Co znaczy Sygnatura akt KO?

Forum prawneKategoria: DługiCo znaczy Sygnatura akt KO?
AvatarSławek zapytał 1 rok temu

Witam. jak sprawdzić sygnaturę sprawy sądowej? Co znaczy Sygnatura akt VI Ko 232/20 i ostatnie zdanie w piśmie, posiedzenie w przedmiocie zawieszenia wykonania kary pozbawienia wolności w sprawie skazanego. Nic nie rozumiem, wykonuję wszystko, co sąd nakazał. Mam wyrok w zawieszeniu i prace społeczne sumiennie wykonuje, co mam robić? Pozdrawiam.

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-BajsonPrawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 rok temu

Witaj,

Sygnatura Ko, to repertorium Wydziału Karnego Sądu, w którym umieszcza się wnioski m.in. o
zarządzenie wykonania kary warunkowo zawieszonej.

Wydaje mi się, że skoro wykonujesz wszystkie nakazy sądu oraz prace społeczne, to Twój kurator nie miał podstaw, by wystąpić do sądu z wnioskiem o odwieszenie kary pozbawienia wolności. Jednakże skoro otrzymałeś pismo z sądu o wyznaczonym posiedzeniu, uważam, że zasadnym będzie kontakt z kuratorem.

Musisz bowiem poznać jego stanowisko w sprawie i oczywiście ustalić, czy wniosek nie pochodzi od niego. Pamiętaj, że opinia kuratora sądowego ma ogromne znaczenie dla sądu, dlatego zapytaj wprost, czy kurator wypiszę Ci opinię pozytywną.

Nie chcę Cię straszyć, ale być może z wnioskiem o wykonanie zawieszonej kary pozbawienia wolności wystąpiła osoba, która była pokrzywdzona Twoim działaniem. Zastanów się, czy dopełniłeś wszystkich obowiązków nałożonych przez sąd w wyroku skazującym. Myślę tu o obowiązku uiszczenia np. odszkodowania, renty, zadośćuczynienia na rzecz osoby uprawnionej.

Dodam jeszcze, że możesz spróbować ustalić, o co chodzi, telefonując na informację sądu, z którego przyszło wezwanie, kto złożył wniosek o wykonanie kary zawieszonej kary.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Twoja odpowiedź