Konto firmowe Revolut – czy komornik się o nim dowie?

Forum prawneKategoria: RóżneKonto firmowe Revolut – czy komornik się o nim dowie?
SGZ24 zapytał 1 rok temu

Witam

mam pytanie odnośnie konta firmowego w revoult które będzie podane na fakturach do wypłaty.

Prowadzę jednoosobową działalność gdzie mam obecnie długi ok. 200 000 zł zastanawiam się nad kontem firmowym w revoult, by stanąć na nogi i nie były blokowane środki z wpływów.
czy urząd skarbowy może zablokować wszystkie środki zgromadzone na koncie, bo na fakturze będzie widnieć nr danego rachunku, więc nie muszą szukać konta, bo będą wiedzieli rachunek, czy jako że jest to rachunek zbiorowy, jak piszą tu na forum, urząd dostanie odmowę o możliwości zablokowania tego konta, gdyż nie jest ono może tylko zbiorcze, jak to wygląda prawnie?

1 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 rok temu

Witam serdecznie,

niestety nie posiadam informacji, na podstawie których mogłabym udzielić Ci rzetelnej i w pełni wiarygodnej informacji. Mogę jednak napisać, że w ostatnim czasie Urzędy Skarbowe kontrolują przelewy, jakie są wykonywane ze „zwyczajnych” kont bankowych na rachunki Revoult.

Co więcej, to nie „Ty”, czyli dłużnik musi zrobić przelew, by został on odkryty przez Skarbówkę – Urzędy Skarbowe prowadzą kontrole krzyżowe, które polegają na prześwietleniu dokonywanych transakcji wybranego przedsiębiorcy i jego kontrahentów, wystawianych przez nich dokumentów i wykonywanych przelewów.

Dodatkowo Urząd Skarbowy może dokonać blokady przysługujących dłużnikowi wierzytelności. W grę wchodzi więc nie tylko, czy nie tyle zajęcie środków, które trafiają na rachunek Revoult, ile zablokowanie ich jeszcze przed wypłatą.

Na uwagę zasługuje jeszcze jedna okoliczność, którą może dostrzec Urząd Skarbowy, a dokładanie „ucieczka” dłużnika od odpowiedzialności za długi. Taki zarzut może wiązać się z wyrokiem karnym.

Zwróć uwagę, że Twoje długi są dość duże, dlatego możesz być na „celowniku” Urzędu Skarbowego. Na Twoim miejscu zastanowiłabym się więc nad innym, bardziej bezpiecznym lub pewniejszym rozwiązaniem tj. założenie spółki, lub rejestracja firmy za granicą.

Warto przeczytać: Revolut – czy komornik może zająć konto?

Twoja odpowiedź

17 + 12 =