Aneks do umowy najmu Dodanie Najemcy WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaAneks do umowy najmu Dodanie Najemcy WZÓR
Gwiazdor zapytał 3 lata temu

Witam serdecznie! jak napisać aneks do umowy najmu dodanie najemcy? mieszkanie wynajmuje kobieta, ma zamieszkać z nią jej partner, zgodziłem się na to, jednak pod warunkiem, że ten Pan także znajdzie się na umowie najmu (tak dla bezpieczeństwa). W związku z powyższym chcę napisać aneks do umowy najmu i dodać nowego najemcę (mam już jego dane), czy mogę prosić o gotowy wzór aneksu do umowy najmu? Czy też może lepiej sporządzić nową umowę najmu a tamtą rozwiązać?

3 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

Gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy najmu o dodanie najemcy pobierzesz poniżej:

Aneks do umowy najmu Dodanie Najemcy wzór

aneks-do-umowy-najmu-dodanie-najemcy-wzor-pdf-doc-word

Aneks do umowy najmu Dodanie Najemcy wzór

w pierwszej kolejności mogę napisać, że umowa najmu mieszkania nie wymaga zachowania szczególnej formy. Zatem może dojść do zawarcia skutecznej umowy najmu mieszkania w formie ustnej, która będzie miała dokładnie taką samą moc prawną, jak umowa pisemna.

Niemniej przy umowie ustnej strony mogą mieć pewne problemy w późniejszym ustaleniu swoich praw i obowiązków. Dlatego umowy najmu zawierane są najczęściej na piśmie i w taki sam sposób wprowadzane są zmiany.

Jeśli nie ma sporu pomiędzy stronami umowy, zmiany w umowie najmu wprowadza się aneksem i nie ma wówczas żadnej potrzeby wypowiadania najmu i sporządzania nowej umowy najmu.

W Państwa przypadku aneks do umowy najmu mieszkania nie musi być obszerny, wystarczy wpisać zapis, że od wskazanej daty do najmu dochodzi jeszcze jedna osoba. Należy również pamiętać, aby w aneksie do umowy najmu mieszkania zawrzeć zapis o solidarnej odpowiedzialności najemców za zapłatę czynszu i szkody w mieszkaniu – tak by każdy z najemców odpowiadał w całości za nieuregulowane należności i ewentualne szkody.

Podobne tematy:

Dawid Do, odpowiedział 3 lata temu

Chcę zapytać o dodanie najemcy do umowy najmu, czy warto dopisać w aneksie takie coś, że wszystkie pozostałe postanowienia umowy pozostają bez zmian i będą obowiązywać obu najemców? w pierwotnej umowie najmu mam wypisane w punktach warunki na które zgadza się główny najemca, chcę mieć na piśmie, że drugi lokator zapoznał się z tymi warunkami (zakaz wprowadzania psów, palenia papierosów w mieszkaniu, itd) i będzie je przestrzegał…

Domiś odpowiedział 3 lata temu

Ja mam natomiast taką zagwozdkę. Jak dopisać kolejnych najemców do mieszkania? mieszkanie jest 3-pokojowe, mieszkanie wynająłem samodzielnie najpierw jednej osobie i w umowie najmu zastrzegłem, że najemca nie może podnajmować mieszkania osobom trzecim, najemca płaci cały czynsz.

Najemca ma jednak dwie osoby, które by z nim zamieszkały i chce dogadać się ze mną, że on te dwa pokoje podnajmie tym dwóm nowym lokatorom. Tylko teraz co z tym zapisem w umowie, że najemca nie może podnajmować mieszkania osobom trzecim? dwa pokoje stoją puste, a lepiej by coś z nich było i jestem skłonny pójść z głównym najemcą na układ, że te 2 osoby on wprowadzi do mieszkania. Czy mogę więc sporządzić aneks do umowy najmu i dopisać tych dwóch najemców?