który udostępnia nam swoją działkę do wjazdu na nasz teren, może ubiegać się wypłatę wynagrodzenia z tego tytułu.

Jeśli mamy działkę, do której dostęp odbywa się przez działkę sąsiednią, warto na przyszłość sformalizować bezumowne korzystanie z czyjejś posesji i postarać się o ustanowienie służebności drogi koniecznej.