Czy konsolidacja kredytu hipotecznego jest możliwa?

Konsolidacja raczej jest kojarzona z kredytami gotówkowymi i pożyczkami z parabanków. Warto jednak wiedzieć, że w ofertach instytucji finansowych coraz częściej pojawia się konsolidacja kredytu hipotecznego z gotówkowym.

Konsolidacja kredytu hipotecznego i gotówkowego – kiedy warto to zrobić?

Dzięki takiej opcji możemy znacznie łatwiej spłacić wszystkie zobowiązania, które zostają połączone w jeden dług. Nie zawsze jest to możliwe, jednak warto sprawdzić, w jakich wypadkach taki kredyt konsolidacyjny będzie dostępny i kiedy się opłaca.

Kredyt hipoteczny połączony z konsolidacją posiada wiele pozytywnych cech. Przede wszystkim pozwala na utrzymanie płynności finansowej, jest ratunkiem w sytuacji, kiedy mamy nagłe wydatki i nie stać nas na wysoką ratę kredytu lub kiedy komornik chce zająć nasze konto.

Czy konsolidacja kredytu hipotecznego jest możliwa

Bank może zgodzić się na takie rozwiązanie, pod warunkiem, że mamy dobrą historię w BIK. Niestety, kredyty hipoteczne mają bardzo wysokie raty i są brane na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, dlatego wymagają odpowiedniego zabezpieczenia.

Bank musi mieć pewność, że po konsolidacji kredyt również będzie spłacony w terminie. W przypadku konsolidacji kredytu hipotecznego bardzo rzadko zdarza się łączenie rat kredytu gotówkowego z kredytem hipotecznym u klientów zalegającym ze spłatami rat przez dłuższy czas.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie w jeden dług takich zobowiązań jak:

 • Limit kredytowy;
 • Kredyt ratalny;
 • Kredyt samochodowy;
 • Kredyt hipoteczny,
 • Kredyt w rachunku bieżącym.

Konsolidacja kredytu hipotecznego we frankach

Wiele osób również interesuje się, czy jest możliwa konsolidacja kredytu hipotecznego we frankach. Niestety, nie wszystkie banki godzą się na taką opcję. Jednak możemy wcześniej starać się o zmianę waluty kredytu hipotecznego na PLN, a później zająć się konsolidacją.

Pamiętajmy, że zmiana waluty finansowania nie jest prosta i wymaga udowodnienia, że wina jest po stronie banku, który nieodpowiednio obliczał raty kredytowe.

Konsolidacja kredytu gotówkowego i hipotecznego — warunki

Konsolidacja kredytu z kredytem hipotecznym jest możliwa, ale należy spełnić niektóre warunki, by bank zgodził się na udzielenie takiego finansowania. Aby otrzymać kredyt hipoteczny konsolidacyjny od banku, trzeba posiadać zabezpieczenie hipoteczne.

Podstawą jego udzielenia jest odpowiednia zdolność kredytowa. Kredyt hipoteczny połączony z konsolidacją może otrzymać wyłącznie osoba polskiego pochodzenia i posiadająca ważny dowód osobisty.

Możemy uzyskać również kredyt konsolidacyjny, nie mając żadnej nieruchomości. Będzie to kredyt konsolidacyjny gotówkowy, w przypadku którego nie musimy mieć zabezpieczenia w formie hipoteki.

Aby otrzymać kredyt hipoteczny z konsolidacją, konieczne będą:

 • Dowód osobisty;
 • Dokumenty potwierdzający spłacanie zobowiązań;
 • Oświadczenie o dochodach;
 • Zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy;
 • Deklaracje PIT;
 • Wyciąg z konta bankowego z ostatnich 3 miesięcy;
 • Numer rachunku osobistego;
 • Wpis hipoteki do księgi wieczystej (jeśli ma stanowić zabezpieczenie kredytu).

Podobne:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze