Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem? [EBOOK]

Jeśli rozmyślasz o tym, jak wyjść z długów finansowych, ale nie potrafisz zebrać wszystkiego w całość i znaleźć silnej motywacji, która powinna być paliwem do oddłużania, to czegoś tu brakuje… ja wiem czego… brakuje Ci wiary w to, że i TOBIE może się udać, że i TY możesz wyjść z finansowych długów!


Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem?

Co powiesz na mały fragment e-booka: „Jak wyjść z długów – 12 kroków do wolności” Pani Iwony Wendel?

“Czasem na chwilę odzyskiwałam spokój, a nagle jak grom z jasnego nieba spadało pismo z informacją, że moje konto zostało zajęte przez komornika na kwotę, której nie jestem w stanie zarobić przez rok. Znowu lądowałam, szlochając bez opamiętania, na podłodze. Zwijałam się z bólu psychicznego i fizycznego. Nie mogłam się opanować.

jak-wyjsc-z-chwilowek

Chciałam znaleźć wyjście, chciałam spłacić długi, ale na Boga nie wiedziałam jak! I powoli zaczynałam myśleć, że nie ma wyjścia z tej sytuacji. Zaczęłam sprawdzać informacje na temat dziedziczenia długu przez dzieci, aby w razie czego nie zostawić ich w spadku córce i kombinowałam jak oszukać ubezpieczyciela, u którego wykupiłam polisę na życie.

Jak się zabić, aby nie wyglądało to na samobójstwo i aby moja córka mogła otrzymać pieniądze. Wiedziałam jednak, że mimo iż życie boli mnie strasznie i jest dla mnie wielkim cierpieniem, nie mogę zafundować dziecku takiej traumy w postaci matki samobójczyni.

Ciągnęłoby się to za nią wszędzie. Tak więc koniec końców mimo wszystko wstawałam, otrzepywałam się i starałam się ją uczyć, aby nigdy się nie poddawała.

Miałam jednak poczucie, że jestem kimś gorszym, żyję marnym życiem, gdy tymczasem inni mają raj na ziemi. Robiłam się coraz starsza i coraz mniejsze miałam nadzieję, że czeka mnie jeszcze normalny dom i normalna rodzina. Byłam coraz słabsza a moje zdrowie coraz gorsze.

Czy wierzysz już w moje kompetencje, że mogę coś powiedzieć o życiu w długach i z wierzycielami? Postanowiłam zgłębić temat długów i zadłużenia nie tylko w aspekcie prawnym, gdzie nie ma miejsca na indywidualnego człowieka, jego osobisty problem i trudności.

Interesowała mnie przede wszystkim psychologia, ponieważ człowiek nadmiernie zadłużony coraz bardziej staje się zagrożony z powodów psychologicznych: depresja, nerwica, fobie, choroby a w końcu i samobójstwa.

Zdałam sobie sprawę, że u podstaw naszej skłonności do zadłużania musi leżeć coś więcej, niż nam się wszędzie zarzuca. Cały okres poprzedzający zadłużenie jest tylko chwilowym uśpieniem choroby. Przeczytałam tyle historii dłużników, że myślałam, że nie przestanę płakać.

Postanowiłam pomóc sobie, ale też pomóc innym, bo wśród anonimowych dłużników jest wielu wspaniałych ludzi, są ich rodziny, ich dzieci, nie godzę się z tym, że ich życie ma się już skończyć, bo od teraz żyją dla wierzycieli.

Opracowałam i przeszłam wszystkie 12 kroków i jestem wolna, a moje życie jest tak cudowne, jak nie było nigdy przedtem.

To nie jest poradnik finansowy na temat kredytów. Długi nie są problemem finansowym, ale psychologicznym. To coś jak z dietami. Niektórych interesuje tylko efekt, szybkie zrzucenie wielu kilogramów. Coraz więcej szarlatanów sprzedaje takie właśnie rozwiązania.

Tymczasem dobra dieta, a co za tym idzie dobry poradnik, to przede wszystkim właściwa droga do uzyskania pożądanego efektu. Trwałego efektu, tak aby nigdy już nie powrócił. Tak, aby przejąć nad nim kontrolę i mimo chwilowych problemów, zawsze móc odnaleźć właściwą drogę.

UWAGA: to nie jest poradnik, jak unikać płacenia długów. Dla takich ludzi istnieje konkretne określenie: oszust, którym niestety niesprawiedliwie nazywani są wszyscy zadłużeni, mający problem ze spłatą długów. Nie każdy alkoholik to pijak i nie każda prostytutka to ku…a.

Nie znajdziesz w tym poradniku porad prawnych, ponieważ nie jestem prawnikiem. Prawda jest też taka, że nie istnieją rozwiązania prawne, które pomagają wyjść z długów.

Prawo stoi po stronie wierzycieli, więc owszem możemy wydawać pieniądze na konsultacje – ale cudów nie ma, nikt nie wymyśli dla nas czegoś, co po prostu w polskim prawie nie istnieje.

I jeśli ktoś zechce mi w tym miejscu powiedzieć „jak to nie istnieje, a kredyty konsolidacyjne, a ugody z bankami” – powiem wszystko ładnie pięknie, ale to wymyśli każdy dłużnik bez pomocy prawnika, ale prawda jest też taka, że dla wielu dłużników, na te rozwiązania jest już za późno i jedyne czym dysponujemy to własna determinacja.

Z prawnego puntu widzenia, to nie my jesteśmy poszkodowani i to, jaki horror po drodze przejdziemy – nikogo nie interesuje.

Dlatego sami musimy wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zdecydować, czy będziemy całą energię i wysiłki spalać po to, aby choćby jeszcze miesiąc, dwa zachować taki standard życia, jak obecnie mamy, czy też zdecydujemy się coś poświęcić, w tym również swój czas, aby nie tylko spłacić długi, ale zmienić swoje życie i żyjąc tak, jak zawsze pragnęliśmy, już nigdy do nich nie dopuścić.

Załap się na promocję i kup e-book klikając w poniższy baner:

ebook-jak-wyjsc-z-dlugow-poradnik-2

Dlaczego 12 kroków?

Formuła 12 kroków pomogła wielu alkoholikom wygrać walkę z nałogiem i normalnie żyć. Już na zawsze pozostaną alkoholikami, muszą mieć świadomość, że są nosicielami ciężkiej choroby. Ale mają też swoją formułę, która daje im siłę, pokazuje kierunek i do której mogą się zawsze odwołać.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

6 komentarzy w “Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem? [EBOOK]”
 1. Klaudia/Poznań

  Polecam ebook Pani Iwony Wendel, zatytułowany Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem. Ebook przeprowadził mnie przez te 12 etapów, które otworzyły mi oczy i wzbudziły we mnie pokłady motywacji do zmienienia mojej obecnej sytuacji finansowe. Na chwilę obecną posiadam 24.000 zł długu, są to kredyty gotówkowe i pożyczki w parabankach. JAk bank przestał mi dawać te kredyty gotówkowe, to przerzuciłam się na parabanki, tam mnie nikt o nic nie pytał, TERAZ WIEM DLACZEGO. Zachęcam Was, jeśli chcecie zmienić swoje życie, macie dość ciągłego myślenia o długach, to ebook Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – świetnie się do tego nadaje. Jeszcze raz dziękuję autorce i całemu blogowi – że jesteście! Dziekuję i polecam ebook Pani Iwony!

  1. Janina Gołębiecka

   Dziękuję Klaudia w imieniu Pani Iwony, również potwierdzam, że ebook jest jak to się teraz modnie piszesz: MUST HAVE! (musisz go mieć). Ebook Pani Iwony to rzeczywiście absolutnie wyjątkowa lektura…

 2. Sylwia-poznan

  Dziękuję, ebook jak wyjść z długów i cieszyć się życiem przeczytałam jednym tchnieniem, choć były to aż 922 strony, wiem od czego mam zacząć plan układania mojej strategii na wyjście z długów. Ebook wart swojej ceny – to wskazówka dla tych którzy wahają się przed jego zakupem. Ja publicznie się przyznam, że na pożyczkach i chwilówkach straciłam tysiące złotych (oprocentowanie, odsetki, monity, koszty windykacyjne i koszty komornicze) a czy mam szczędzić te 30 zł na zakup ebooka który może zmienić moje życie? nie bądźcie głuptasami, ebook jest super – dziękuje Pani Iwono!

 3. Ebook zakupiony, jutro go sobie odpalę w drodze do pracy, mam znakomitą świadomość, że wychodzenie z długów nie jest łatwe, próbowałem wyjść z długów już 3-krotnie i żadna z prób zakończyła się porażką. Nie wiem co jeszcze więcej mogę zrobić by pozbyć się długów, mam nadzieję że ebook Pani Iwony Wendel pomoże mi przełamać moją złą passę w walce z zadłużeniem, obecnie na rynku poradników nie ma żadnego wartego polecenia ebooka czy poradnika w formie papierowej który mógłby sprostać oczekiwaniom dłużników. Wszystkie porady piszą teoretycy ja mam ich słuchać? że oni niby znają się na długach? i znają to uczucie kiedy ciąży na dłużniku presja związana z niewypłacalnością? jasne… innym tylko chodzi o sprzedaż poradnika nic więcej.

  Ebook Pani Iwony tu zupełnie inna historia i mam nadzieję, że p przeczytaniu tego ebooka uda mi się opracować plan na wyjście z długów. Dam Wam znać czy warto kupić ten ebook, są to ponoć aż 92 strony soczystej wiedzy… no zobaczymy co z tego wyjdzie. Życzę wszystkim powowdzenia w wychodzeniu z długów! stay strong!

 4. Wysłałam pieniądze chciała bym wiedzieć jak długo się czeka na książkę, pieniądze wysłane przekazem.

Comments are closed.