Pożyczki prywatne to OSZUSTWO?

Forum prawneKategoria: DługiPożyczki prywatne to OSZUSTWO?
Użytkownik zapytał 4 lata temu

Zostałam oszukana! Proszę powiedzieć, co mam zrobić jak ktoś mnie oszukał z pożyczką prywatną? Pisałam z kobietą, która zaoferowała mi pomoc i udzieliła pożyczki prywatnej.

Dzisiaj przelałam jej 1% na poczet podatkowy i miał dotrzeć do mnie przelew z kwotą prywatnej pożyczki, a z tą osobą nie ma kontaktu… Co mam robić w tej sytuacji? czy istnieją pożyczki prywatne? czy to jedno wielkie OSZUSTWO?

 

14 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Pożyczki prywatne to bardzo często ostatnia deska ratunku, gdy szanse na uzyskanie pożyczki w banku lub w firmie pożyczkowej jest niemożliwe z wielu różnych powodów.

Może to być zła historia kredytowa, może to być brak zdolności kredytowej (brak dochodów), czy toczące się postępowanie egzekucyjne albo po prostu zbyt duże zadłużenie.

Właśnie w takich sytuacjach zaczynamy gorączkowo poszukiwać prywatnej pożyczki. Dodatkowo prywatni inwestorzy kuszą nas hasłami typu:

„Sprawdzone pożyczki prywatne”
„Tanie pożyczki prywatne”
„Pożyczki od osób prywatnych”
„Prywatne pożyczki od zaraz” itd.

Niestety najczęściej są to tylko puste hasła bez pokrycia, a nie prywatne pożyczki dostępne dla osób zadłużonych i bez weryfikacji w BIK-u i innych bazach.

Jak oszukują na prywatnych pożyczkach?

Jak już pisałem, duża większość takich ogłoszeń to próby oszukania pożyczkobiorcy. Schemat najczęściej wygląda w ten sposób:

  1. Oszust oferuje prywatną pożyczkę.
  2. Prosi o Twoje dane, po czym akceptuje udzielenie Ci pożyczki.
  3. Na koniec prosi tylko o opłatę na podatek od pożyczki lub wymyśla inną opłatę, która Ty musisz ponieść.
  4. Pożyczkobiorca wpłaca wymaganą kwotę na konto prywatnego inwestora (pożyczkodawcy), po czym kontakt z nim urywa się zupełnie.
  5. Pożyczkobiorca traci pieniądze i ląduje w jeszcze gorszej sytuacji niż ta, w której był na początku.

Oszuści najczęściej stosują 3 sposoby na oszukanie pożyczkobiorcy:

  • Wyłudzenie opłaty wstępnej (pod różną formą).
  • Naliczanie zbyt dużych odsetek i pobieranie wymyślonych prowizji.
  • Wyłudzenie danych osobowych pożyczkobiorcy, by wziąć na niego pożyczkę.
  • Przejmowanie majątku, gdzie zastawem pożyczki najczęściej jest mieszkanie, dom, działka lub samochód.

Czy istnieją pożyczki prywatne?

Owszem istnieją, lecz dość ciężko je znaleźć, bo większość ofert prywatnych pożyczek, to zwykłe oszustwa.

Oczywiście nie namawiam Cię, by z prywatnych pożyczek w ogóle nie korzystać, ale miej świadomość, że w tym segmencie pożyczkowym należy bardzo uważać, komu powierza się swoje dane osobowe oraz PESEL.

Jak sprawdzić inwestora, który udziela pożyczek prywatnych?

Ilona odpowiedział 4 lata temu

Mam zaległości do spłacenia już po terminie gdzie znalazłam pożyczkę prywatną, to mnie oszukano, chcą mi już wypowiadać umową odnośnie pożyczek, co robić? jestem na chorobowym i nie starcza mi wypłaty na spłatę, w domu boję się, że się wyda, to mąż mi nie daruje i bardzo się boję, już nawet mam myśli okropne każdego dnia, tylko mój syn przy duchu mnie trzyma, bardzo proszę o pomoc.

Olga odpowiedział 4 lata temu

Mam komornika i jestem w bazach. Potrzebuję pilnie prywatnej pożyczki. Chcę spłacić swoje zadłużenie i spokojnie żyć. Mam 43 lat. Umowa o pracę na czas nieokreślony. Dochód 3100 zł. Czy mam jakąś szansę? Dziękuję za odpowiedź. Bardzo mi zależy na pożyczce. Resztę kwoty chciałabym przeznaczyć na remont domu. Kredytu potrzebowałabym około 80 tys. zł. Kto udzieli prywatnej pożyczki?

Marek Suska odpowiedział 4 lata temu

Ważne jest, aby wiedzieć, że bardzo rzadko można znaleźć pożyczkę prywatną w pobliżu bardzo wiarygodnej osoby. Byłem kilkakrotnie oszukany, zanim zrozumiałem ten temat. W rzeczywistości uzyskanie pożyczki nie jest tak skomplikowane, jak myślisz, jeśli znajdziesz odpowiednią osobę.

Na stronie Oferteo znajduje się kilka organizacji, które są prawdziwymi firmami i miałem szczęście znaleźć uczciwą usługę pożyczkową na tej stronie. Użyj tego linku, aby złożyć wniosek, a zobaczysz, że nie jest niemożliwe znalezienie pożyczki: [moderacja]

Anka odpowiedział 4 lata temu

Zawsze płaciłem raty bez problemów mam ciężką sytuację w domu i nabrałam chwilówek i teraz mam niespłacone, bo nie daje rady, mam długi długo szukam pożyczki prywatnej, niestety każdy mnie oszukał i jest ze mną coraz gorzej, podupadam na zdrowiu już nie wiem co robić, jutro mam wpłacić 700 zł panu co mi obiecał pożyczkę prywatną, ale boję się, bo znów mnie może oszukać co robić kto może mi pomoc?

Mari odpowiedział 4 lata temu

Witam. Potrzebuję pilnej pożyczki w kwocie 5 000 złotych na okres 12 miesięcy na spłatę najpotrzebniejszych zobowiązań. Posiadam wpisy we wszystkich bazach dlatego też żaden bank ani firma pożyczkowa nie udzieli mi pożyczki. Czy jest możliwość uzyskania pożyczki od prywatnego inwestora?

Proszę o kontakt pod podanym adresem mailowym.

marzena odpowiedział 4 lata temu

Dzień dobry, mam problemy finansowe, które zaczęły się od choroby syna, tak około 2 lat, mam kilka kredytów, pracuję, ale to za mało, chciałbym uzyskać pożyczkę prywatną, żeby spłacić długi, mieć jedną ratę, bo już nie wiem jak to ogarnąć, syn leczy się onkologicznie, ma nowotworów jądra, ciągłe koszty…

kinga odpowiedział 4 lata temu

Chciałabym wziąć pożyczkę. Potrzebuje kasy na remont pokoju dla dzieci, w bankach mi nie udziela pożyczki. Mam 2 pożyczki do spłaty, ale spłacam regularnie, więc co mam zrobić? mój dochód z gospodarstwa rolnego wynosi niecałe 500 zł mam jeszcze 500 plus na 2 dzieci, niektóre pożyczki pozabankowe odmówiły mi udzielenia pożyczki i jestem w kropce, bo obecnie nie pracuję.

Leszek odpowiedział 4 lata temu

Witam serdecznie, potrzebuje pilnie pożyczki, potrzebuję na adwokata, bo mam sprawę o dzieci, i potrzebuję, by pracodawcę spłacić. Ale żadna instytucja finansowa nie jest mi w stanie pomóc, gdyż jestem wpisany w bazach dłużników. Nie mam komornika.

Dochody: umowa o pracę na 1/2 dochód udokumentowany to 1050 zł, lecz pracuje na pełnym wymiarze pracy, moje zarobki to 3500 tys. jestem w KRD, mam 2 dzieci. Czy naprawdę nie ma jakiegoś wyjścia? pilnie potrzebuję pożyczki, prywatne także wchodzą w grę.

Renata N. odpowiedział 4 lata temu

Zapytanie o możliwość prywatnej pożyczki ratalnej na długi okres spłaty. Witam, mamy z mężem problem finansowy. Potrzebujemy prywatnej pożyczki na kwotę 15 tys. rozłożone na raty na dłuższy okres czasu tj. np. na 60 miesięcy lub 72 miesiące. Ja jestem na umowie o pracę na czas nieograniczony, a mąż prowadzi działalność gospodarczą.

Trochę nam się nazbierało płatności i żeby to popłacić musimy dostać strzał gotówki, żeby wyjść na prostą. Bez tego nie damy rady. Pożyczka może być na mnie lub na męża. Bardzo proszę o jakaś pomoc i jakąś ofertę, bo nie wiemy co dalej robić. Proszę o szybki kontakt mailowy. Pozdrawiam Renata N. Jesteśmy z Warszawy.

M.B. odpowiedział 4 lata temu

Witam, chciałabym się dowiedzieć o prywatną pożyczkę bez dochodów. Nie mam udokumentowanych dochodów, chociaż pracuję dorywczo, a potrzebuje pilnie gotówki na bieżące wydatki i na rachunki, gdzie mogłabym się starać o taką pożyczkę na miesiąc czasu, bo mam problem finansowy i nie wiem, gdzie mogę się starać o taką prywatną pożyczkę.

S. odpowiedział 4 lata temu

Witam, mam kilka pożyczek pozabankowych i chwilówki. Na razie są jeszcze spłacane regularnie ale już mi jest bardzo ciężko związać koniec z końcem. Czy udzielacie pożyczek na spłatę takich zobowiązań? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Jestem osobą pracującą na umowę o pracę na czas nieokreślony i mam jeszcze dodatkowy dochód nieudokumentowany.

Dawid odpowiedział 4 lata temu

Witam serdecznie, czy wie może Pani, gdzie można uzyskać pożyczkę prywatną? nie chodzi o dużą kwotę, tak do 8 tys. zł. Jestem w BIG i KRD, nigdzie nie uzyskam pożyczki. Oszustów jest bardzo dużo. Czy w ogóle mam szansę uzyskać pożyczkę prywatną? Pożyczka prywatna potrzebna mi jest, aby spłacić inne kredyty i w końcu chcę wyjść na prostą…

Graż. odpowiedział 4 lata temu

Mam na imię Monika. Mam problem ze spłatą chwilówek. Jestem na zasiłku rodzinnym. Wszędzie gdzie prosiłam o pomoc, to tylko mnie oszukiwali. Czy zna pani jakiegoś pożyczkodawcę, który może mi pomóc? W ogłoszeniach piszą, że mogę dostać pożyczkę bez zastawu, a jak dzwonię, to się okazuje, że potrzebny zastaw.