Jak sprawdzić jakie dokumenty wysłał mi sąd?

Forum prawneKategoria: RóżneJak sprawdzić jakie dokumenty wysłał mi sąd?
K.W. zapytał 11 miesięcy temu

Witam, serdecznie. Jak mogę się dowiedzieć jakie dokumenty wysłał mi sąd? Mieszkam za granicą. Dostałam dzisiaj telefon, że pod adres moich rodziców przyszły dwie kobiety z sądu z papierami do mnie z wydziału Cywilnego. Niestety korespondencji nie przekazały, więc nie wiem, co to może być i jak mogę się tego dowiedzieć. Nie jestem zamężna więc ani nie będzie to pozew o rozwód, ani spadek, ani nic takiego.

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Witam serdecznie,

jeśli jesteś zainteresowana, o jaką sprawę chodzi, należy wykonać telefon do sądu celem ustalenia szczegółów.

Jestem przekonana, że jeśli podasz, że na stałe mieszkasz poza krajem, otrzymasz informacje, które pozwolą Ci ustalić o jaką sprawę chodzi i czym ona jest związana.

Wykonując telefon do sądu, przygotuj numer PESEL. PESEL może okazać się potrzebny do weryfikacji Twojej osoby. Prawdopodobnie pracownik sądu zapyta również o inne dane m.in. datę urodzenia, miejsce urodzenia lub imiona rodziców.

Dodam również, że jeśli okaże się, że w sprawie należy lub warto wziąć udział, możesz wyznaczyć pełnomocnika, który będzie reprezentować Cię przed sądem.

Znając już sygnaturę akt postępowania oraz dane uczestników lub  strony powodowej będziesz mogła wyznaczyć na pełnomocnika kogoś z najbliższej rodziny.

Tu wyjaśnię, że pełnomocnictwo dla członka rodziny może być udzielone w zwykłej formie pisemnej. Wzór pełnomocnictwa pobierzesz poniżej:

Pełnomocnictwo dla członka rodziny wzór

Natomiast jeśli przedmiotowa sprawa okaże się na tyle skomplikowana, że będziesz miała obawy o jej przebieg, możesz wyznaczyć do jej prowadzenia profesjonalnego pełnomocnika w osobie radcy prawnego lub adwokata.

Na koniec odnośnie rodzaju sprawy – zastanów się, czy nie zostawiłaś w Polsce jakiegoś nieuregulowanego zobowiązania – karta kredytowa, rachunek za telefon, mandat za jazdę bez biletu. Być może chodzi o jakąś małą kwotę, dlatego w tym momencie nie możesz przypomnieć sobie sytuacji.

Twoja odpowiedź

19 + 5 =