Jak najtaniej zrobić codzienne zakupy? Ta aplikacja porówna ceny w marketach

Podpowiemy Ci jak unikać zbędnych wydatków na zakupach.

Gazetki promocyjne w aplikacji

Już teraz nie musisz zbierać papierowych gazetek, by być na bieżąco z cenami w swoich ulubionych marketach. Dbając o środowisko i własną wygodę, zainstaluj na swoim telefonie apkę Blix. Wystarczy jedno kliknięcie, by przenieść się do strefy najlepszych cen.

Do wyboru masz wszystkie bardziej, a także i mniej znane markety, sieciówki, delikatesy oraz markety specjalistyczne. Aplikacja jest aktualizowana wiele razy w ciągu dni, byś zawsze miał dostęp do świeżych danych.

Możesz zaznaczyć swoje ulubione sklepy, by ich gazetki wyświetlały Ci się na samej górze oraz wyszukiwać produkty, które Cię interesują. Gazetki są skanowane, dzięki czemu wyświetlą się wszystkie dostępne oferty sklepów, które aktualnie mają promocję na wyszukiwany artykuł. Tym sposobem szybko ustalisz, gdzie warto się wybrać na zakupy.

Innym udogodnieniem, które znajdziesz w Blix, jest możliwość stworzenia listy zakupów oraz przechowywania kart lojalnościowych, odchudzając nieco portfel.

Jak oszczędzać na zakupach?

codzienne-zakupy-najtaniej

Wybierając się do marketu, powinieneś się właściwie przygotować. Jeśli nie będziesz przestrzegać kilku reguł, w Twoim koszyku znajdą się rzeczy, których nie potrzebujesz, a Ty spędzisz między regałami więcej czasu niż to konieczne. Jedną z podstawowych zasad, jest wychodzenie na zakupy po posiłku. Głód jest z reguły kiepskim doradcą i może Cię nakłonić do zbędnych wydatków.

To, co wybierasz, powinno być dobrze przemyślane. Dlatego właśnie warto przygotować sobie plan żywieniowy na kilka najbliższych dni, a następnie sporządzić listę artykułów, które będą potrzebne do jego zrealizowania. Zaplanuj kolejne posiłki w taki sposób, by ewentualne pozostałości po obiedzie mogły zostać wykorzystane do kolacji itd.

Kolejną ważną kwestią jest wybór właściwego sklepu. Nawet jeśli jednostkowe artykuły różnią się w poszczególnych dyskontach o kilka groszy, przy dużych zakupach możesz zauważyć oszczędności. Porównaj między sobą oferty różnych sklepów i sprawdź, w którym rachunek będzie najbardziej korzystny. Jeżeli natomiast nie masz wyboru, koło Ciebie jest tylko jeden duży sklep, sprawdź jego aktualne promocje i dostosuj plan swojego menu do bieżących promocji.

Jeżeli chcesz oszczędzać, staraj się przygotowywać posiłki samodzielnie. Kupowanie półproduktów wychodzi najtaniej. Gotowe dania są dobrym rozwiązaniem w sporadycznych, awaryjnych sytuacjach, na co dzień natomiast, dbając o swoje zdrowie i stan konta, gotuj samodzielnie.

Karty lojalnościowe w aplikacji

Oszczędności dają także karty, które oferuje teraz większość sklepów. Dzięki nim możesz zbierać punkty, ale często po prostu kupować w atrakcyjniejszych cenach. Dzięki karcie otrzymasz rabat, na jaki nie mogą liczyć inni konsumenci.

Plastikowe karty jednak stanowią problem, nie mieszczą się w portfelu, trudno znaleźć tę właściwą stojąc przy kasie, a dodatkowo produkowane są z tworzyw, których nie można ponownie przetworzyć. Doskonałym rozwiązaniem tych problemów jest Blix, który pozwala na to, byś miał wszystkie karty w jednym miejscu, wygodnie, schludnie i ekologicznie.

Zainstaluj darmową aplikację na swoim telefonie i zacznij oszczędzać.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze