Ile kosztuje doradca kredytowy w Warszawie? Na jakie kompetencje warto zwrócić uwagę?

Ile kosztuje doradca kredytowy w Warszawie? Na jakie kompetencje warto zwrócić uwagę? Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej, na koniec 2020 roku ogólne zadłużenie z tytułu kredytów i pożyczek prywatnych wyniosło 700 mld zł.

W ciągu roku kwota ta wzrosła o ponad 30 mld zł. Jednocześnie zaciąganie nowych zobowiązań praktycznie zawsze wiąże się z dozą niepewności i wieloma dylematami. Wsparciem w tym zakresie może okazać się doradca kredytowy. Warszawa i inne miasta kraju mają pod tym względem wiele do zaoferowania.

Dobry doradca finansowy: jak go znaleźć?

Dobry doradca finansowy

Wraz z rozwojem rynku kredytowego pojawia się również coraz więcej specjalistów zajmujących się wspieraniem kredytobiorców w uzyskaniu zobowiązania najlepiej dostosowanego do ich potrzeb i możliwości.

Ich oferta jest przy tym bardzo zróżnicowana, a pewne wątpliwości części klientów wzbudza samo określenie tego zawodu. – Doradztwo kredytowe może przyjmować różne odsłony – obok doradców, znajdujących się w specjalnym ministerialnym wykazie, zdecydowana większość ekspertów pełni jednocześnie rolę pośredników – mówi Michał

Dawidowicz, autor bloga Blog Kredytowy i doradca kredytowy (Warszawa i okolice to podstawowy obszar jego działania, jednak z jego usług można korzystać również online). Dzięki temu uzyskanie kredytu hipotecznego będzie zdecydowanie prostsze, a wiele formalności uda się załatwić bez wychodzenia z domu.

Ile kosztuje doradca kredytowy?

To, z jakimi kosztami będzie wiązało się doradztwo kredytów hipotecznych, również zależy od tego, z jakim specjalistą będziemy mieć do czynienia. Niezależny doradca pobiera wynagrodzenie bezpośrednio od swojego klienta.

To natomiast może być bardzo kosztowne. Konsultant kredytowy, który pełni jednocześnie funkcję pośrednika, otrzymuje natomiast środki od banku, który udziela zobowiązania.

Wobec tego w zdecydowanej większości przypadków doradztwo kredytowe będzie zupełnie bezpłatne. To kolejna przyczyna, dla której warto skorzystać z tego rozwiązania. Bez jakichkolwiek opłat uda się nie tylko znaleźć najkorzystniejszą ofertę, ale również uzyskać fachowe wsparcie na wszystkich etapach wnioskowania o finansowanie.

Czym zajmuje się doradca?

Doradca kredytowy w Warszawie i innych miastach ma bardzo szerokie kompetencje. Z perspektywy klienta oczywiście najważniejsze są oszczędności, jakie uda się dzięki niemu osiągnąć. Rynek kredytów jest bardzo rozbudowany i znalezienie najlepszego produktu wcale nie jest proste.

Konsultant kredytowy będzie w stanie zaprezentować korzystne oferty i przeprowadzić symulację, co pozwoli na poznanie szczegółowych kosztów. Poza tym może również przeprowadzić wstępne badanie zdolności kredytowej i zaprezentować warunki poszczególnych instytucji (dotyczące, chociażby wieku, stażu pracy czy typu umów).

Dzięki temu klient zyskuje kompleksową wiedzę na temat całego procesu i może uniknąć wielu kosztownych błędów, które w praktyce często przekładają się na znaczne koszty lub problemy z uzyskaniem kredytu hipotecznego.

Na co warto zwrócić uwagę?

Doradztwo kredytów hipotecznych – zwłaszcza w przypadku konsultantów kredytowych – może wzbudzać pewną nieufność wśród klientów ze względu na sposób wynagradzania specjalisty. W rzeczywistości jednak znalezienie odpowiedniego fachowca nie jest trudne.

Ważne jednak, aby współpracował z jak największą liczbą instytucji, co pozwoli uniknąć wątpliwości dotyczących jego niezależności. Poza tym warto również sprawdzić opinie wcześniejszych klientów: im większe ma doświadczenie, tym większa szansa na to, że kolejny projekt zostanie zakończony sukcesem. Liczy się przy tym bezpośredni kontakt.

Wybierając doradcę kredytowego w Warszawie i innych regionach, należy przekonać się, czy ekspert jest kontaktowy i potrafi dzielić się swoją wiedzą z przyszłym kredytobiorcom. Otwartość i umiejętność przekazywania informacji to niezwykle ważne cechy, dzięki którym stosunkowo skomplikowany proces będzie jasny i komfortowy.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze