Kaczmarski Inkasso nie odzykała długu, ale żąda zapłaty 11 000 zł?!

Forum prawneKategoria: WindykacjaKaczmarski Inkasso nie odzykała długu, ale żąda zapłaty 11 000 zł?!
Avatarfolkolor zapytał 3 miesiące temu

Firma windykacyjna wystawiła mi fakturę na kwotę ponad 11000 zł, mimo że od mojego dłużnika nie odzyskali nawet grosza. Odzyskałem od dłużnika dzięki Kancelarii Prawnej ok. 60% swojej należności. To Kancelaria Prawna i tylko Kancelaria Prawna stanęła na wysokości zadania. Rozmawiała, pisała pisma, wysyłała wezwania do zapłaty, pozew sądowy. W ten sposób dłużnik podjął rozmowy z moją Mecenas.

Zgodziłem się na te 60 % gdyż bałem się, że ogłosi upadłość konsumencką i nic nie odzyskam. Zostało spisane porozumienie (ugoda) między moją firmą a firmą dłużnika (dokumenty do wglądu). Kiedy dłużnik wpłacił mi te +/- 60 % zadłużenia ja zgodnie z ugodą / porozumieniem musiałem w ciągu 3 dni wykreślić go z KRD. Kiedy tego dokonałem (wykreślenie z KRD), firma Kaczmarski wystawiła mi fakturę za swoje usługi.

Żadne argumenty nie trafiają, nawet to, że ja dostałem tylko 60 % zapłaty. Nic to ich nie interesuje – im się należy ponad 11000 zł. Kiedy napisałem, że nie zapłacę, zaczęło się nękanie średnio 3-4 telefony każdego dnia 3 SMS-y, maile. I to już trwa niemal miesiąc. Arogancja, chamstwo, straszenie. Kancelaria prawna zakazała im kontaktu ze mną, gdyż mają moje pełnomocnictwo. Nic nie pomogło nadal, jest to samo, ba GORZEJ.

Wydzwaniają do mojego kierownika zakładu z informacją, że pilnie mam się z nimi skontaktować. Dzisiaj był telefon, gdzie usłyszałem od Pana MAJ….. , że jutro moja firma pojawi się w Google z informacją, że jestem oszustem i mam długi. Od tego samego Pana Maj… kilka dni temu usłyszałem, że mój dług wystawiony jest na sprzedaż. Pani S… oświadczyła mi, że zapewne odwiedzą mnie celem wyrobienia złej opinii.

Proszę o poradę, gdyż sprawy tak nie zostawię. Zgłaszam na policję lub prokuraturę.

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-BajsonPrawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 3 miesiące temu

Witam serdecznie,

dla ustalenia obowiązku zapłaty żądanej przez firmę windykacyjną kwoty należy sięgnąć po zawartą z przedmiotową firmą umowę. Jeśli firma ta żąda określonej prowizji, to warto wiedzieć, czy jej roszczenie jest zasadne i czy rzeczywiście może czekać Pana sprawa sądowa o zapłatę.

Bez względu na powyższe, jednoznacznie stwierdzić trzeba, że działania podejmowane przez firmę windykacyjną leżą w sprzeczności z przyjętymi dobrymi praktykami windykacyjnymi. Należy więc podjąć starania celem „uciszenia” pracowników firmy windykacyjnej.

To, co może Pan zrobić, to złożenie skargi do Rzecznika/Komisji Etyki ZPF. Można również zastanowić się nad skargą do UOKiK, jej wzór zamieszczam poniżej:

Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną

Skarga-do-UOKiK-na-firme-windykacyjna-wzor-doc-pdf
Skarga do UOKiK na firmę windykacyjną

Jeśli uważa Pan, że działania firmy windykacyjnej wyczerpują znamiona nękania, można również złożyć zawiadomienie na Policję. Im więcej działań Pan podejmie, tym większa szansa na uspokojenie pracowników firmy windykacyjnej.

Dodam jeszcze, że dla celów dowodowych, warto rozpocząć nagrywanie rozmów, tak by mieć potwierdzenie kierowanych do Pana gróźb.

Natomiast po złożeniu skargi/skarg oraz zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracowników firmy windykacyjnej do organów ścigania, może Pan wystosować do tej firmy pismo informujące o podjętych działaniach.

Warto przeczytać:

Twoja odpowiedź