Jak zarabiać na promocjach bankowych? [SPRAWDŹ!]

Pomimo że banki często kojarzą się jako instytucje wysysające z nas ostatni grosz, dają też ciekawe możliwości uzyskania dodatkowego zarobku. Aby przyciągnąć klientów, oferują różne interesujące promocje. Niektóre z nich dotyczą podwyższonego oprocentowania na lokatach lub kontach oszczędnościowych.

Inne pozwalają uzyskać ciekawe bonusy za korzystanie z karty kredytowej. Jednak najpopularniejsze promocje dotyczą kont osobistych. Jak z nich umiejętnie korzystać i zarabiać na bankach, przeczytasz poniżej.

Promocje kont osobistych – jak działają?

Klient, który zdecyduje się założyć konto osobiste, jest dla banku bardzo cenny. Dlatego też banki są skłonne zapłacić nawet kilkadziesiąt i więcej złotych takiemu klientowi za założenia konta.

Jednocześnie zależy im, aby klienta związać ze sobą na jak najdłużej. Z tego powodu promocje są tak zaprojektowane, aby klient musiał spełnić kilka warunków związanych z aktywnością na koncie, najczęściej w okresie 2-3 miesięcy.

Przy dobrej organizacji nie jest to jednak żaden problem, a zarobek może być całkiem godny. Aktywnie korzystając z takich okazji, możesz spokojnie zgarnąć kilkaset złotych przy stosunkowo niewielkim wysiłku.

Premia za założenie konta i aktywność

Najczęściej obecnie spotykane promocje kont osobistych działają jako premia, zazwyczaj w przedziale 100-200 PLN, która zostanie wypłacona po spełnieniu warunków aktywności. Takie warunki to np.:

  • Założenie aplikacji mobilnej (np. w promocji Konta Optymalnego w BGŻ dość często jest taki warunek) lub zlecenie przelewu przez taką aplikację.
  • Wykonanie określonej liczby transakcji kartą lub Blikiem (lub tylko kartą) lub transakcji o określonej łącznej wartości w danym miesiącu.
  • Zapewnienie wpływów zewnętrznych na konto o jakiejś minimalnej wartości w danym miesiącu. Zazwyczaj nie mogą to być przelewy z Twojego konta w danym banku, ale warto sprawdzić dokładnie w regulaminie, jaka jest definicja tych wpływów. Czasami, chociaż rzadziej musi to być wynagrodzenie, a bank zastrzega sobie prawo weryfikacji.
  • Wykonaniu przelewu zlecanego online.

Co ważne, te warunki zazwyczaj nie wymagają zaangażowania dużych środków. Dzięki temu przy odrobienie dobrego planowania możesz zgarnąć premie z kilku promocji jednocześnie.

Na koniec, warto podkreślić, że promocje oferowane są prawie zawsze tylko dla nowych klientów. W niektórych promocjach nowy klient to taki, który kiedykolwiek skorzystał z promocji danego produktu. Częściej jednak jest to osoba, która nie była klientem banku przez jakiś czas – np. 24 miesiące.

Specyficznym rodzajem promocji jest moneyback. Jest to promocja polegająca na przyznaniu zwrotu określonego procenta wartości transakcji kartą. Zawsze występuje także maksymalny poziom danej premii w miesiącu.

W ten sposób, wydając np. 500 PLN w ciągu miesiąca w ramach promocji moneyback, możesz uzyskać zwrot 25 PLN. Kiedyś bardzo popularne, obecnie takie promocje na stałe  oferuje tylko T-mobile Usługi Bankowe, czasami Eurobank.

Jak znaleźć najlepsze promocje bankowe?

jak zarabiać na promocjach bankowych

Wszystko to brzmi bardzo kusząco, jednak jak w praktyce wyszukiwać najlepsze promocje bankowe? Na szczęście nie jest to problem. Istnieją strony wyspecjalizowane w analizowaniu produktów bankowych, które jednocześnie opisują najciekawsze promocje bankowe.

Przykładowo obecnie najciekawsze promocje to np.:

320 PLN zgarniesz za założenie i korzystanie z konta w BGŻ BNP.

Premia jest przyznawana za założenie aplikacji mobilnej, a następnie w wysokości 3% transakcji kartą w miesiącu (ale nie więcej niż 30 PLN). Ta promocja akurat jest wyjątkowo długa – trwa 10 miesięcy, aby zgarnąć pełną pulę.

200 PLN za założenie konta w Millennium Banku.

Premię uzyskasz jeśli przystąpisz do promocji do 25.03.2019, a następnie założysz konto i aplikację mobilną, oraz przez 3 miesiące zapewnisz wpływy zewnętrzne w wysokości min. 1000 PLN miesięcznie, oraz wykonasz co najmniej jedną transakcję kartą.

Promocja jest regularnie ponawiana, warto więc sprawdzać, czy jest aktualna lub może trwa jej kolejna edycja. Co istotne, nie znajdziesz tej promocji bezpośrednio na stronie ogólnej Millenium Banku. Skorzystanie z niej wymaga zarejestrowanie na dedykowanej stronie promocji (także należącej do banku, ale niejako obok strony głównej).

140 PLN za założenie konta Direct w ING.

Aby zdobyć tę premię, musisz założyć konto do końca marca 2019 r. (to już 100 PLN). Następnie dostaniesz po 20 PLN za 3 transakcje bezgotówkowe i/lub za wpływ zewnętrzny min. 1000 PLN. Ta promocja także jest regularnie ponawiana, choć z niewielkimi modyfikacjami.

Wskazówki praktyczne

Korzystając z promocji, warto pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą Ci faktycznie zarabiać:

  • Zawsze przeczytaj regulamin promocji. Regulaminy na szczęście nie są długie – zazwyczaj 2-4 strony, więc warto samemu sprawdzić, czy faktycznie możesz skorzystać z danej promocji. Czasami zauważysz, że organizatorem promocji nie jest bank, tylko firma marketingowa (tak jest np. w promocjach BGŻ BNP). Zazwyczaj nie jest to problem, bo robi to na zlecenie danego konkretnego banku, ale warto mieć tego swiadomość.
  • Zapisz regulamin na dysku. Po wygaśnięciu okresu przystępowania do promocji możesz mieć trudność w odnalezieniu właściwego regulaminu. Lepiej go mieć pod ręką.
  • Zapisuj sobie (najlepiej w Excelu, ale może być i w kalendarzu), jakie i kiedy warunki dla danego konta musisz spełnić. Promocje trwają zazwyczaj dłużej niż jeden miesiąc i warto dokładnie śledzić czy np. już wykonałeś/aś odpowiednią liczbę transakcji daną kartą.
  • Pilnuj spełnienia warunków darmowości konta. Zazwyczaj warunki promocji wystarczą do spełnienia warunków darmowości konta, nie jest to jednak zawsze gwarantowane. A głupio byłoby zapłacić np. opłatę za kartę lub prowadzenie konta, które założyłeś/aś, żeby zarobić.
  • Po zgarnięciu premii rozważ zamknięcie konta. Jeśli konto założone w ramach promocji nie jest kontem, z którego chcesz korzystać, po prostu je zamknij. Nie zaskoczą Cię opłaty.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze