Jak napisać wniosek o zabezpieczenie pieczy nad dzieckiem wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać wniosek o zabezpieczenie pieczy nad dzieckiem wzór
Fr. zapytał 2 lata temu

Mam jedno pytanie, jak napisać wniosek o zabezpieczenie pieczy nad dzieckiem? zamierzam złożyć do sądu pozew o rozwód, a wraz z pozwem chcę zabezpieczyć pieczę nad dzieckiem, aby na czas procesu dziecko pozostawało ze mną i pod moją opieką. Ojciec dziecka nie nadaje się do wychowywania dziecka. Ile kosztuje złożenie takiego wniosku i jak go napisać?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Wniosek o zabezpieczenie pieczy nad małoletnim dzieckiem można złożyć na 3 sposoby:

Wniosek o zabezpieczenie pieczy nad dzieckiem wzór

wniosek-o-zabezpieczenie-pieczy-nad-dzieckiem-wzor-pdf-doc

Wniosek o zabezpieczenie pieczy nad dzieckiem wzór

Składając taki wniosek, sąd rozstrzygnie, któremu z rodziców powierzyć opiekę i wychowywanie dziecka na czas postępowania sądowego. Powód jeśli złoży wniosek o zabezpieczenie pieczy razem z wnioskiem o rozwód, nie zapłaci żadnej opłaty.

Natomiast jeśli pozwany złoży odpowiedź na pozew rozwodowy i także złoży wniosek o pieczę nad dzieckiem zapłaci opłatę w wysokości 100 zł.

Wniosek o zabezpieczenie przeczy nad małoletnim dzieckiem, trzeba tak sformułować, aby pismo nie tylko spełniało wszystkie formalne wymogi stawiane pismom sądowym, ale też tak, aby z pisma jasno wynikało nasze żądanie. Czyli tak, aby sąd nie miał żadnych wątpliwości, czego żądamy.

Oprócz powyższych, wniosek należy uzasadnić, uprawdopodabniając roszczenie i interes prawny w udzieleniu zabezpieczenia.