Windykacja online z pomocą platformy Payhelp

Bardzo często windykacja długów kojarzy się przedsiębiorcom z bardzo kosztownym, skomplikowanym i czasochłonnym procesem, który pochłania nie tylko zaangażowanie, ale i nerwy.

Na szczęście te czasy już dawno minęły, nowoczesna windykacja odbywa się zupełnie inaczej, a jedyny wkład pracy, jaki musimy włożyć w odzyskanie pieniędzy, to zwykle rejestracja na platformie i dodanie faktury, za którą nie otrzymaliśmy pieniędzy.

Dobrym przykładem platformy windykacyjnej jest choćby serwis Payhelp.pl, który powstał z ręki doświadczonej w windykacji Grupy Kapitałowej BEST, lidera zarządzania wierzytelnościami w Polsce.

Windykacja online

Jak zatem przebrnąć przez proces windykacji dłużnika, nie tracąc przy tym zbytniej ilości czasu i nerwów? Aby odzyskać pieniądze, wystarczy zarejestrować się np. we wspomnianym serwisie Payhelp.

Serwis stworzono dla wszystkich, którzy wystawiają faktury i mają problemy z wyegzekwowaniem pieniędzy. Nie ma znaczenia wielkość Twojego biznesu, jego skala i staż na rynku.

Od czego więc zacząć? w pierwszej kolejności należy zarejestrować się na platformie, podając podstawowe dane Twojej firmy:

rejestracja-w-payhelp

Następnie otrzymasz możliwość dodania pierwszej przeterminowanej faktury. Proces jej dodania nie zajmuje więcej niż 2 minuty, a kolejnym krokiem jest opłacenie usługi.

Od tego momentu system będzie naliczał odsetki ustawowe, które należą Ci się z tytułu niezapłaconej faktury. Kwota odsetek zostanie automatycznie doliczona do kwoty głównej zobowiązania.

Jak dalej będzie wyglądał proces windykacji Twojej faktury i jakie kroki podejmie zespół Payhelp? Proces windykacji odbędzie się w 3 głównych etapach:

  1. Payhelp rozpocznie działania polubowne, mające na celu przypomnienie nierzetelnemu kontrahentowi o nieuregulowanej fakturze. Będzie to np. nawiązanie kontaktu telefonicznego, mailowego, SMS-owego, bądź listownego.
  2. Jeśli działania polubowne nie przyniosą żadnego skutku, Payhelp zaproponuje Ci wystąpienie na drogę sądową. Na tym etapie także nic nie będziesz musiał robić, bo wszystkim zajmie się prawnik, który w Twoim imieniu wniesie pozew o zapłatę w trybie elektronicznego postępowania upominawczego (tzw. EPU).
  3. Gdy już uda Ci się odzyskać pieniądze z niezapłaconej faktury, wystarczy, że poinformujesz zespół Payhelp o spełnieniu roszczenia, by mogło nastąpić zamknięcie sprawy w systemie.

Odzyskać pieniądze i zachować dobre relacje z kontrahentem?

To nadal możliwe. Platforma stworzona przez grupę BEST obsłuży mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) i w ich imieniu nawiąże kontakt z dłużnikiem, oferując mu polubowne załatwienie sprawy.

Na uwagę zasługuje też promocja, która trwa do 21 czerwca tego roku, podczas której każda dodana do platformy faktura zostanie obsłużona z 50% rabatem. Kod rabatowy to LATO50.

Podsumowanie

Czy można skutecznie ściągnąć dług z nieopłaconej w terminie faktury i jednocześnie nie psuć relacji z dłużnikiem? Oczywiście, że tak.

Nie zawsze brak płatności w terminie spowodowany jest złą wolą dłużnika, czasem są to sytuacje losowe, które negatywnie wpływają na płynność finansową naszego kontrahenta.

Dlatego zawsze warto windykować etycznie, a na każdym etapie windykacji być wyrozumiałym, ale i stanowczym. W tym wszystkim z pewnością pomoże Ci platforma windykacji online – Payhelp.

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze