Odstąpienie od umowy pożyczki Provident [WZÓR]

Witam, mam problem z umową pożyczkową z Provident-em. Mam dwa kredyty, pierwszy wzięłam 16.10.2017 r. 4 tys. rata miesięczna 276 zł na okres 24 miesiące. Zaś drugi kredyt wzięłam 3.07.2018 r. 5 tys. rata miesięczna 695 zł na okres 12 Msc. Problem jest w tym, że myślałam, że Provident zrobi tak samo, jak u mojej teściowej, czyli dwa kredyty złączy w jeden i rata miesięczna będzie do przyjęcia…

Dziś dostałam SMS-a, że zalegam z ratą, więc dzwonię na infolinię Provident i okazuje się, że zalegam 250 zł za ten pierwszy kredyt. Nie opłacałam tego pierwszego kredytu już, bo myślałam, że pan z Providenta złączy w jedno te kredyty stąd taka wysoka rata 695 zł.

A tu się okazuje, że mam zaległość i muszę do 1.09 wpłacić tę zaległą ratę. Moja teściowa wzięła tak samo, jak ja dwa kredyty i Provident złączył je w jedną ratę i ma teraz 400 zł raty.

To dlaczego mi tak nie zrobił? To wychodzi na to, że mam jedną ratę 276 zł, a drugą 695 zł. Czy może być tak wysoka rata, jeśli wzięłam tylko 5 tys. pożyczki? przecież jeden kredyt mam 4 tys. i rata jest niecałe 300 zł, to jest wielka różnica o głupie 1000 zł. Czy mogę prosić o pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy? bo już nie wiem co mam myśleć…


Provident – odstąpienie od umowy

provident-odstąpienie-od-umowy

No tutaj kłania się obowiązek czytania umowy pożyczkowej, do którego tak często wszystkich namawiam. Niestety nie jesteś jedyną, która biorąc pożyczkę, zaniechała tego obowiązku.

Zapewne Twoja teściowa, biorąc drugą pożyczkę w Providencie, po prostu poprosiła, aby połączyć tę aktualnie zaciąganą pożyczkę z tą pierwszą pożyczką, czyli dokonać pewnego rodzaju restrukturyzacji pożyczki, dobierając dodatkową kwotę z drugiej pożyczki.

Ustawa (Dz. U. nr 126, poz. 715 ze zm.) z dnia 12 maja 2011 r. jasno mówi, że można odstąpić od umowy pożyczki czy chwilówki, a nawet kredytu w terminie do 14 dni od daty podpisania umowy pożyczkowej z pożyczkodawcą i nawet nie trzeba podawać konkretnych powodów, które skłoniły pożyczkodawcę do odstąpienia od umowy. Wysyłamy odstąpienie i po sprawie.

Screen ze strony internetowej firmy Provident:

jak-odstąpić-od-pożyczki-provident

A więc również i w firmie pożyczkowej Provident można od umowy pożyczkowej spokojnie odstąpić, wystarczy jedynie wysłać do Providenta oświadczenie o odstąpieniu od pożyczki, wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy pożyczki zamieszczam poniżej, oświadczenie wystarczy pobrać, wydrukować, wypełnić, a następnie wysłać lub osobiście dostarczyć do firmy pożyczkowej:

Odstąpienie od umowy pożyczki – wzór

Rozumiem jednak, że Ty tej szansy na połapanie się w sytuacji nie miałaś, bo pierwsza rata była dopiero po miesiącu od wzięcia pożyczki, czyli 14-dniowy termin na możliwość odstąpienia od pożyczki już wtedy minął.

Niestety nie masz teraz zbyt wielkiego pola do manewru, musisz spłacać pierwszą oraz drugą zaciągniętą pożyczkę w Providencie, bo inaczej spotkają Cię dość poważne i kosztowne konsekwencje niespłacania pożyczki, koniecznie przeczytaj teraz artykuł, który niedawno napisałam: konsekwencje niespłacania pożyczki w firmie pożyczkowej Provident.

Odniosę się jeszcze do Twojego innego pytania:

Czy może być tak wysoka rata jeśli wzięłam tylko 5.000 zł pożyczki? przecież jeden kredyt mam 4 tys i rata jest nie całe 300 zł?

Wszystko się zgadza, kwoty rat mogą być różne, a różnica może wynikać i wynika z terminu kredytowania każdej z pożyczek, bo zauważ, że pierwsza pożyczka w Providencie była rozłożona na 24 raty (24 miesiące), natomiast druga pożyczka została rozłożona na 12 rat (12 miesięcy). Stąd o wiele wyższa rata drugiej pożyczki :-). Gdybyś czytała z większą dokładnością, to co podpisujesz, to wiedziałabyś o tych „drobnych” szczegółach, prawda?

Podsumowanie

W Twojej sytuacji aż ciśnie się na usta stare dobre powiedzenie, że „Szkoła kosztuje”. Jedyne co możesz teraz zrobić, to spłacić obie pożyczki jak najszybciej i przy kolejnej pożyczce uważnie czytać warunki umowy pożyczkowej. Życzę Ci wszystkiego dobrego i szybkiej bezproblemowej spłaty obu pożyczek.

Przeczytaj też o:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze