Jak sprawdzić, czy partner nadal jest poszukiwany za alimenty?

Kategoria: AlimentyJak sprawdzić, czy partner nadal jest poszukiwany za alimenty?
Mał3j zapytał 6 miesięcy temu

Mój partner mieszka 15 lat w Anglii, nie płacił w Polsce alimentów, przez co nie mógł 3 lata temu zrobić paszportu – bo była odmowa, okazało się, że przez niezapłacone alimenty. Spłacił już dług alimentacyjny i wszystko jest uregulowane, ale nadal nie ma zgody na paszport, który musi mieć, żeby zrobić status osiedlenia w Anglii.

Jak sprawdzić, czy partner nadal jest poszukiwany za alimenty? Bardzo dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Witam serdecznie,

jeśli dług alimentacyjny został spłacony, a obowiązek alimentacyjny wygasł, czyli alimenty po spłacie nie były już naliczane, Twój partner powinien zniknąć ze wszystkich rejestrów, a przede wszystkim nie powinien być poszukiwany przez Policję. Sprawa może wyglądać jednak inaczej, jeśli przed spłatą zadłużenia Twój partner został skazany prawomocnym wyrokiem za brak alimentacji, a teraz jest poszukiwany celem doprowadzenia do odbycia kary.

Niemniej jednak jeśli chcecie ustalić, czy nie jest on poszukiwany przez Policję możecie skorzystać ze strony internetowej

poszukiwani.policja.pl/

Kolejna możliwość to wykonanie telefonu na dowolny komisariat Policji. Bez względu na to, z jakim komisariatem w Polsce połączy się Twój partner, Policja nie odmówi mu udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące jego osoby.

Innym rozwiązaniem jest podjęcie sprawy za pośrednictwem Ambasady Polskiej w Anglii. Myślę jednak, że w kwestii poszukiwania, najprościej będzie skorzystać ze strony internetowej lub wykonać telefon na Policję.

Podobne wątki:

Twoja odpowiedź