Czasowe oddelegowanie pracownika do innej pracy wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaCzasowe oddelegowanie pracownika do innej pracy wzór
Majchrzyk zapytał 3 lata temu

Dzień dobry, chcę zapytać o czasowe oddelegowanie pracownika do innej pracy. Mamy w mieście 3 placówki, ze względu na braki kadrowe jestem zmuszony przesuwać pracowników między placówkami.

W tym celu należy przedłożyć pracownikowi pisemne czasowe powierzenie innej pracy, co mnie jednak zastanawia, to okres na jaki mogę oddelegować pracownika do innej pracy, ile to może być najkrócej a ile najdłużej? nie ukrywam, że przydałby nam się bardzo gotowy wzór umowy oddelegowania pracownika do innej pracy, proszę o poradę prawną online. Pozdrawiam!

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

w Państwo przypadku sięgnąć należy do regulacji kodeksu pracy. Zgodnie z przepisami art. 42§4 ustawy, oddelegowanie pracownika do innej pracy, niż określona w umowie o pracę, może trwać nie dłużej niż trzy miesiące w roku kalendarzowym, jeżeli nie powoduje to obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika.

Przy czym ustawodawca nie wskazał minimalnego okresu oddelegowania. Przyjąć zatem należy, że oddelegowanie może trwać w zależności od potrzeb pracodawcy maksymalnie do trzech miesięcy w roku, bez żadnego okresu minimalnego.

Dodatkowo takie oddelegowanie (do innych placówek jednak w tej samej miejscowości), nie wymaga zgody pracownika, jeśli nie wpływa na warunki pracy i płacy. Obowiązkiem pracodawcy jest wyłącznie przygotowanie pisma ze wskazaniem wybranej placówki, dat oddelegowania oraz zakresu powierzonych zadań, wzór oddelegowania pracownika obierzesz poniżej:

Oddelegowanie pracownika wzór

Należy również pamiętać, że jeśli po upływie wspomnianych trzech miesięcy, pracownik ma nadal świadczyć pracę w innej jednostce/placówce, należy zawrzeć aneks do umowy o pracę, którego wzór pobierzesz poniżej:

Aneks do umowy o pracę zmiana stanowiska wzór

aneks-do-umowy-o-prace-zmiana-stanowiska-wzor-doc-pdf

Aneks do umowy o pracę zmiana stanowiska – wzór