Mam sygnaturę akt KM – jak znaleźć swojego komornika?

Dzień dobry, czy istnieje jakaś wyszukiwarka sygnatur komorniczych? mam komornika i sygnatura akt km. Nie ukrywam, że dług chcę spłacić, tylko nie wiem, skąd jest komornik no i mam tylko numer sygnatury km.

Proszę o poradę jak sprawdzić numer sprawy komorniczej i jak sprawdzić skąd jest komornik. Pozdrawiam i z góry dziękuję!


Sygnatura akt KM

Jak sprawdzić sygnaturę akt komorniczych i znaleźć komornika, który zajmuje się Twoją sprawą? to proste! Mając numer sygnatury akt, możesz w dwojaki sposób sprawdzić, który komornik zajmuje się wyegzekwowaniem od Ciebie pieniędzy.

sygnatura-akt-km

 1. Pierwszy sposób to wykonanie telefonu do sądu rejonowego, który wydał tytuł wykonawczy i zapytanie się, po numerze sygnatury akt, który komornik zajmuje się tą sprawą.
 2. Drugim sposobem, jest skontaktowanie się z wierzycielem, u którego dług nie został spłacony i zapytanie się, do jakiego komornika wierzyciel skierował zlecenie odzyskania pieniędzy.

Jeśli w ogóle nie masz pojęcia, jakiego długu dotyczy ta sygnatura, to wszystkiego dowiesz się, dzwoniąc do sądu i posługując się sygnaturą akt, dopytasz o szczegóły sprawy.

Wzory pism, które mogą Ci się przydać:

Wniosek o wgląd do akt komorniczych

Skarga na czynności komornika – wzór

Skarga-na-czynnosci-komornika-wzor-pdf-doc

Skarga na czynności komornika – wzór

Na koniec zapraszam Cię do obejrzenia krótkiej wideo instrukcji dotyczącej sygnatury akt:

Koniecznie przeczytaj:

 1. Sygnatura akt – JAK sprawdzić [PORADNIK]!
 2. Co może komornik a czego [NIE MOŻE]?
 3. Czy komornik może zająć, wejść, zabrać? [PRZEWODNIK]
 4. Zajęcie komornicze – jak znaleźć komornika i gdzie trafiły długi
 5. ILE może zabrać komornik z pensji, z konta, z emerytury, z renty

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

7 komentarzy w “Mam sygnaturę akt KM – jak znaleźć swojego komornika?”
 1. Rozwinięcie skrótów stosowanych w sygnaturze akt:

  – Km: sprawy cywilne,
  – Kmp: świadczenia powtarzające się (zazwyczaj alimenty),
  – Kms: sprawy, w których wierzycielem jest Skarb Państwa,
  – Kmn: sprawy nieegzekucyjne (jak spis inwentarza),
  – Kmo: inne (np. korespondencja niezwiązana z postępowaniami

  Sygnatura akt jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo dłużnik czy wierzyciel może bardzo szybko zapytać w sądzie, czego dotyczy dane wezwania, każda sygnatura akt składa się z 3 elementów. Pierwszy element to cyfra rzymska, które wskazuje na numer rewiru komornika, drugim elementem jest oznaczenie repertoirów, czyli może to być oznaczenie Km, Kmp, Kms, Kmn, Kmo. Ostatnim trzecim elementem sygnatury akt jest numer sprawy pod którym dana sprawa została wpisana do repertorium. Po ukośniku dowiesz się z którego roku jest sprawa.

 2. Dziękuję za wyjaśnienie, właśnie próbowałam dowiedzieć się jak sprawdzić sygnaturę akt komorniczych. Pozdrawiam!q

 3. jak sprawdzić sygnaturę akt komorniczych z listu który dostałam niedawno? czy jest jakaś sądowa wyszukiwarka online gdzie można sprawdzić czego dotyczy sprawa?

 4. Także potrzebuję sprawdzić sygnaturę akt komorniczych które otrzymałam, nie mam pojęcia jak to wszystko rozszyfrować, jest ciąg licz i cyfr. Czy istnieje jakaś wyszukiwarka akt komorniczych?

 5. Sygnatura zajęcia komorniczego może mieć różne wersje tak? chodzi o Km, Kmp, Kms, Kmn, Kmo ale czy sa jeszcze jakieś inne oznaczenia? potrzebuję to wiedzieć, ktoś podpowie?

 6. mam blokadę komornika na koncie bankowym, tylko nie wiem z jakiego tytułu, podaje dwie sygn.akt. km 68/19 i km 66/19 to przyszło mi 22luteg 2019 roku i tak naprawdę to nie wiem o co chodzi, z pierwszej sygn.akt mam do zapłaty 5418,03 a z drugiej sygn.akt mam 1413,93

 7. A co, gdy bank podaje mi tylko sygnaturę, spraw jest wiele, więc nie wiem który dłużnik i nie wiem, do który sąd rejonowy wydał tytuł wykonawczy?

Comments are closed.