Jak napisać odwołanie do MOPS w sprawie płacenia za DPS za matkę?

Forum prawneKategoria: RóżneJak napisać odwołanie do MOPS w sprawie płacenia za DPS za matkę?
maria111a zapytał 1 rok temu

Po śmierci mojego ojca w miesiącu czerwcu 2019 r. złożyłyśmy wniosek o dział spadku i dokonałyśmy (3 siostry) podziału spadku na jedną z nas, ponieważ siostra prosiła nas o to, bo mieszka w mieście około 10 km i nie będzie się miała gdzie zatrzymać, jak przyjedzie na grób rodziców.

W maju tego roku sprzedała tę nieruchomość i nie myśli nam nic wypłacić. Czy w takiej sytuacji możemy się ubiegać o jakaś część kwoty pochodzącej ze sprzedaży mieszkania, które otrzymała w spadku? Czy ze sprzedaż tej nieruchomości musi uiścić podatek? Dom był kupiony przez ojca w 2008 r.

1 odpowiedzi
MM. odpowiedział 12 miesięcy temu

Dzień dobry, moja mama dostała udaru 15 lat temu i ciotka ją zabrała do siebie i mama jej wszystko oddała, czyli sprzedała mieszkanie i miała akcje, oni zrobili sobie remont domu i kupili samochód. Ona też ma rentę ok. 2000 i też im dawała ją, teraz jej siostra umarła i wujek z córką oddali mamę do DPS-u i powiedzieli, że resztę to my będziemy dopłacać. Dlaczego my to mamy robić my z mężem? mamy ok. 4400 na miesiąc, ile w takim razie byśmy musieli dopłacać do kosztów utrzymania mamy w DPS??

Twoja odpowiedź

9 + 0 =