Pozew o kredyt frankowy- masz szanse większe niż myślisz!

Wyrok TSUE w sprawie Dziubak C-260/18 zmienił sporo na rynku kredytów frankowych. Dziś, jako Frankowicz, składając pozew do sądu przeciwko bankowi, masz szanse większe, niż kiedykolwiek wcześniej!

Pozwy o kredyty frankowe mnożą się w setkach i tysiącach, zapewniając sądom niemały nawał pracy, Oprócz pozwów w sprawie kredytu frankowego, przybywa też wygranych spraw, które skutecznie motywują kolejnych Frankowiczów do złożenia pozwu o kredyt frankowy.

Pozew o kredyt frankowy?

Jak obliczyć swoje szanse na wygranie sprawy o kredyt frankowy? weź pod uwagę ilość wygranych spraw przeciwko bankom (aktualnie Frankowicze wygrywają około 90% spraw), zapoznaj się z linią orzeczniczą sądów i przelicz koszty wytoczenia pozwu, porównując je ze spodziewaną korzyścią finansową.

…i już powinieneś wiedzieć, czy warto toczyć bój z bankiem o unieważnienie kredytu w CHF.

Dodatkowo, edukując się w materii kredytów frankowych i czynności sądowych, będziesz w stanie skutecznie obniżyć koszty sądowe.

Oczywiście zrozumiałe jest, że poziom skomplikowania niuansów związanych z unieważnieniem kredytu we frankach może być przerażający, ale kto powiedział, że pozew do sądu musisz pisać samodzielnie i w pojedynkę toczyć walkę z bankiem, a raczej jego prawnikami?

Jeśli uda Ci się znaleźć dobrą kancelarię prawniczą, cały proces prawnicy przeprowadzą za Ciebie, jak najczęściej wygląda taka współpraca?

  1. W pierwszej kolejności prawnicy analizują Twoją umowę kredytową.
  2. Następnie prawnicy wychwytują klauzule abuzywne w umowie kredytowej.
  3. W dalszej kolejności kancelaria sprawdza, jak bank w przeszłości radził sobie z takimi pozwami.
  4. Jeśli istnieje cień szansy na wygranie sprawy w sądzie z bankiem, Frankowicz i prawnicy Kancelaria negocjują wynagrodzenie i układają strategię działania.

Jaką kancelarię wybrać? Kancelarii jest naprawdę sporo, rzuć okiem choćby na kancelarię Lexitio. Z tego co widzę, kancelaria ta prowadzi nawet webinary, z których dowiesz się np.:

pozew-o-kredyt-frankowy-webinar

Kredyt frankowy – pozew do sądu

Pozew jest obecnie najskuteczniejszą drogą do unieważnienia kredytu. Czego można się spodziewać? Jeśli nie unieważnienia kredytu we frankach, to przynajmniej odwalutowania kredytu i zwrotu bezzasadnie pobranych przez bank opłat.

Jeśli uda się unieważnić kredyt, to Frankowicz przestaje być Frankowiczem, a staje się zwyczajnym kredytobiorcą … wtedy tylko pozostaje tylko odzyskanie własnych pieniędzy na podstawie zaskarżenia wadliwie sporządzonej umowy o kredyt.

Niemiej jednak złudzeń, pozew o kredyt frankowy to zaledwie początek drogi, którą musisz pokonać. Przeważnie sprawy swój finał, w postaci orzeczenia sądu prawomocnego znajdują po 2-3 latach. Tyle przeważnie czeka się na orzeczenie sądu.

Na pocieszenie mogę napisać, że wraz z dniem złożenia pozwu, raty kredytu przestają się przedawniać!

Jak powstaje pozew o kredyt frankowy?

Pozew o kredyt frankowy to wynik licznych kroków, jakie podejmuje kancelaria prawnicza. Najważniejsze są zawsze wnioski płynące z analizy umowy kredytowej, w dalszej kolejności prawnicy rozpatrują dotychczasowe orzecznictwo w podobnych sprawach, prawo polskie i europejskie.

Wszystkie te czynności bezpośrednio wpłyną na ostateczny kształt i charakter pozwu. Dalsze losy pozwu będą od tej chwili już w rękach prawników, którzy takimi sprawami zajmują się na co dzień.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze