Toyota Bank Konto Oszczędnościowe

Oszczędzanie to sposób zabezpieczenia własnej przyszłości. Warto mieć jakieś pieniądze, które mogą uratować naszą sytuację w przypadku trudności finansowych. Oszczędzać, chowając pieniądze do przysłowiowej skarpety się jednak nie opłaca.

Nie jest to ani bezpieczne, ani nie chroni pieniędzy przed inflacją choćby w najmniejszym stopniu. Produktem bankowym, na który mogą postawić osoby chcące oszczędzać jest konto oszczędnościowe.

Na rynku dostępne jest między innymi Toyota Bank Konto Oszczędnościowe. Spróbujemy je przeanalizować, zwracając uwagę na najważniejsze parametry charakteryzujące tego rodzaju rachunki.

Czym charakteryzuje się Toyota Konto Oszczędnościowe?

Konto Oszczędnościowe w Toyota Bank to produkt będący doskonałą alternatywą dla klasycznych lokat bankowych. Jeśli zdecydujesz się na ulokowanie pieniędzy na lokacie, musisz liczyć się z utratą odsetek, jeżeli z jakiegoś powodu wypłacisz pieniądze przed końcem umowy. Oznacza to więc duży brak elastyczności.

kredyt

W przypadku konta oszczędnościowego – również tego oferowanego przez Toyota Bank – nie musisz się tego obawiać. Pieniądze można zarówno wpłacać, jak i wypłacać w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji. Jest to więc produkt bankowy odpowiedni dla osób, które nie lubią ograniczeń.

Toyota Bank Konto Oszczędnościowe oprocentowanie – ile można zarobić, oszczędzając z Toyota Bankiem?

Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego w Toyota Banku jest zmienne. Uzależnione jest ono od kwoty zgromadzonej na rachunku. Prezentuje się następujące:

  • do kwoty 4 999,99 złotych wynosi 2%;
  • od 5000 złotych do 19 999,99 złotych wynosi 2,5%;
  • od 20 000 złotych do 49 999,99 złotych wynosi 3,5%;
  • od 50 000 złotych do 399 999,99 wynosi 5%.

Od kwoty 400 000 oprocentowanie znowu spada do poziomu 2%. Wiele osób z pewnością zwróci uwagę, że nie jest ono zbyt imponujące. 2,5% w przypadku osób posiadających oszczędności między 5000 a niespełna 20 000 złotych nie zapewnia dużych zysków.

Ochrona przed inflacją jest więc naprawdę niewielka. Obecnie na rynku znaleźć można konta oszczędnościowe, które oprocentowane są dużo lepiej. Warto mieć to na uwadze, decydując się na oszczędzanie z tym bankiem.

Toyota Konto Oszczędnościowe – czy można je założyć bez konta osobistego?

Toyota Bank ewidentnie pomija niektórych klientów. Rachunek oszczędnościowy dostępny jest bowiem wyłącznie w pakiecie z jednym z następujących rodzajów kont:

  • Konto Osobiste;
  • Konto Wspólne;
  • Moto Konto.

Oznacza to, że osoby, które nie chcą zakładać kolejnego rachunku nie skorzystają z oszczędzania z tym bankiem. Jest to duże ograniczenie. Warto podkreślić, że obecnie dostępne są oferty, które nie stawiają żadnych wymagań. Dla wielu klientów są one dużo bardziej atrakcyjne. Warto pamiętać, że Toyota Bank oferuje również inne rachunki przeznaczone do oszczędzania. Na uwagę zasługuje Toyota Bank Indeksowane Konto Oszczędnościowe.

Jak można korzystać z rachunku?

Oferowane dzisiaj konta osobiste obsługiwać można w różny sposób. Decydując się na Toyota Konto Oszczędnościowe, musisz liczyć się z tym, że dostępne jest ono wyłącznie przez Internet. Niektórzy – zwłaszcza młodzi ludzie – nie zwrócą na to większej uwagi.

Są jednak i tacy, którzy oczekują większej elastyczności w podejściu do klientów. UWAGA: do tego konta nie są wydawane żadne karty. Co to oznacza w praktyce? Aby wypłacić zgromadzone na rachunku pieniądze, należy wykonać przelew internetowy na konto osobiste.

Warto podkreślić, że klienci mają całodobowy dostęp do bankowości elektronicznej. Oznacza to, że stan konta można sprawdzić bez względu na porę dnia i nocy. Podobnie jest, jeśli chodzi o przelewy. Klienci mogą je zlecać bez względu na godzinę i dzień tygodnia.

Niestety, bank ten jest bankiem internetowym. Oznacza to, że nie prowadzi obsługi oddziałowej. Wpłata gotówkowa możliwa jest wyłącznie w placówce Banku Handlowego znajdującej się w Warszawie.

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, decydując się na Toyota Bank Konto Oszczędnościowe?

Bank nie zdecydował się na wprowadzenie darmowych przelewów. Każdy przelew wewnętrzny jest płatny. Opłata wynosi 2 zł. Niektórzy powiedzą, że niewiele i pewnie mają rację, ale warto pamiętać, że wiele banków mających w swojej ofercie konta oszczędnościowe zapewnia przynajmniej jeden przelew w miesiącu za darmo.

Jeśli chodzi o przelewy zewnętrzne, to tutaj koszt jest większy – 4,5 zł za jedną transakcję. Wystarczy więc kilka przelewów miesięcznie, aby nazbierała się całkiem niemała suma.

Dla kogo rachunek oszczędnościowy w Toyota Banku?

Oferowany przez Toyota Bank rachunek oszczędnościowy to propozycja dla klientów, którzy z uwagi na brak elastyczności nie chcą zakładać lokaty terminowej, a jednocześnie nie mają nic przeciwko założeniu konta osobistego. Jeśli jednak nie chcesz kolejnego rachunku, musisz poszukać innej oferty.

Konto zadowoli Cię także wtedy, jeśli nie zależy Ci na wyjątkowo wysokim oprocentowaniu. Należy bowiem pamiętać, że Konto Oszczędnościowe Toyota pod tym względem nie wypada najlepiej.

Jakie inne produkty bankowe są dzisiaj dostępne?

Banki dbają o swoich klientów, stawiając na naprawdę szeroką ofertę. Konta oszczędnościowe cieszące się dużą popularnością to jedynie niewielki wycinek tego, na co dzisiaj można się zdecydować. Coraz chętniej zakładane są konta walutowe, które pozwalają na transakcje w obcej walucie.

Ci rodzice, którzy chcą uczyć swoje dorastające dzieci gospodarowania pieniędzy zwracają uwagę na konta w banku dla młodzieży. W grę wchodzą również lokaty w bankach będące alternatywą dla kont oszczędnościowych.

Oszczędzanie z pomocą banku to najlepszy sposób na bezpieczne odkładania gotówki. Nie trzeba wówczas martwić się tym, że pieniądze zostaną skradzione czy zniszczone. Pamiętaj jednak, że na rynku produktów bankowych konkurencja jest naprawdę bardzo duża.

Aby wybrać najlepszy rachunek oszczędnościowy, należy dokładnie przeanalizować oferty banków, uwzględniając między innymi oprocentowanie, a także ewentualne opłaty związane z prowadzeniem rachunku i korzystaniem z niego. Dopiero wówczas można podjąć decyzję.

Tekst sponsorowany: Prosto o finansach – Porównywarka finansowa https://finansowyopiekun.pl

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze