Aneks do umowy najmu zmiana czynszu wzór

Kategoria: Wzór pismaAneks do umowy najmu zmiana czynszu wzór
Jerzy T. zapytał 8 miesięcy temu

Witam! potrzebuję aneks do umowy najmu zmiana czynszu ma mieć miejsce od nowego miesiąca, albo popiszemy nową umowę najmu, zmieniając tylko kwotę czynszu, albo sporządzimy aneks do umowy.

Nie ukrywam, że jako wynajmujący lokal, wolałbym zrobić aneks, bo po prostu jest szybciej… czy mogę prosić o wzór aneksu o zmianę czynszu lokalu? z góry dziękuję za pomoc! Jerzy T.

3 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 8 miesięcy temu

Faktycznie, zmiana czynszu za pomocą aneksu do umowy najmu jest najprostsza, pod warunkiem, że sam aneks jest napisany poprawnie z zachowaniem pewnych wymogów. Aby ułatwić Ci zmianę czynszu, zamieszczam poniżej gotowy do wypełnienia i podpisania przez obie strony aneks:

Aneks do umowy najmu zmiana czynszu

… a teraz trochę informacji o samym aneksie:

Aneks do umowy wynajmu nieruchomości to często niedoceniany jeszcze sposób na wprowadzenie różnych modyfikacji w pierwotnej umowie najmu.

Stosując aneks, nie trzeba rozwiązywać wcześniej podpisanej umowy najmu i za chwilę podpisywać nową umowę z nowymi warunkami.

Aneksy można stosować niemal przy wszystkich typach umów, a w szczególności przy umowach najmu nieruchomości. W tym momencie możesz zapoznać się z dwoma innymi wątkami dotyczącymi aneksowania umowy najmu:

Aneks do umowy najmu nieruchomości jest dokumentem, dzięki któremu można:

  • zmieniać,
  • dodawać,
  • i uchylać postanowienia pierwotnie podpisanej umowy najmu.

A więc aneks okaże się wyjątkowo pomocny w sytuacji, gdy chcemy obniżyć lub podwyższyć czynsz wynajmowanej nieruchomości, aneksem można również zmienić okres obowiązywania umowy najmu, aneksem można też zmienić dane wynajmującego i najemcy, oraz doprecyzować można drobne niejasności, które znalazły się w pierwotnej umowie najmu.

O czym warto pamiętać, sporządzając aneks do umowy najmu nieruchomości samemu?

wszelkie-zmiany-umowy-wymagaja-zachowania-formy-pisemnej-pod-rygorem-niewaznosci

Co zawiera aneks do umowy najmu?

Pierwszą bardzo ważną rzeczą jest, aby aneks zawierał oznaczenie, jakiej konkretnie umowy dotyczy. Niemniej ważne jest oznaczenie stron tejże umowy.

Następnym elementem aneksu będzie główna jego część, zawierająca szczegółowe informacje dotyczące wprowadzanych zmian. Zmiany warto wprowadzać, posługując się konkretnymi paragrafami, które znajdują się w pierwotnej umowie.

W końcowej części aneksu wprowadza się zapis, mówiący o dacie, z którą aneks wchodzi w życie. A więc powinno pojawić się zdanie typu:

Aneks wchodzi w życie z dniem 5 czerwca 20… roku.

inny ważny zapis, który także powinien pojawić się w aneksie, to:

Pozostałe postanowienia umowy niewspomniane w aneksie pozostają bez zmian.

Pozostaje już tylko teraz podpisać aneks przez obie strony umowy. Aneks powinna posiadać każda ze stron, aby mogła dołączyć go do swojej umowy najmu.

Jeśli czeka Was zmiana czynszu, to zachęcam do pobrania naszego wzoru aneksu!

najwazniejsze-elementy-aneksu-do-umowy-najmu

Mariusz R. odpowiedział 8 miesięcy temu

Witam, zamierzam podnieść czynsz w mieszkaniu, które wynajmuję. Nic poza wysokością czynszu się nie zmienia. Najemca chce przedłużyć umowę najmu na kolejny rok. Który wzór pisma powinien użyć? aneks do umowy najmu zmiana czynszu, czy przedłużenie umowy? proszę o odpowiedź. Mariusz R.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 8 miesięcy temu
Twoja odpowiedź