Czy wniosek o przywrócenie praw rodzicielskich można napisać ręcznie czy potrzebny jest druk

Forum prawneKategoria: Wzór pismaCzy wniosek o przywrócenie praw rodzicielskich można napisać ręcznie czy potrzebny jest druk
Jolanta zapytał 2 lata temu

Witam, mam problem, bo dziecko wypadło mi z okna na pierwszym piętrze, na szczęście nic się nie stało, ale niestety byłam pod wpływem alkoholu i odebrano mi dziecko. Skończyłam już 6 tygodniową terapię, wynajęłam mieszkanie i teraz szukam pracy.

Będę jechała teraz na spotkanie dla rodziców z pieczy zastępczej, w mopsie jestem na każde wezwanie i tam pani, która prowadzi moją sprawę, spytała, czy już złożyłam już wniosek do sądu o przywrócenie praw rodzicielskich i nie wiem, czy można ręcznie napisać, czy specjalny druk potrzebny, bo z tego co wyczytałam, to opłata skarbowa jest potrzebna. Z góry dziękuję za poradę online.

3 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 2 lata temu

Witam serdecznie,

wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej może zostać napisany zarówno ręcznie, jak i na komputerze. Co więcej, każda sprawa jest inna i wniosek powinien obejmować najważniejsze jej aspekty. Poniżej załączam gotowy wzór wniosku, którym możesz się podeprzeć, konstruując pismo:

Wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej

wniosek-o-przywrocenie-wladzy-rodzicielskiej-wzor-pdf-doc

Wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej wzór

Twoja sprawa nie jest łatwa, dlatego oprócz samego przygotowania wniosku o przywrócenie władzy rodzicielskiej, należy zadbać o dobre „zaprezentowanie się przed sądem”.

Z uwagi na powyższe już do samego wniosku o przywrócenie władzy rodzicielskiej powinnaś dołączyć dowody na potwierdzenie podjętych działań i starań.

Najlepiej jeśli będziesz w posiadaniu zaświadczenia o odbytej terapii. Wydaje mi się, że powinna również kontynuować dalszą terapię w ośrodku AA – opinia terapeutów może mieć istotne znaczenie w sprawie o przywrócenie władzy rodzicielskiej.

Należy również zadbać o opinię z Ośrodka Pomocy Społecznej. Jeśli trafisz na odpowiednie osoby – pracowników GOPS/MOPS – powinny one pomóc Ci w sprawie sądowej, wydając korzystną opinię na Twój temat. Do wniosku będziesz musiała również dołączyć umowę najmu mieszkania i jeśli to możliwe zaświadczenie Pań z Opieki Społecznej o warunkach mieszkaniowych.

Przed Tobą długa droga, niemniej jednak im więcej kwestii ujmiesz w samym wniosku, tym większa szansa na dość szybkie rozpoznanie sprawy przez sąd i odzyskanie dziecka.

Eliza odpowiedział 1 rok temu

Dzień dobry, chodzi o przywrócenie władzy i zabranie dzieci z zastępczej rodziny od mamy. Nie wiem jak napisać dwa wnioski o przywrócenie władzy, bo mam ograniczone i zabranie dzieci z zastępczej rodziny. Nie wiem, ile się płaci teraz za te wnioski, a ja przyjechałam z Belgi, żeby to złożyć, bo chce dzieci zabrać za granicę. Proszę panią o pomoc – dziękuję za poradę.

Marcin odpowiedział 12 miesięcy temu

Witam. Chodzi o wniosek o przywrócenie zawieszonej władzy rodzicielskiej. W 2020 roku zostały mi zawieszone prawa do dziecka ze względu na odbywanie kary więzienia (2.8), chciałem przykład wniosku jak napisać takie pismo do Sądu, proszę o pełny wzór z przykładowym uzasadnieniem. Wspomnę, że z dzieckiem obecnie nie mam kontaktu, jestem już na wolności – pracuje. (czy byłaby w stanie pani taki wniosek gotowy napisać? odpłatnie). Dziękuje

Twoja odpowiedź

10 + 1 =