Branie kredytu gotówkowego zarabiając minimalne krajowe wynagrodzenie

Dylematem większości osób zarabiających w Polsce minimalne krajowe wynagrodzenie jest to, czy z ich wypłatą są w stanie sukcesywnie aplikować o kredyt gotówkowy. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości za sprawą niniejszego artykułu.

Aplikowanie o kredyt

Kredyt gotówkowy udzielany przez instytucję bankową zazwyczaj nie przekracza kwoty 100 tys. złotych. Osoby chętne otrzymać wyższą kwotę muszą otrzymywać wynagrodzenie na poziomie kilku średnich krajowych pensji.

Przechodząc jednak do meritum, ludzie zatrudnieni o umowę o pracę mogą otrzymać pożyczkę do 45 tys. złotych (zakładając, że mowa o osobie w stanie wolnym, nieposiadającej innych zadłużeń). Niezbędne przy tym będzie przedstawienie pozbawionej nieprawidłowości historii kredytowej.

Chcąc polepszyć swoja zdolność kredytową, można brać i spłacać drobne pożyczki/decydować się na zakupy na raty, co będzie dokumentowane przez Biuro Informacji Kredytowej.

Nie bez znaczenia są również sumy, które dany człowiek przeznacza na kwestię samodzielnego utrzymania się. Przykładowo, kawaler, który ma możliwość mieszkania razem z rodzicielami, jest w uprzywilejowanej pozycji względem osoby wynajmującej pokój/mieszkanie.

Powołując się na bankowe standardy, w najlepszej sytuacji będą pary małżeńskie, nawet jeśli zarówno mąż, jak i żona otrzymują minimalne krajowe wynagrodzenie.

Skorzystanie z pomocy kalkulatora i porównywarki kredytowej

Przy staraniu się o kredyt kluczową kwestią jest zdolność kredytowa osoby aplikującej. Dziś, aby ją wyliczyć, nie trzeba o dziwo od razu udawać się do banku – adekwatną pomocą służą kalkulatory kredytowe. Są one na tyle intuicyjne, że każdy jest w stanie się nimi posługiwać.

Branie-kredytu -gotowkowego-zarabiajac-minimalne-krajowe-wynagrodzenie

Naturalnie każda instytucja bankowa różni się od siebie, jeśli chodzi o kryteria przyznawania  pożyczek – jedne większą uwagę skupiają na długość okresu zatrudnienia, inne zwracają się ku comiesięcznej pensji. Niezależnie od tego jednak skorzystanie z kalkulatora kosztuje jedynie kilka minut naszego czasu.

Co do porównywarek, to prócz możliwości zdalnego i komfortowego przestudiowana dostępnych ofert gotówkowych warto o nich wspomnieć z innego, mniej oczywistego powodu. Jeśli w krótkim czasie złożymy wniosek o kredyt do więcej, niż trzech banków, będzie to odnotowane w BIK, co w najgorszym razie osłabi nasze możliwości kredytowe.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze