Aneks do umowy najmu Dodanie Najemcy WZÓR

Kategoria: Wzór pismaAneks do umowy najmu Dodanie Najemcy WZÓR
Gwiazdor zapytał 3 tygodnie temu

Witam serdecznie! jak napisać aneks do umowy najmu dodanie najemcy? mieszkanie wynajmuje kobieta, ma zamieszkać z nią jej partner, zgodziłem się na to, jednak pod warunkiem, że ten Pan także znajdzie się na umowie najmu (tak dla bezpieczeństwa). W związku z powyższym chcę napisać aneks do umowy najmu i dodać nowego najemcę (mam już jego dane), czy mogę prosić o gotowy wzór aneksu do umowy najmu? Czy też może lepiej sporządzić nową umowę najmu a tamtą rozwiązać?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 tygodnie temu

Witam serdecznie,

Gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy najmu o dodanie najemcy pobierzesz poniżej:

Aneks do umowy najmu Dodanie Najemcy wzór

w pierwszej kolejności mogę napisać, że umowa najmu mieszkania nie wymaga zachowania szczególnej formy. Zatem może dojść do zawarcia skutecznej umowy najmu mieszkania w formie ustnej, która będzie miała dokładnie taką samą moc prawną, jak umowa pisemna.

Niemniej przy umowie ustnej strony mogą mieć pewne problemy w późniejszym ustaleniu swoich praw i obowiązków. Dlatego umowy najmu zawierane są najczęściej na piśmie i w taki sam sposób wprowadzane są zmiany.

Jeśli nie ma sporu pomiędzy stronami umowy, zmiany w umowie najmu wprowadza się aneksem i nie ma wówczas żadnej potrzeby wypowiadania najmu i sporządzania nowej umowy najmu.

W Państwa przypadku aneks do umowy najmu mieszkania nie musi być obszerny, wystarczy wpisać zapis, że od wskazanej daty do najmu dochodzi jeszcze jedna osoba. Należy również pamiętać, aby w aneksie do umowy najmu mieszkania zawrzeć zapis o solidarnej odpowiedzialności najemców za zapłatę czynszu i szkody w mieszkaniu – tak by każdy z najemców odpowiadał w całości za nieuregulowane należności i ewentualne szkody.

Podobne tematy:

Twoja odpowiedź