Jak sprawdzić KRD za darmo?

Kategoria: DługiJak sprawdzić KRD za darmo?
Tomgra zapytał 1 rok temu

Witam,

mam czysty BIG i BIK, natomiast jest coś w KRD i nie wiem co, chciałem założyć konto, ale chcą 170 zł, czy można się dowiedzieć za darmo o wpisie z itd.?

Chciałem wziąć kredyt i bazy BIK i BIG mam czyste, czy mogę w inny sposób się dowiedzieć, znaczy za darmo, co to jest za wpis w KRD?

Próbowałem się dowiedzieć przez swój bank, wszystkie zaległe zobowiązania co miałem u komornika spłaciłem w zeszłym roku i więcej informacji na temat długów nie mam skąd wziąć?

2 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 rok temu

Witam serdecznie

rzeczywiście KRD pobiera opłaty za swoje usługi. Jednak wspomniane przez Ciebie kwota w wysokości 170 zł, to zapewne opłata abonamentowa.

Jeśli Tobie zależy jedynie na jednorazowym sprawdzeniu swojej osoby w KRD, możesz pobrać raport na swój temat.

Zgodnie z informacjami, które znalazłam na stronie internetowej KRD, w pliku o nazwie “cennik usług dodatkowych dla podmiotów niebędących klientami KRD” koszt pobrania raportu z KRD wynosi jedynie 11,25 zł. Myślę, że jest to opłata, którą jesteś w stanie ponieść.

Radzę więc na spokojnie przejrzeć stronę KRD, a w razie potrzeby podjąć kontakt z konsultantem, który wyjaśni Ci, w jaki sposób pobrać raport na swój temat.

Dodam jeszcze, że w przypadku potwierdzenie, że wpis dotyczy uregulowanej już należności, masz szansę domagać się jego usunięcia, składając wniosek o aktualizację danych poprzez ich usunięcie z KRD.

Wniosek o usunięcie danych z KRD lub ich aktualizacja

W takim wniosku należy podnieść zarzut spłaty zobowiązania oraz dołączyć potwierdzenie spłaty, a następnie czekać na odpowiedź ze strony KRD.

Powodzenia!

Warto przeczytać:

Ola odpowiedział 4 miesiące temu

Jak mogę sprawdzić, czy jestem w krajowym rejestrze dłużników jeśli nie mieszkam w Polsce? Martwi mnie sprawa sprzed lat kiedy to w 2012 roku się rozwodziłam z byłym mężem. On korzystał z telefonu Cyfrowego Polsatu po naszym rozwodzie. Jedno z tych rzeczy zapłaciłam, a drugie nie wiem gdzie szukać, żeby spłacić. Martwię się tym, że jestem w KRD… nie wiem jak to sprawdzić, bo nie używam polskiego numeru telefonu, a przy logowaniu trzeba to podać.

Twoja odpowiedź