Jak cofnąć zakaz zbliżania się i kontaktowania?

Forum prawneKategoria: RóżneJak cofnąć zakaz zbliżania się i kontaktowania?
s34 zapytał 4 miesiące temu

Dzień dobry,

Uchylenie zakazu zbliżania się i kontaktowania oraz wycofanie wniosku oskarżenia. Mojemu partnerowi zostały postawione zarzuty z prokuratury o paragrafach 193 kk. i 288 kk., wniosek o zakaz zbliżania się został złożony z mojej inicjatywy, ponieważ partner dwa razy wtargnął do mojego mieszkania bez mojej zgody (rozbił szyby) pod wpływem alkoholu.

Dodatkowo zostały objęte środki zapobiegawcze takie jak zakaz zbliżania się do 50 m, zakaz kontaktowania i dozór policji przez prokuraturę.

Chcę wycofać te środki zapobiegawcze oraz cofnąć akt oskarżenia, mam pytanie jak mam napisać uzasadnienie? I gdzie je składać, do prokuratury? Czy wnioski muszą być osobne? Jak to wygląda, ile trwa rozpatrzenie tych wniosków?

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Witam serdecznie,

jeśli sprawa dotyczy partnera życiowego, przez co została Pani potraktowana jak osoba najbliższa sprawa o znęcanie się psychiczne i fizyczne może toczyć się nadal z urzędu.

Niemniej jeśli uda się Pani do prokuratora prowadzącego postępowanie i złoży wniosek o uchylenie zakazu zbliżania się, wyjaśniając, że doszło do pogodzenia się, być może sprawa zostanie umorzona bez skazania. Poniżej zamieszczam gotowy do wypełnienia wzór wniosku o uchylenie zakazu zbliżania się:

Wniosek o uchylenie zakazu zbliżania się wzór

wniosek-o-uchylenie-zakazu-zblizania-sie-wzor-pdf-doc

Wniosek o uchylenie zakazu zbliżania się wzór

Z uwagi na powyższe radzę bez zbędnej zwłoki skontaktować się z prokuratorem, informując go, że nie chce Pani ukarania partnera. Argumenty, jakich można użyć, to pogodzenie się, dobro waszego związku, wspólnych dzieci, spraw finansowych.

Można wspomnieć, że partner obiecał poprawę, chce podjąć terapię lub leczenie oraz że zakaz zbliżania się i kontaktowania się jest Pani zdaniem niepotrzebny i nadmierny, utrudnia bowiem regulowanie wspólnych spraw.

Na koniec może Pani dodać, że kocha partnera, chce z nim kontynuować związek i ufa, że w przyszłości nie dojdzie do podobnych sytuacji.

Rozmawiając z prokuratorem, warto złożyć na jego ręce pismo z wycofaniem zeznań i prośbą o odstąpienie od ukarania. W przedmiotowym piśmie należy złożyć dokładnie te same wyjaśnienia, co ustanie (bazując na tym co napisałam powyżej, ewentualnie dodając pewne okoliczności od siebie).

Na koniec odnośnie Pani pytań. Pismo może być jedno. W nim natomiast należy zawrzeć wszystkie wnioski i prośby. Natomiast w kwestii samego trybu postępowania, to tak jak napisałam, prokurator nie jest związany Pani wnioskiem, przez co sprawa może toczyć się dalej z urzędu. Z uwagi na powyższe nie mogę również wskazać czasu, w jakim zostanie zakończona.

Podobne:

Dorota odpowiedział 3 miesiące temu

Dzień dobry, jak wycofać zakaz zbliżania się kiedy partner próbuje wyjść na prostą? widać, że się stara, nie pije i nie bierze narkotyków, próbujemy być z powrotem razem. Żadne z nas nie wie czy nam się uda, ale jeśli nie spróbujemy, to się nie przekonamy. Czy wystarczy jak złożę wniosek o uchylenie zakazu zbliżania do prokuratora który takie postanowienie wydał? prosze o podpowiedź.