Cofniecie wypowiedzenia umowy o prace z powodu ciąży – wzór

Forum prawneKategoria: RóżneCofniecie wypowiedzenia umowy o prace z powodu ciąży – wzór
Dorota zapytał 11 miesięcy temu

Witam. Jak napisać pismo wycofujące wypowiedzenie umowy o pracę? do końca czerwca jestem na wypowiedzeniu umowy o pracę, niedawno okazało się, że jestem w ciąży. Chciałabym cofnąć to wypowiedzenie, czy mogę jeszcze złożyć odwołanie wypowiedzenia umowy o pracę?

2 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Witam serdecznie,

jak zdajesz sobie sprawę, wycofanie oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę jest możliwe. Jednakże przedmiotowe oświadczenie musi dotrzeć do pracodawcy, zanim dojdzie do upływu terminu wypowiedzenia.

Dodatkowo, by doszło do “przywrócenia” do pracy, pracodawca musi wyrazić zgodę. Zatem radzę Ci nie zwlekać, lecz na dniach złożyć na ręce pracodawcy pismo z oświadczeniem, że cofasz złożone wcześniej wypowiedzenie. Jako uzasadnienie swojej decyzji możesz wskazać zmianę sytuacji osobistej.

Żaden przepis nie nakłada na Ciebie obowiązku informowania pracodawcy o ciąży, dlatego nie musisz podawać jej, jako powód chęci utrzymania dotychczasowego zatrudnienia. Niemniej jednak w zależności od relacji, jakie panują w zakładzie pracy, należy wziąć tę opcję pod uwagę. Nie można jednak ukryć, że nie każdy pracodawca będzie zadowolony z pracownicy w ciąży.

Na koniec dodam, że jeśli nie wiesz, jak napisać przedmiotowe pismo zachęcam cię do pobrania fachowo przygotowanego przez nas wzoru, który bez żadnych problemów zmodyfikujesz pod swoją sytuację, wpisując dane pracodawcy oraz datę złożenia wypowiedzenia z pracy. Wzór cofnięcia wypowiedzenia umowy o pracę pobierzesz poniżej:

Cofnięcie wypowiedzenia umowy o pracę – wzór

cofniecie-wypowiedzenia-umowy-o-prace-wzor-pdf-doc

Cofnięcie wypowiedzenia umowy o pracę – wzór

Karol D. odpowiedział 9 miesięcy temu

Witam, pobrałem cofnięcie wypowiedzenia z powodu ciąży, pismo jest dla żony, 2 tygodnie temu złożyłam wypowiedzenie w pracy, ale okazało się 2 dni temu, że jest w ciąży, w związku z tym chcemy cofnąć wypowiedzenie, nie wiem, czy pracodawca się na to zgodzi, dobrze byłoby gdyby się zgodził. Czy mamy jeszcze jakieś pole manewru gdyby pracodawca się nie zgodził?