Jak napisać wniosek o zwolnienie z zajęcie konta bankowego?

Forum prawneKategoria: KomornikJak napisać wniosek o zwolnienie z zajęcie konta bankowego?
AvatarDominika C. zapytał 9 miesięcy temu

Jak napisać wniosek o zwolnienie z zajęcie konta bankowego, gdzie wpływa wynagrodzenie, które już jest potrącane u pracodawcy i 500+?

Dostałam w poprzednim miesiącu na konto wynagrodzenie, które wpływa na koniec miesiąca, wypłacałam je w lipcu, gdzie wpływa mi tez 500+

Policzono mi to wszystko do moich wolnych środków od zajęcia i jak dostałam wczoraj wynagrodzenie, które jest już potrącane w pracy, po raz kolejny na koncie je potracono i zostało mi tylko wolnych środków ok. 450 zł.

Na konto wpływa mi tylko wynagrodzenie potrącane już w pracy i 500+ na 2 synów.

3 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-BajsonPrawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 9 miesięcy temu

Witam serdecznie,

jeżeli dochodzi do podwójnego potrącenia z wynagrodzenia za pracę, to nie należy dłużej zwlekać, lecz jak najszybciej podjąć kontakt z komornikiem. Zasadne będzie złożenie wniosku o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego.

Wniosek o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego

Wniosek o zwolnienie spod zajęcia rachunku bankowego
Wniosek do komornika o zwolnienie spod zajęcia konta bankowego

Wniosek o zwolnienie spod zajęcia nie jest skomplikowanym pismem. Wystarczy, że podniesiesz w nim okoliczność podwójnego potrącenia z tego samego składnika majątku, jakim jest wynagrodzenie za pracę – raz przez pracodawcę, a następnie przez bank, oraz podasz dane dotyczące stron postępowania.

Do wniosku należy przedłożyć wydruk z konta za ostatnie trzy miesiące na potwierdzenie, że na rachunek wpływa jedynie pensja i świadczenie 500 plus na dwóch synów.

Tak przygotowany wniosek należy doręczyć komornikowi – pismo możesz złożyć osobiście, przesłać listem poleconym lub elektronicznie na skrzynkę podawczą komornika.

Wybierając drogę mailową, warto następnie podjąć kontakt telefoniczny z kancelarią komornika, by potwierdzić fakt dostarczenia wniosku.

Odnośnie podwójnego zajęcia pensji z czerwca, to masz prawo domagać się zwrotu przekazanych przez bank kwot. Możesz wystosować do komornika pismo z żądaniem zwrotu nieprawnie potrąconych kwot. Komornik powinien przyznać Ci rację i zwrócić pieniążki.

Powodzenia!

AvatarDominika odpowiedział 9 miesięcy temu

Jak napisać pismo o zwrot potrąconych nie słusznie wpływów z wynagrodzenia? dzwonię do komornika i nie można dojść z nim do porozumienia, dla niego nie robi nic złego ze mam podwójnie zabierane środki z wynagrodzeń …

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 9 miesięcy temu

Witaj Dominika,

Aby odzyskać pieniądze bezprawnie zajęte przez komornika, powinnaś złożyć pismo o zwrot pieniędzy, namawiam Cię do pobrania, poniższego sprawdzonego już wielokrotnie pisma:

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy

pismo-wniosek-do-komornika-o-zwrot-pieniedzy-wzor-pdf-doc
Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy wzór

Jeśli komornik nadal będzie upierał się przy swoim, warto złożyć na niego pisemną skargę i opisać sytuację, w tym celu pobierz wzór skargi na komornika:

Skarga na czynności komornika – wzór

Skarga-na-czynnosci-komornika-wzor-pdf-doc
Skarga na czynności komornika – wzór

Warto przeczytać:

Twoja odpowiedź