Pożyczki prywatne – o tym jak odkryłam oszustwo – na co uważać??

pożyczka-prywatna-od-osoby-prywatnej

Czy pożyczki prywatne, to zawsze dobre wyjście z finansowych tarapatów? no niestety nie… SPRAWDŹ dlaczego: Przeglądając dzisiaj Facebooka, natknęłam się na reklamę zatytułowaną: Udzielę prywatnej pożyczki! reklama od razu wydała mi się podejrzana i postanowiłam ją głębiej zbadać… moje domysły niestety okazały się zasadne, prywatna pożyczka, którą ktoś oferował, zawierała pewien mankament, który narażał pożyczkobiorcę na dość duży wydatek, ale o tym za chwilę! czytaj dalej…

W ciągu ostatnich lat polski rynek pożyczkowy został poddany licznym odgórnym regulacjom, które przyniosły znaczące zwiększenie bezpieczeństwa konsumentów. Powołano do istnienia między innymi Rejestr Firm Pożyczkowych, w którym widnieją wszystkie całkowicie legalnie działające na terenie naszego kraju firmy pożyczkowe.

Pożyczki prywatne – na co zawrócić uwagę?

Jeszcze wcześniej wprowadzona w życie została Ustawa o Kredycie Konsumenckim, która narzuca firmom pożyczkowym liczne ograniczenia oraz limity w zakresie sposobu ich działalności, wysokości pobieranych opłat, prowizji, oprocentowania i tak dalej.

Niestety, pomimo wszystkich tych regulacji, branża pożyczkowa w znaczącej mierze nadal pozostaje przysłowiową szarą sferą. O ile bowiem firmy pożyczkowe podlegają między innymi kontroli ze strony Komisji Nadzoru Finansowego oraz muszą działać zgodnie z określonymi przepisami polskiego prawa, o tyle jednocześnie na rynku wciąż istnieją liczne instytucje zwane parabankami. Do tego trzeba dodać coraz bardziej obszerny sektor pożyczek prywatnych.

Pożyczki prywatne cieszą się wśród konsumentów coraz większym zainteresowaniem. Logicznie rzecz biorąc, nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ prywatni pożyczkodawcy bardzo często oferują swoje usługi tej grupie klientów, która nie tylko przez banki, ale nawet przez firmy pożyczkowe jest uznawana za nadmiernie ryzykowną.

Niestety, kosztem tak łatwej dostępności pożyczek prywatnych jest bardzo wysokie ryzyko oszustwa. Przyjrzyjmy się nieco bliżej sposobowi, w jaki działają prywatni pożyczkodawcy oraz postarajmy się odpowiedzieć na pytanie, na co przede wszystkim należy uważać, zaciągając tego rodzaju prywatną pożyczkę.

Czym są pożyczki prywatne i jak działają?

Jak sama nazwa wskazuje, w przypadku pożyczek prywatnych pożyczkodawcą jest najczęściej osoba prywatna. Czysto teoretycznie, pożyczanie pieniędzy może stanowić dobry sposób zarabiania pieniędzy w całkowicie rzetelny oraz uczciwy sposób: pożyczkodawca udziela klientowi pożyczki na określoną kwotę, a po określonym czasie otrzymuje zwrot pożyczonego kapitału powiększony o oprocentowanie, prowizję itp.

Niestety, jest to tylko teoria. Jak wspominano powyżej, prywatni pożyczkodawcy przeważnie nie mają problemów z pożyczaniem pieniędzy tym klientom, którzy obiektywnie rzecz biorąc, są wysoce ryzykowni.

Oznacza to, że taki pożyczkodawca ponosi ogromne ryzyko związane ze swoją działalnością. W praktyce przeważnie więc okazuje się, że jest to sposób zarabiania przeznaczony albo dla tych, którzy nie boją się bardzo wysokiego i trudnego do precyzyjnego oszacowania ryzyka (co jest bardzo rzadkim podejściem wśród osób chcących zarabiać pieniądze), albo po prostu są na tyle sprytni, aby to ryzyko sobie z nawiązką zrekompensować.

Nie jest trudno domyślić się, że w tym wypadku stroną ponoszącą koszty owej „kompensacji ryzyka” przez pożyczkodawcę jest klient. Na jakie jednak praktyki należy uważać i na co zwracać uwagę analizując ofertę potencjalnego pożyczkodawcy?

Prywatna pożyczka – jak nie zostać oszukanym?

Oczywiście, nie istnieje całkowicie pewna, sprawdzająca się w każdej sytuacji metoda na uniknięcie oszustwa. Można jednak z dużą dozą pewności wyróżnić co najmniej kilka czynników, które powinny wzbudzić daleko idące podejrzenia u potencjalnego pożyczkobiorcy.

Na samym początku należy więc sprawdzić, czy osoba oferujące nam pożyczkę prywatną podaje swoje pełne dane osobowe. Jeżeli mamy do czynienia z kimś ukrywającym własne personalia, będzie to dla nas w pierwszej kolejności oznaczać spore trudności z jakąkolwiek weryfikacją takiej osoby.

W końcu wystawianie kolejnych ogłoszeń z ofertą pożyczek prywatnych nie stanowi żadnego problemu. W internecie nie znajdziemy żadnych negatywnych informacji, które będziemy mogli połączyć z tą konkretną osobą, ponieważ de facto osoba udzielająca prywatnej pożyczki jest tzw. duchem.

Jeżeli zaś potencjalny pożyczkodawca udostępnia swoje dane osobowe, należy rzecz jasna poszukać o niej informacji na różnych forach internetowych, jak to zrobić? wystarczy, że w wyszukiwarce Google wpiszesz frazę pożyczki prywatne – opinie.

Jeżeli takich informacji nie znajdziemy, najbezpieczniej będzie sobie odpuścić tego pożyczkodawcę (być może wcześniej działał on w sposób opisany w poprzednim akapicie, dzięki czemu teraz, podając już swoje personalia, ma „czystą kartę”?).

Ukryte opłaty

Kolejna kwestia, na jaką należy uważać, to wszelkiego rodzaju opłaty wstępne, jakie potencjalny klient musi ponosić jeszcze przed otrzymaniem pożyczki. Żądanie od klienta uiszczenia takiego rodzaju opłaty jest często spotykaną praktyką.

Na domiar złego, przeważnie konsumenci akceptują takie ryzyko: w końcu 30 czy 50 złotych „opłaty weryfikacyjnej” w sytuacji, gdy staramy się o pożyczkę na kwotę 20 lub 30 tysięcy złotych wydaje się niewielką kwotą.

Należy jednak mieć świadomość, że w tym wypadku najpewniej i tak nie uzyskamy pożyczki. Nasz potencjalny pożyczkodawca może zaś zarabiać pieniądze dzięki samym opłatom weryfikacyjnym czy też opłatom wstępnym, nawet bez rzeczywistego udzielania jakichkolwiek pożyczek.

W tym momencie przywołam reklamę prywatnej pożyczki, na którą natknęłam się, przeglądając Facebooka dziś rano, oto szczegóły oferty:

prywatna-pożyczka

Po wejściu na stronę mogę przeczytać, że ta prywatna pożyczka oferowana jest nawet dla osób z komornikiem, ponadto pożyczka jest sprawdzona, szybka i nie sprawdzają nawet baz, a więc tzw. pożyczka bez baz.

prywatne-pożyczki

Czas więc wybrać kwotę pożyczki oraz okres kredytowania, a następnie kliknąć przycisk „ZŁÓŻ WNIOSEK”

pożyczki-prywatne

Po naciśnięciu przycisku oczom ukazuje się okienko, w którym proszeni jesteśmy o wysłanie SMS-a o treści „POŻYCZKA” na numer widoczny poniżej. Zaczyna być ciekawie prawda?

pożyczka-prywatna-od-osoby-prywatnej

Teraz szybko wertuję regulamin tej prywatnej pożyczki i już widzę, że wysłanie SMS-a kosztować mnie będzie aż 30,75 zł! Bingo! Oferta prywatnej pożyczki nie jest prawdziwą ofertą pożyczkową, a ma za zadanie jedynie skłonić nas do wysłania bardzo drogiego SMS-a, po czym prawdopodobnie dostaniemy odpowiedź, że nie kwalifikujemy się do otrzymania tej prywatnej pożyczki…

pożyczka-prywatna

Umowa prywatnej pożyczki

Następny czynnik, jaki zawsze musimy brać pod uwagę, to konstrukcja umowy. Jeżeli nie jesteśmy w stanie dokładnie zrozumieć całego dokumentu, jest on niejasny, w niektórych punktach wydaje się wewnętrznie sprzeczny- dla własnego bezpieczeństwa lepiej będzie zrezygnować.

Jeśli jednak umowa pożyczkowa jest sporządzona w sposób czytelny, naszą uwagę powinny zwrócić przede wszystkim takie faktory, jak:

 • Wysokość oprocentowania pożyczki (RRSO)
 • Całkowity rzeczywisty koszt pożyczki (często oprocentowanie wydaje się atrakcyjne, ale jednocześnie pożyczkodawca nalicza ogromne prowizje za udzielenie pożyczki oraz inne opłaty)
 • Długość trwania pożyczki (należy wystrzegać się ofert z krótkim terminem spłaty, w tym bowiem wypadku istnieje spore ryzyko, że pożyczkodawcy wcale nie zależy na tym, aby klient był w stanie terminowo spłacić swoje zobowiązanie)
 • Ewentualne promocje oraz ich warunki

„Promocje”

Jeżeli chodzi o ten ostatni punkt, to powinniśmy naprawdę bardzo uważać na wszelkiego rodzaju promocje. Zdarzają się prywatni pożyczkodawcy oferujący pierwszą pożyczkę „za darmo”, czyli podobnie, jak ma to miejsce w przypadku wielu firm pożyczkowych.

Należy jednak mieć na uwadze, że osoba udzielająca prywatnych pożyczek nie podlega przepisom z Ustawy o Kredycie Konsumenckim. Co to oznacza w praktyce?

W przypadku firm pożyczkowych „pożyczki za darmo” niemal zawsze są promocjami uwarunkowanymi na przykład terminową spłatą zobowiązania. Jeżeli klient nie spłaci takiego zobowiązania, firma pożyczkowa najpewniej zażąda spłaty pożyczonej kwoty już nie na warunkach promocyjnych, lecz tych obowiązujących w ofercie standardowej.

Rzecz w tym, że zarówno wysokość oprocentowania w takiej sytuacji, jak i wysokość kary są określane przez odpowiednie przepisy prawa. Jeżeli zaś chodzi o pożyczkodawcę prywatnego, to może on naliczyć klientowi całkowicie dowolną karę, karne oprocentowanie itd.

Jak uchronić się przed tego rodzaju praktykami?

Niestety, samo czytanie umowy ze szczególnym uwzględnieniem punktów, w których jest mowa o warunkach promocji to często za mało.

Może się bowiem okazać, że haczyk znajduje się gdzie indziej, na przykład pożyczkodawca będzie na różne sposoby utrudniać klientowi terminową spłatę, po to, aby potem zażądać zwrócenia kwoty pożyczki zwielokrotnionej przez wysokość kary za niedotrzymanie warunków umowy.

Naturalnie, czysto teoretycznie klient może w takiej sytuacji próbować dochodzić swoich spraw przed sądem. W praktyce jednak nie zawsze takie sprawy są rozpatrywane z wyrokiem korzystnym dla pożyczkobiorcy.

Po drugie, wcześniej prywatny pożyczkodawca może po prostu sprzedać nasz dług komuś, kto niekoniecznie troszczy się o legalne metody windykacji. Dzięki ogromnej wysokości kary ponoszonej przez klienta, taki sposób działania może być opłacalny dla pożyczkodawcy pomimo faktu, że długi sprzedaje się tylko za pewien procent ich wartości.

Podawanie danych osobowych

Inną rzeczą, na jaką warto uważać, jest rzecz jasna podawanie swoich pełnych danych osobowych. Czasami rzekomym pożyczkodawcom tak naprawdę wcale nie chodzi o udzielanie pożyczki: ta forma działalności jest jedynie przykrywką do wyłudzania Twoich danych osobowych.

Podając nasze dane z dowodu lub, co gorsza, przesyłając skan dowodu osobistego, narażamy się na to, że w przyszłości zostaniemy wykorzystani. Jak ochronić się przed tego rodzaju ryzykiem?

Jeżeli naprawdę chcemy zaciągnąć pożyczkę prywatną, należy uprzednio bardzo dobrze sprawdzić potencjalnego pożyczkodawcę i opinie w internecie na jego temat. Oczywiście, nie daje nam to gwarancji w zakresie, chociażby bezpieczeństwa naszych osobowych, ale takie dodatkowe sprawdzenie pożyczkodawcy, jest w dzisiejszych czasach obowiązkowe.

Podsumowanie

Uważajcie na pożyczki prywatne, bo jest na rynku naprawdę wiele podmiotów, które w ten sposób zarabiają na życie, a Ty dłużniku martw się dalej sam… bardzo często nawet nie dochodzi do udzielenia pożyczki, a chodzi tylko o wyłudzenie od nas „opłaty przygotowawczej” …strzeżcie się przed takimi pożyczkami prywatnymi!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
48 komentarzy w “Pożyczki prywatne – o tym jak odkryłam oszustwo – na co uważać??”
 1. Avatar

  Spotkałem się z tą ofertą, pomagając szukać pożyczki dla pewnej osoby. Od razu zapaliła mi się czerwona lampka. Przez tego SMS-a za ponad 30 zł. Opatrzność losu, że udało mi się przekonać tę osobę, która gotowa już była zapłacić te 30 zł za wysłanie wiadomości, żeby tego nie robiła. Uratowała ją też blokada na telefonie. Właśnie na SMS-y Premium. Na jednym z lokalnych portali widnieje ogłoszenie firmy PGF – konsolidacja chwilówek, pomoc w wychodzeniu z zadłużenia i tym podobne brednie.

  Piszą, że nie pobierają opłat i dojeżdżają do klienta na terenie całego kraju, bezpłatnie. Kilka linijek wyżej w tabeli informacyjnej tego ogłoszenia, można przeczytać, że dojazd do klienta – nie dotyczy…Numer telefonu nie jest numerem Premium, ale po kontakcie mailowym, przedstawiciel nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem a nazwą firmy. „Pozdrawiam, PGF”. Ponadto gdy szukałem ich strony internetowej, w sieci znalazłem nazwę odpowiadającej owej firmie, tyle, że jest to branża…FARMACEUTYCZNA.

  Dane z tej strony internetowej, nieco różnią się od podanych w ogłoszeniu.

  Podejrzewam więc, szczególnie po przeczytaniu tego tekstu, że to także mogą być oszuści.

  1. Avatar
   Janina Gołębiecka

   Dziękuję Michale za wiadomość. Mam nadzieję, że mój wpis na temat pożyczek prywatnych dotrze do jak najszerszego grona osób szukających pożyczki.

 2. Avatar

  Potrzebuję pożyczki od osoby prywatnej w wysokości 10.000 zł, problem jest w tym, że posiadam tylko paszport, mam zajęcie komornicze w wysokości około 2.000 zł i pracuje na cały etat, ale nie mogę zdobyć zaświadczenia od pracodawcy. Chciałabym pożyczyć na spłatę zadłużenia – między innymi. Bardzo proszę o pomoc, jak wyjść na prostą?!

  1. Avatar
   Janina Gołębiecka

   Myślę, że próba zaciągnięcia prywatnej pożyczki, to dość ryzykowne zagranie. Czy nie lepiej skupić się na zdobyciu pieniędzy w nieco inny sposób jak pożyczanie ich? 12.000 zł długu to nie aż tak dużo i taką kwotę spokojnie można zdobyć (zarobić). Przemyśl proszę zaciągnięcie pożyczki jeszcze raz.

    1. Avatar

     Witam serdecznie można prosić o namiary na tego uczciwego inwestora z góry dziękuję i Pozdrawiam

 3. Avatar

  Potrzebna pożyczka prywatna. Poszukuję od 2 miesięcy osoby uczciwej, która udziela pożyczy na procent niewielkiej stosunkowo pożyczki, chodzi o 6500zł. Potrzebuję konkretnych kontaktów, 95% ogłoszeń w internecie to fałsz. Nie trafiłem na te 5%, proszę o pomoc. Sprawa bardzo pilna. Muszę jak najszybciej ściągnąć moją Dziewczynę z Ghany i potrzebuję na adwokata który obiecał, że mi pomoże. A jak wiadomo Ghana to dzicz i korupcja.

 4. Avatar

  Witam. Pilnie potrzebuję pożyczki prywatnej. Poszukuję od paru miesięcy osoby uczciwej, która pożyczy mi na procent pożyczkę. Chodzi o kwotę 5000zł. Potrzebuję pilnie kontaktu. Proszę o pomoc. Sprawa bardzo pilna.

 5. Avatar

  Można prosić o opinie na temat prywatnej pomocy finansowej? akurat przypadek który znam nie oznaczał żadnych problemów ani dodatkowych ukrytych kosztów, pieniądze raz pożyczyła moja kuzynka od prywatnego inwestora która zajmował się udzielaniem prywatnych pożyczek, dług spłacony za % jaki widniał w umowie, wszystko szybko i zgodnie z umową pożyczkową. Myślę, że nie ma co od razu przekreślać pożyczek prywatnych, bo zawsze znajdą się czarne owce które z łatwością wykorzystają uśpioną często czujność pożyczkobiorców.

  Ten temat z płatnym SMS-em to stary znany sposób na który o dziwo wciąż ludzie łapią się… najczęściej chyba na takie numery nabierają się osoby totalnie niewyedukowane, bo kto przy zdrowych zmysłach wysyłał by jakieś SMS-y żeby dostać pożyczkę? typowo oszukańczy charakter tej oferty pożyczkowej.

  Pozdrawiam!

  1. Avatar

   Witam, mam pytanie, potrzebuję pożyczki prywatnej zna ktoś jakiegoś inwestora? zapraszam do kontaktu sprawa pilna.

  2. Avatar

   S33 można prosić dane tego prywatnego inwestora, który udzielił kuzynce pożyczkę proszę o email.

 6. Avatar

  Mam na imię Jarek i szukam uczciwe pożyczki prywatne, błędy młodości przekreślają u mnie możliwość zaciągnięcia pożyczek w firma pożyczkowych i bankach, mam niezapłaconych kilka mandatów w PKP, przez to BIK mam kiepski, i jestem w bazie dłużników KRD, nikt mi nie chce udzielić pożyczki, szukam uczciwej osoby prywatnej która tej pożyczki mi udzieli, potrzebuję 3 000 zł na rok (12 miesięcy), proszę o oferty to podam maila przez który będzie się można ze mną skontaktować. DM

 7. Avatar

  Witam. Potrzebuję pożyczki około 25tys. na spłatę kilku zaległych przeterminowanych chwilówek. Niestety przez te opóźnione chwilówki mam dwa wpisy w KRD i kiepski BIK (48 punktów). Zarobki za ostatnie 3 miesiące prawie 5000 zł. Zdolność kredytową więc mam, tylko przez kiepską historię kredytową nie jestem w stanie nigdzie dostać pożyczki lub kredytu. Proszę o kontakt, jestem rzetelnym pożyczkobiorcą.

   1. Avatar

    Potrzebuję pożyczki 30 000 PLN. Na 3-4 lata. Może być na wysoki procent. Mała zdolność kredytowa według banku.

   2. Avatar

    Witam. Potrzebuję pożyczki około 25 tys. na spłatę kilku zaległych przeterminowanych chwilówek. Niestety przez te opóźnione chwilówki mam dwa wpisy w KRD i kiepski BIK (48 punktów). Zarobki za ostatnie 3 miesiące prawie 5000 zł. Zdolność kredytową więc mam, tylko przez kiepską historię kredytową nie jestem w stanie nigdzie dostać pożyczki lub kredytu. Proszę o kontakt, jestem rzetelnym pożyczkobiorcą.

   3. Avatar

    Witam, potrzebuje 25000 zł, kiepski mam Bik, ale pracuje na umowę na czas nieokreślony w administracji państwowej, proszę o kontakt.

   4. Avatar

    Potrzebuje pożyczki prywatnej, proszę o informację: gdzie mogę bezpieczne pożyczyć, odpowiedziała mi firma omega, ale mam wpłacić 2000 najpierw, czy ktoś dostał od nich pożyczkę?

    1. Grzegorz Szwaciński
     Grzegorz Szwaciński

     Jest to typowy model, w którym firmy pożyczkowe oczekują opłaty przedwstępnej. Nigdy nie korzystałem z usług firmy pożyczkowej Omega, ale powinna Ci się zapalić czerwona lampka w głowie, że coś jest nie tak… odradzam korzystanie z ich usług, jeśli żądają przedpłaty.

 8. Avatar

  Dzień dobry, chciałbym zapytać czy jest możliwość otrzymania pożyczki w wysokości20 000 zł? kwota w całości pójdzie na zakup samochodu. Nie mam ani komornika (i nigdy nie miałem), ani żadnego zadłużenia. W banku nie mogę dostać żadnego finansowania, bo po prostu nie mam żadnej zdolności kredytowej bo pracuję na czarno i nie mam jak tych dochodów udokumentować, prośba o pomoc.

 9. Avatar

  Posiadam do spłaty chwilówki oraz kredyty ok 200 tys proszę o pomoc, ciężko jest mi znaleźć kredyt, sytuacja w domu tragiczna, szukam pomocy wszędzie, ale nie mam już siły potrzebuje pilnie pomocy, bo już się nie umiem odnaleźć i gnębi mnie ta sytuacja, a chciałbym wrócić do normalnego życia i zacząć od nowa…

 10. Avatar

  Dzień dobry, gdzie mogę otrzymać kontakt do kogoś, kto udziela pożyczek prywatnych? gdyż banki i parabanki odmawiają mi pożyczki ze względu na złą historie kredytową.

 11. Avatar

  Umowa prywatnej pożyczki. Szukałam prywatnej pożyczki i udało mi się taką znaleźć. Pan wysłał mi umowę na maila. Tylko że nie wiem, czy ta umowa jest dobrze spisana i czy nie dam się naciągnąć. Byłabym wdzięczna, gdybym mogła ją wysłać na maila do przeanalizowania… Nie chcę podpisać feralnej umowy, bo niestety ten Pan oczekuje przedpłaty.

 12. Avatar

  Od jakiegoś czasu szukam pożyczki prywatnej. Niestety zawsze dostaje odpowiedź: kontakt przez stronę itd. Wchodząc na podane strony, nie znajduje żadnego formularza. I jak tu złożyć wniosek o prywatną pożyczkę???

 13. Avatar

  Potrzebuje pożyczki w kwocie 1 500 zł na okres 30 dni. Problem polega w tym, że posiadam komornika i mam zajęcie komornicze na koncie bankowym. Próbowałam pożyczek przez internet, ale w każdej jest odmowa z powodu złego KRD oraz BIK. Pożyczkę spłacę bez najmniejszego problemu, gdyż otrzymuję regularne dochody na konto bankowe z tytułu umowy o prace. Proszę o kontakt i z góry dziękuję. Pozdrawiam.

 14. Avatar

  Witam. Czy jest szansa na to, by przyznali mi pożyczkę? Jestem osobą bezrobotną zadłużoną z komornikiem (na chwilę obecną są wstrzymane egzekucje) utrzymuje siebie i dzieci z alimentów, świadczeń rodzinnych i wychowawczych na córkę, dostaję takie świadczenia z Holandii, ponieważ ma koordynację. Czy jest szansa na dostanie 500 zł pożyczki pozabankowej? Miesięcznie dostaje 1800+ co kwartał, rodzinne na córkę, około 220 euro i 6 euro miesięcznie dodatku do rodzinnego z Holandii. Na tą chwilę potrzebuje 500 zł w rozłożeniu na dwie raty, ewentualnie mogę jednorazowo spłacić.

 15. Avatar

  Witam. Pilnie potrzebuję kontakt do uczciwej pożyczki prywatnej. Chodzi mi o pożyczkę w wysokości 1.500 zł, okres spłaty 6 m-cy. Mąż przez pewien okres był bez pracy i muszę szybko pospłacać powstałe przez to długi. Teraz już dostał stałą pracę, a pożyczka pozwoli nam „stanąć na nogi”. Oczywiście ze spłatą nie będzie najmniejszego problemu.

 16. Avatar

  Witam, obecnie nie pracuję, mam zasiłek 500 plus na 2 dzieci i świadczenie rodzinne. Łącznie 1200 zł miesięcznie. Mam zadłużenie komornicze, z którym załatwiłam ugodę, gdzie mam do spłaty jeszcze 3 comiesięczne raty po 150 zł, a potrzebuję pilnie pożyczkę 1000 zł na leczenie syna. Proszę o pomoc. Co mogę zrobić ?skąd wziąć taką kwotę? Byłabym w stanie spłacać po 100 zł miesięcznie. Gdzie mam się zwrócić?

 17. Avatar

  Potrzebuję pomocy i porady, namiar na uczciwego Pożyczkodawcę prywatnego. Mam pożyczki, których nie jestem w stanie spłacić, w pracy zablokowali nadgodziny i jest ciężko. Proszę o poradę pomoc

 18. Avatar

  WITAM. SZUKAM DOBRYCH LUDZI, CO MI POMOGĄ SPŁACIĆ CHWILÓWKI, PROSZĘ O POMOC!!!!!

 19. Avatar

  Szukam 30 tys. zł. od uczciwego pożyczkodawcy, na wyjście z pętli zadłużenia, jestem pod ścianą ani bank, ani parabank mi nie udzieli pożyczki, mogę spłacać 500-600 miesięcznie, proszę o pomoc pilne!

 20. Avatar

  Witam, czy mogę starać się o pożyczkę, mając świadczenia? chodzi mi o prywatną pożyczkę. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Żeby była bez przedpłat i na dłuższy okres spłaty. Bardzo zależy mi na znalezieniu jak najszybciej takiej pożyczki. Będę wdzięczna, proszę o kontakt. pozdrawiam.

 21. Avatar

  Witam, czy mając dług w pożyczce pozabankowej, można starać się o jakąś pożyczkę na spłatę długu? Chodzi mi bardziej o prywatną pożyczkę. Pracuje, ale bez umowy i mam jeszcze zasiłek dla bezrobotnych. Próbowałem w wielu instytucjach o pożyczkę i bez żadnych rezultatów. Czy jest pani w stanie pomóc mi w jakiś sposób?

 22. Avatar

  witam, pilnie potrzebuję pożyczki od uczciwego inwestora, w kwocie 30 000 na okres 3 lat. Zawalił mi się świat. A obecnie po raz trzeci zostałam oszukana, każdy chce przedpłaty około 980 PLN. Proszę o pomoc.

 23. Avatar
  Małgorzata

  Witam. Potrzebuję pożyczki w kwocie 30 tyś. Chcę spłacić zaległe zobowiązania i mieć jedną ratę. Mam umowę na czas nieokreślony i stały dochód.

 24. Avatar

  Witam, szukam pożyczki całkowicie prywatnej od uczciwej osoby, bądź firmy. Jestem samotną matką, niestety wplątałam się w pasmo chwilówek, z których teraz ciężko mi wyjść. Na chwilę obecną mój dług wynosi ok. 25000 zł, jestem z Trójmiasta. Pozdrawiam i proszę o kontakt uczciwe osoby, które zdołają mi pomóc.

 25. Avatar

  Potrzebuję pożyczki na spłatę zobowiązań. Mam dochód z tytułu umowy o pracę na czas nieokreślony. W razie wątpliwości mogę przesłać zaświadczenie o zatrudnieniu. Proszę o kontakt.

 26. Avatar

  Dzień dobry, mam pytanie na Facebooku jest reklama: pomoc finansowa, złożyłam dokumenty przez internet, firma udzieli mi pożyczki pod warunkiem, że zapłacę ubezpieczenie oczywiście po podpisaniu umowy pożyczki, czy można takiej firmie zaufać? bardzo proszę o pomoc, bo nie jestem pewna czy takiej firmie można zaufać. Firma to pomoc finansowa.

 27. Avatar

  Witam. Pożyczka od prywatnych inwestorów, pilnie poszukuję prywatnej pożyczki pod weksel, umowę cywilno-prawną w kwocie 5.000 zł, proszę o pomoc, z lat dużo wcześniejszych jakiś komornik mnie nęka, a życie mnie w tamtych latach nie oszczędzało, muszę 2 niewielkie chwilówki spłacić, bo sen mi to z powiek ściąga, nie mam już siły, zakręciłam się w tym wszystkim.

 28. Avatar

  Witam, potrzebuje otrzymać chwilówkę, lecz nigdzie nie chcą przyznać. Jestem obecnie bezrobotna, ponieważ wychowuje dzieci i nie mam możliwości podjęcia pracy. Jak można starać się o jakąkolwiek pożyczkę? nawet na 30 dni? bardzo pilnie potrzebuję, ponieważ mam ciężką sytuację rodzinną i chore dziecko, bardzo proszę o pomoc

 29. Avatar

  Witam. Jestem zadłużona na 50 tys. zł. Mam wpisy w bazach i nigdzie nie mogę uzyskać pożyczki. Ma może Pani możliwość, aby coś mi znaleźć? Szukałam pożyczki prywatnej. Znalazłam taką, w której chcą, abym założyła konto w Nest Banku, wtedy inwestor mi obiecał pożyczyć. O co tu chodzi, bo nie wiem co zrobić? Dziękuję i czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.

Comments are closed.