Jak napisać wniosek o przedłużenie zakazu zbliżania się?

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać wniosek o przedłużenie zakazu zbliżania się?
Iwona zapytał 2 lata temu

Jak napisać wniosek o przedłużenie zakazu zbliżania się? Mój mąż ma zakaz zbliżania i kontaktowania w jakiejkolwiek formie, jest to zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 m do pokrzywdzonej Iwony U. Nakaz opuszczenia lokalu i z dniem 12.12.2021-12.03 2022 r. i za parę dni kończy się termin nakazu.

Chciałabym się dowiedzieć, jak napisać wniosek o przedłużenie tego zakazu wobec męża? który w dalszym ciągu mnie zastrasza poprzez SMS, są też wyzwiska w miejscu publicznym. Wraz z dziećmi nie chcemy, by wracał do domu, bo pod jednym dachem nie będziemy czuć się na tyle bezpiecznie by normalnie funkcjonować.

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Dzień dobry,

na wstępie wyjaśnię, że od 30 listopada 2020 roku w Polsce obowiązują przepisy tzw. ustawy antyprzemocowej.

Przedmiotowy akt prawny został wprowadzony, by znacznie usprawnić – ułatwić i przyspieszyć – postępowania związane ze zobowiązaniem sprawców przemocy domowej do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakazanie zbliżania się do niego.

Dodam, że w zakresie powyżej opisanych działań nowe i bardzo mocne kompetencje zyskała Policja. Dlatego w zależności od etapu sprawy, w której jest Pani pokrzywdzoną, należy udać się na właściwy Komisariat Policji lub do Prokuratury, składając zastrzeżenia do mającego niebawem skończyć się zakazu zbliżania się i nakazu opuszczenia mieszkania.

Myślę, że najlepiej Pani zrobi, jeśli wraz z ustanym zgłoszeniem powoła się Pani na dowody świadczące o tym, że mąż nadal stanowi zagrożenie dla rodziny – smsy i groźby ustne.

Oczywiście może Pani złożyć pisemny wniosek o przedłużenie zakazu i nakazu. Taki wniosek należy skierować do organów obecnie zajmujących się sprawą. W treści wniosku należy powołać się na obawę o życie i zdrowie, wskazując na groźby i wyzwiska ze strony męża. Wzór wniosku o przedłużenie zakazu zbliżania się zamieszczam poniżej:

Wniosek o przedłużenie zakazu zbliżania się wzór

wniosek-o-przedluzenie-zakazu-zblizania-sie-wzor-pdf-doc

Wniosek o przedłużenie zakazu zbliżania się wzór

Radzę również zastanowić się nad wnioskiem o eksmisję męża jako sprawcy przemocy domowej.

Podobne: