Zwrot prowizji z kryptowalut – OSZUSTWO – wyłudzono ode mnie pieniądze

Kategoria: RóżneZwrot prowizji z kryptowalut – OSZUSTWO – wyłudzono ode mnie pieniądze
Monika zapytał 4 tygodnie temu

Witam, mam problem polegający na tym, że zostałam oszukana przez nieuczciwego brokera. Zadzwoniono do mnie, że mam zwrot prowizji z kryptowalut i że mogę wypłacić pieniądze, a oni mi w tym pomogą, tylko muszę zainstalować jakaś aplikacje z linku, niestety tak zrobiłam i żałuję do dzisiaj.

Następnego dnia zorientowałam się, że mam zaciągnięte pożyczki na ok. 92 tys. zadzwoniłam do banku i zablokowałam konta i kartę, i chciałam również, żeby Bank zablokował te transakcje które nie przeszły, ale powiedzieli mi, że nie da się już tego cofnąć.

Złożyłam reklamacje do banku, ale wiadomo – została odrzucona. A teraz mam tyle pieniędzy do spłaty gdzie nie stać mnie na raty. Co mogę zrobić w tej sytuacji czy istnieje jakaś nadzieja, że Bank rozpatrzy tę sprawę ponownie ? albo, chociaż odstąpiłby od naliczania odsetek i umorzenia części tych pożyczek? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 tygodnie temu

Witam serdecznie,

mamy do czynienia z oszustwem na dużą kwotę, dlatego należy walczyć do końca – starając się uzyskać unieważnienie pożyczek. W pierwszej kolejności należy złożyć reklamację do banku.

Może ona przybrać formę oświadczenia o unieważnienie umowy kredytu. Dopiero kiedy bank odmówi Ci racji, możesz wystąpić do Sądu Cywilnego z pozwem o unieważnienie zawartych bez

Twojej wiedzy i zgody umów pożyczek i kredytów. Takie roszczenie przysługuje Ci na podstawie art. 189 ustawy kodeks postępowania cywilnego, zgodnie z którym powód może żądać ustalenia przez sąd istnienia lub nieistnienia stosunku prawnego, lub prawa, gdy ma w tym interes prawny.

Dodatkowo należy czuwać nad przebiegiem postępowania karnego. Warto współpracować z organami ścigania, mając nadzieję, że Policji uda się wykryć sprawcę oszustwa.

prawnik

Nazywam się Katarzyna Janas-Bajson i udzielam najtańszych porad prawnych w Polsce

PROMOCJA TYLKO DZIŚ!

119 zł na 35 zł

Na koniec chcę dodać Ci nadziei, pisząc, że w sądach jest wiele spraw podobnego typu, a co więcej w wielu sprawach orzeczenia korzystne dla „kredytobiorców”. Zaznaczę, że sądy dość często wydają orzeczenia potwierdzające brak istnienia stosunku prawnego pomiędzy bankiem a osobą, na której dane dokonano oszustwa.

Dlatego, jeśli nie ma już żadnych szans na znalezienie porozumienia z bankiem, należy złożyć do sądu pozew o ustalenie nieistnienia stosunku prawnego.

Twoja odpowiedź