Czy komornik może zająć konto w Revolut?

Forum prawneKategoria: KomornikCzy komornik może zająć konto w Revolut?
UżytkownikUżytkownik zapytał 5 miesięcy temu

Witam. Chcę zapytać o konto bez komornika Revoult. Czy komornik może zająć konto w Revolut? Nie mogę znaleźć konkretnej informacji na ten temat. Są informacje na temat innych kart przedpłaconych, ale mało konkretów na temat Revolut.

Martwi mnie kwestia rachunku, który został utworzony – podczas rejestracji w Revolut, w polskim oddziale Danske Bank. Prawdopodobnie jest to rachunek obsługujący fizyczną kartę do przewalutowania bez prowizji, ale mogę się mylić.

Czy komornik będzie mógł zając konto bankowe utworzone w Revolut? Mogę prosić o pomoc w tej sprawie :) Dziękuję.

Imię:
Rafał

53 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 5 miesięcy temu

Witaj, przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę, że Revoult to nie bank. Jest to usługa uruchomiona kilka lat temu przez brytyjski start-up, której głównym założeniem było ułatwienie dokonywania transakcji międzynarodowych – płatności za towary i usługi bez ponoszenie kosztów przewalutowania.

Dlatego, że Revolt nie jest bankiem i nie działa faktycznie na terenie Polski, komornik nie może zająć konta dłużnika, który swe pieniądze powierzył Revoult. Twoje konto w Revoult będzie więc bezpieczne od polskiego komornika, którego „władza” nie sięga poza granice naszego kraju.

konto-bezpieczne-od-komornika-revolut

Rachunek, o którym wspominasz, również będzie nie do ustalenia dla organu egzekucyjnego, tak samo karty, które Revoult proponuje swoim klientom.

Jeśli chcesz uniknąć komornika, Revoult może okazać się dobrym rozwiązaniem. Kwestia, którą warto rozważyć, to opłaty. Co prawda start-up oferuje bezpłatne konto w Wielkiej Brytanii z możliwością darmowych wypłat w bankomatach również w Polsce, ale jedynie do równowartości kwoty 800 zł miesięcznie.

Wszystkie wątpliwości należy jednak wyjaśnić, kontaktując się bezpośrednio z centrum pomocy Revoult.

AvatarToja odpowiedział 5 miesięcy temu

Witam. Potrzebuję kilku informacji odnośnie konta bez komornika. Prowadzę firmę i sprzedaż na Allegro, ale komornik wszedł mi na moje dotychczasowe konto bankowe i zablokował środki. Jeśli otworzę w Revolut rachunek, to komornik nigdy go nie zablokuje? Druga sprawa, czy mogę takie konto podać w danych do przelewu w aukcjach Allegro ? To są przelewy PayU.

AvatarJuliusz G. odpowiedział 5 miesięcy temu

Nie wiem, czy wiecie, ale jeśli ktoś obawia się trzymania pieniędzy na koncie Revolut, to mam dobrą informację, Revolut uzyskał europejską licencję bankową, a to oznacza, że ten fintech od teraz jest pełnoprawnym bankiem z gwarancją do 100.000 Euro wypłaty w razie upadłości banku.

Rejestracja w Revolut jest super prosta, wystarczy podać numer tel. na stronie i dostaniesz SMS-a z linkiem do pobrania mobilnej aplikacji. Po zainstalowaniu aplikacji Revolut krok po kroku przeprowadzą was przez rejestrację konta. Na koniec trzeba zasilić konto za minimum 20 zł, tę kasę można wykorzystać albo wysłać z powrotem na swoje konto bankowe.

Ostatni krok to weryfikacja konta, trzeba wysłać albo skan dowodu osobistego, albo tzw. selfie. W tej firmie nie ma żadnej wysyłki listów kurierem, by podpisać umowę – nic się nie dostaje.

Cały proces zakładania konta w Revolut przebiega w aplikacji mobilnej i wymaga weryfikacji tożsamości na podstawie zdjęć.

Gdy założone konto zostanie przez Ciebie zweryfikowane, możesz zamówić kartę fizyczną oraz wirtualną. Karta fizyczna jest zupełnie darmowa, płacisz tylko za jej wysyłkę i to kosztuje 9,90 zł. Od teraz możesz już korzystać z Revolut i cieszyć się dobrodziejstwami tego konta bezpiecznego od komornika!

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Zapraszam Cię do obejrzenia krótkiego filmu na temat kont bankowych wolnych od zajęcia komorniczego:

AvatarAdrian odpowiedział 4 miesiące temu

Czy w revolut może zająć polski komornik konto? Chciałbym na przykład założyć konto, bo jadę za granice do pracy na 3 mies., muszę mieć swoje konto, jestem z polski i mam komornika czy w revolut takie konto jest bezpieczne?

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Witaj Adrian,

śmiało możesz założyć konto w Revolut, komornik tego konta nie znajdzie i nie zajmie. Jest to konto bezpieczne od komornika.

konto-bezpieczne-od-komornika-revolut

AvatarDon odpowiedział 4 miesiące temu

Czy moje konto w Revolut i powierzone na nim środki będą po tym, jak zamówię kartę fizyczną do konta, będą bezpieczne przed komornikiem? Mam na swoim koncie w Banku Milenium pieniądze i egzekucję komornika w toku, ale jeszcze komornik nie dobrał mi się do konta. Czy jak przeleję środki na konto w Revolut, to komornik przeprowadzi z tego konta egzekucję? czy konta Revolut nie znajdzie? Czy to konto będzie bezpieczne przed tego typu komorniczymi operacjami i czy będę mógł wypłacać, powiedzmy miesięcznie kwotę ok 4000 PLN.

Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Witaj,

jak już pisaliśmy na naszym forum, Revolut jest wolne od komornika. Jako że Revolut nie jest bankiem i nie ma również siedziby w Polsce, nasi komornicy nie mają dostępu do pieniędzy dłużników zgromadzonych na tym koncie.

Dlatego, jeśli zamówisz kartę do Revolut, o niej również komornik się nie dowie i jej nie zajmie, bez względu na to, z jakiego konta będziesz robił przelewy.

Musisz wiedzieć, że konto, jakie posiadasz w Banku Millennium, komornik będzie mógł szybko zlokalizować dzięki aplikacji OGNIVO. Po odnalezieniu rachunku komornik, korzystając z systemu elektronicznego, przekaże do banku informację o zajęciu środków do wskazanej w zajęciu kwoty.

Nie będzie on jednak miał wglądu do informacji, co dzieje się na zajętym rachunku. Potrąceń dokonuje sam bank, udostępniając posiadaczowi konta środki wolne od zajęcia na dany okres rozliczeniowy, a potrącone kwoty przesyła komornikowi.

Organ egzekucyjny, czyli komornik nie śledzi obrotów na koncie, nie zna tytułów wpłat, ani tytułów obciążeń, co przekłada się na to, że jeśli z zajętego konta w Banku Millennium będziesz zasilał w przyszłości kartę Revolut, nie będzie to miało wpływu na przebieg postępowania egzekucyjnego.

Radzę więc opróżnić konto bankowe jak najszybciej i założyć konto w Revolut, na którym pieniądze będą całkowicie bezpieczne.

AvatarJakub odpowiedział 4 miesiące temu

Dzień dobry pani Katarzyno,

Piszę, aby dopytać i upewnić się, że polskie subkonto w Revolucie na pewno nie ulegnie zajęciu komorniczemu. Z jednej strony rozumiem, że Revolut nie jest de facto bankiem i nie podlega pod OGNIVO, więc komornikowi będzie bardzo ciężko namierzyć taki rachunek; z drugiej strony tak jak zostało wspomniane wyżej, polskie subkonto to swego rodzaju rachunek obsługujący fizyczną kartę do przewalutowania i znajduje się on już w samym  Danske Bank, który już podlega pod OGNIVO. 

Chciałbym, aby pracodawca dokonywał wpłaty właśnie na polskie subkonto, ze względu na polski IBAN; jest to zarówno dla mnie jak i dla niego korzystniejsze i wydaje mi się to bezpieczne, natomiast na jednym z portali natknąłem się na taką informację:

(…) od niedawna Revolut współpracuje i udostępnia polskim organom wszelkie dane, dotyczące polskich rachunków w tej instytucji. Dotyczy to przede wszystkim konta zakładanego automatycznie i od razu w polskich złotówkach, dla rezydentów w naszym kraju, czyli dla Ciebie. Zaraz po rejestracji otrzymujesz rachunek w PLN, a dopiero potem możesz podzielić konto na subkonta z obcymi walutami np. euro i funtem brytyjskim.
Revolut ma obowiązek udostępnić polskim organom skarbowym wszelkie dane. Pomysł zatem „za schowaniem się” za Revolutem nie jest trafiony. (…)

Powyższy cytat jest sprzeczny z wcześniejszą informacją, czyli „rachunek również będzie nie do ustalenia dla organu egzekucyjnego, tak samo karty, które Revoult proponuje swoim klientom.”
 
Prośba o odpowiedź, będę bardzo wdzięczny.
 
Jakub.
 

Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Witaj Jakubie,

jeśli chcesz uniknąć komornika, to Revolut jest dobrym rozwiązaniem. Możesz do niego dobrać jedną z oferowanych kart płatniczych i też będzie w porządku. Jednakże z subkontem sprawa nie wygląda już tak przejrzyście.

Niestety informacji źródłowych jest bardzo mało. Sam Revolut niewiele na ten temat wyjaśnia, a oczywistością jest, że tylko sięgając po pewne informacje, można podjąć właściwe decyzje.

konto-bezpieczne-od-komornika-revolut

Niemniej jednak poczytałam trochę w temacie, który rozwinąłeś i w który chciałeś się zagłębić, i wydaje  mi się, że skoro polskie subkonto do rachunku Revolut będzie faktycznie w polskim oddziale Danske Bank, to polski komornik, wysyłając zapytanie o swojego dłużnika do systemu OGNIVO, otrzyma informację na temat przedmiotowego konta, a następnie dokona jego zajęcia.

Wybór subkonta  w Revolut z polskim IBAN nie będzie więc dobrym pomysłem, bowiem komornik będzie mógł dokonać zajęcia środków na nim zgromadzonych.

Odnośnie Paysera, to jest to konto litewskie również wolne od komornika, jednakże mniej popularne i wydaje mi się droższe od Revolut.

Radzę Ci przed podjęciem decyzji, które konto wybrać Revolut, czy Paysera skontaktować się z obsługą klienta obu banków i spróbować wyjaśnić wszelkie wątpliwości u źródła.

AvatarJakub odpowiedział 4 miesiące temu

Pani Katarzyno, dziękuję za odpowiedź.

Wciąż to jednak nie do końca rozwiązuje mój problem 🙂 Przeszukałem również internet, ponieważ najwiecej wątpliwości budzi tutaj owy Danske Bank do polskiego subkonta i polskiego IBAN.

Znalazłem taką odpowiedź:

Konta w polskich złotych widnieją w rozliczeniach jako rachunki masowe, a nie indywidualne. Polski IBAN obsługuje Danske Bank. Sam Revolut po prostu zakłada subkonta dla klientów w innym banku, które nie widnieją w systemie Ognivo. Nie zaprzeczam, że jest możliwe zajęcie tego konta, ale wymaga to więcej zachodu niż wniosek komornika w systemie Ognivo i więcej zachodu, że strony wierzyciela.

Czy istnieje faktycznie takie pojęcie jak „rachunki masowe” i rzeczywiście komornik ma utrudniony dostęp do nich?

pozdrawiam, Jakub

AvatarMariusz odpowiedział 4 miesiące temu

Witam.

Dzisiaj otrzymałem zajęcie konta w Danske Bank przez urząd skarbowy. Konto firmowe i prywatne mam oczywiście z Revoluta i jakoś wiedza o tych kontach przez US została pozyskana. Dam znać jak się sprawa rozwinie.

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 miesiące temu

Dzięki Mariusz,
koniecznie daj znać, jak sprawa się potoczyła!

AvatarRobert odpowiedział 4 miesiące temu

Mam rachunek i kartę w Revolut… oraz komornika na karku, bo była żona chce mieć spłacane alimenty bieżące przez komornika, a nie bezpośrednio ode mnie… jak do tej pory… W międzyczasie mój pracodawca wydał nr.mojego rachunku Revolut dla komornika (bo boi się kary) środków nie ma wiele, ale czy komornik może sie do nich dobrać? znając nr.rachunku Revolut?

AvatarExwooke odpowiedział 4 miesiące temu

Jest kilka innych opcji do których komornik jak na razie się nie dostał przynajmniej u mnie i działa to już 5 lat, a długów jest tak z ponad bańka.   

AvatarFerdek odpowiedział 4 miesiące temu

Exwooke – znasz jakieś godne polecenia konto bez komornika? czyli takie konto bez OGNIVO? byłbym wdzięczny za wskazanie go :) mam komornika za alimenty i każda złotówka jaka wpłynie na konto bankowe, jest zajmowana przez komornika. Przydałoby mi się konto wolne od komornika, myślałem, że Revolut będzie dobry, ale jak widać niekoniecznie…

Avatarchrisu odpowiedział 3 miesiące temu

Cześć

Ja, jak wielu czytelników Twojego bloga mam problem z komornikiem. Wczoraj minęło 5 lat od zamknięcia działalności,3 miesiące temu wróciłem z Anglii i chciałbym otworzyć ponownie JDG.

Mam około 80 tys. zł długu do spłaty. Oczywiście, jednym z moich założeń jest spłata owego zadłużenia, a nie jedynie ucieczka przez następne lata. Umówmy się jednak, że jest to niezwykle trudne do realizacji w przypadku etatu. Z działalnością jest ten problem, że komornik zabiera 100% wpływów.

Czy w tym przypadku Revolut również będzie rozwiązaniem? Bo jak wiadomo, składając deklarację do US, zmuszony jestem do podania numeru konta bankowego. Jeśli podam ten w PLN od Revolut, to wtedy jest większa szansa na jego zajęcie? Zwłaszcza że podobno Revolut oficjalnie stał się już instytucją bankową.

Będę dozgonnie wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam
Krzysiek

AvatarMariusz odpowiedział 3 miesiące temu

Witam ponownie.

Jak już pisałem, 3 tygodnie temu otrzymałem zajęcie konta w Danske Bank przez US, które to konto mam od Revoluta. Do chwili obecnej z obydwu kont Revoluta nie zniknęła ani jedna złotówka, nie jest jednak wykluczone, że to prędzej czy później się zmieni.

Natknąłem się z kolei na inny problem: konto firmowe Revoluta zgłosiłem do CEIDG, żeby zostało oficjalnie wpisane na białą listę MF, no i po 5 dniach wciąż nie jest wpisane. Prawdopodobnie weryfikacja wykazała, że to konto nie jest utworzone na mnie imiennie tylko na Revolut, nie mam jednak żadnej informacji w tej sprawie.

O ile więc da się przyjmować przelewy od kontrahentów na Revolut i (póki co) nic nie jest zajęte, to pytanie, czy kontrahenci będą chcieli w świetle nowych przepisów dokonywać przelewów na konto spoza listy MF.

AvatarJola odpowiedział 3 miesiące temu

@Mariusz, czy możesz podać jak sprawa się rozwinęła? Czy pobrali Ci pieniądze z konta i czy w tym czasie od zajęcia możesz (mogłeś) korzystać ze swoich środków zgromadzonych na revolut?

konto-bezpieczne-od-komornika-revolut

AvatarJacekx odpowiedział 3 miesiące temu

witam i mam pytanie: czy środki zgromadzone na koncie Revolut są poza zasięgiem komornika? subkonto w zł jest prowadzone przez bank w Polsce, więc moje pytanie, czy jest przez to dostęp przez komornika do takiego konta? czy Revolut jest bezpiecznym kontem pod względem zabezpieczeń, de facto, w jakim banku są środki zgromadzone na tym rachunku?

AvatarMleczny odpowiedział 3 miesiące temu

Witam. Czy konto w platformie Revolut może zająć komornik? Revolut posiada IBAN w banku Dansk Bank Polska. Ale siedzibą firmy jest Wielka Brytania, której polscy komornicy nie mają mocy egzekucyjnej. Proszę o sprecyzowanie czy takie konto jest wolne od zajęć egzekucyjnych polskiego komornika? Z góry dziękuję za rozwiązanie mojego problemu.

AvatarAleksandra odpowiedział 2 miesiące temu

Witam. Konto walutowe, gdzie bezpiecznie otworzyć? Będę niedługo wyjeżdżać za granicę do pracy. W Polsce mam komornika, i nie mogę za bardzo otworzyć konta walutowego u nas w kraju. Jaki bank będzie bezpieczny? Dodam, że numer konta potrzebuję do 10 lutego. Główną walutą ma być euro. Już rozważałam możliwość, aby konto otworzył na siebie mój Syn, ale to chyba nie jest dobry pomysł?

AvatarKomisarz Ryba odpowiedział 2 miesiące temu

Ja założyłem konto w niemieckim banku internetowym N26 w Euro, komornik nie ma tam dostępu, bo jest to konto poza Polską. Jedynie problemem może być to czy pracodawca zgodzi się wysyłać wypłatę na konto w banku poza Polską. Jesteśmy w Unii u przelew SEPA na takie konto to koszt 5 zł :)

AvatarKomisarz Ryba odpowiedział 2 miesiące temu

…a jeśli chodzi o zajęcie Revoluta przez komornika, mimo iż jest ono powiązane z bankiem w Polsce jak Danska obecnie to na podstawie danych, jakie podajemy w Revolucie, typu imię nazwisko data ur. chyba ciężko będzie komornikowi, dopóki nie będzie miał przynajmniej numeru PESEL, który jest unikalny.

Nie wiem, czy takie dane się podaje w ogóle, bo nie mam karty jeszcze tylko konto założone. Ktoś wie ? Więc nie wyobrażam sobie, że komornik mając takie podstawowe dane jak imię nazwisko może cokolwiek zrobić. Chyba że zablokuje konta kilku tysiącom Janków Kowalskich w Polsce 🤪

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Komisarz Ryba, dzięki za zabranie głosu w dyskusji.

Odnośnie banku N26, proponuję przeczytać dwa wpisy, jakie mamy na naszym blogu:

AvatarRobert odpowiedział 2 miesiące temu

W żadnym wypadku komornik czy inne podmioty nie mogą zablokować kont, z których korzystamy w Revolut. Tylko zarządzamy tymi rachunkami, właścicielem jest Revolut. W przypadku kiedy taki rachunek podacie pracodawcy lub w zuz i us może dojść do próby zajęcia takiego rachunku, ale podkreślam tylko do próby.

Bank poinformuje lub nie, że nie jesteśmy właścicielem tego rachunku. Taka sama sytuacja występuje w przypadku rachunku karty kredytowej czy rachunków do spłaty kredytów, chociaż w tym ostatnim przypadku mamy ograniczony dostęp do środków możemy jednak zawsze zwrócić się do banku o przelew ewentualnej nadpłaty na wskazany przez nas rachunek. To tak w wielkim skrócie.

Mam prośbę do osoby, która pisała, że dostała pismo o zajęciu rachunku o screen-a tego pisma.

AvatarTomasz odpowiedział 2 miesiące temu

Dokładnie tak. Nie ma możliwości zajęcia rachunku bankowego REVOLUT. Wynika z tego co zostało napisane powyzej.

konto-bezpieczne-od-komornika-revolut

Nie jesteśmy właścicielami danego konta – to tylko subkonta dalej należące do revolut. Nawet jak podasz pracodawcy czy w CEIDG konto revolut, to komornik dostanie info o tym, iż nie jesteście właścicielami tego konta. I tyle sprawy. Info pochodzi od komornika Sądu Rejonowego.

AvatarBeata odpowiedział 2 miesiące temu

Witam. Czy komornik może zająć konto firmowe założone w Revolut? Jak wygląda procedura założenia konta firmowego w Revolut? Czy konto Revolut widoczne jest w systemie komorniczym OGNIWO? jakie dane wymagane są do założenia takiego konta? bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. Beata

Avataranonim odpowiedział 2 miesiące temu

Mam konto w Revolut. W przeczytanych do tej pory artykułach zazwyczaj pisze się, że w Revolut pieniądze są niedostępne dla komornika, ponieważ Revolut to nie bank. A jednak w 2018 roku to się zmieniło.

Teraz już nie wiem, czy mając konto w Revolut, moje pieniądze są bezpieczne przed zajęciem komorniczym? Czy firmy windykacyjne mają dostęp do kont Rewolut? Firmy windykacyjne potrafią dopaść dłużników poza Polską.

AvatarMarcin odpowiedział 2 miesiące temu

Witam.

Po dzisiejszej rozmowie z konsultantem revolut moje obawy się potwierdziły. Tak, może komornik zająć konto revolut i cała zawartość środków zgromadzonych na nim bez problemowo. Revolut nie posiada czegoś takiego jak pl. banki wolna kwota od zajęcia.

A na pismo które jeśli wpłynie do revolut z zapytaniem o Kowalskiego, revolut udzieli odpowiedzi i zablokuje konto i środki na nim. PS. ze względu braki możliwości wpłacenia screen. Nie dołączam, ale posiadam zrzut rozmowy z konsultantem, mogę na pocztę przesłać zainteresowanym.

Tak więc revolut NIE UCHRONI PRZED ZAJĘCIEM KOMORNICZYM…

AvatarArek odpowiedział 2 miesiące temu

Ale komornik może zająć wszystkie konta z IBAN-em GB, czy tylko to polskie?

Avatarlukasz odpowiedział 1 miesiąc temu

Czy nie może ktoś odpowiedzieć po prostu czy może czy nie?

AvatarPrezes100 odpowiedział 1 miesiąc temu

Nie można zająć konta innej firmy za dług osoby umocowanej do korzystania z subkonta. Nie ma żadnego udokumentowanego przypadku zajecia Revolut. Jeżeli ktoś chce prowadzić firme i ma komornika wystarczy że założy sp zoo w polsce i konto spółki również jest nietykalne pomimo długów pełnomocników do tego konta.

Avatardrakula odpowiedział 1 miesiąc temu

Dzień dobry, mam pytanie, rozpoczynam pracę za granicą, a w Polsce mam komornika czy jeżeli założę konto zagraniczne, to komornik będzie mógł zająć pieniądze z tego konta?

Słyszałam różne opinie i nie wiem co zrobić, i jak wygląda sprawa z przesłaniem pieniędzy do Polski, żeby również komornik nie mógł ich ZAJĄĆ? Co wybrać? Revolut? Skrill? Paysera? ViaBuy? czy coś innego polecacie?

Avatarninja odpowiedział 1 miesiąc temu

U mnie sprawdza się Revolut, konto założyłem rok temu i do dzisiaj spokój. Pracuję w Niemczech, zarabiam w Euro, kasę wysyłam do Revoluta i kasą obracam w Polsce, nikt mnie nigdy nie namierzył – jest cisza.

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

konto-bezpieczne-od-komornika-revolut

AvatarWojtek odpowiedział 1 miesiąc temu

Witam, to może komornik zająć moje konto revolut czy nie w końcu…? Na czacie 23.02 dostałem info, że revolut nie jest w OGNIVO.

AvatarKacper odpowiedział 1 miesiąc temu

Witam. Proszę o informację czy jeśli konto Revolut zostanie założone na kogoś z rodziny, to czy pracodawca będzie miał możliwość wysłania tam mojego wynagrodzenia i czy komornik się o tym dowie? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Jak dotąd zgłosiła się tylko jedna osoba, która podczas rozmowy z konsultantem Revolut-a, dostała informacje, że polski komornik będzie mógł takie zagraniczne konto zająć (nie mamy na to dowodów). Co jednak ważniejsze, dotychczas nie zgłosił się nikt, komu komornik konto w Revolut zajął, myślę, że jest to bezpieczne od komornika konto i zachęcam do zakładania kont. Jak na razie, jest to jedna z fajniejszych firm oferująca takie usługi.

AvatarIzabela odpowiedział 4 tygodnie temu

Witam mam 500 tys. długu kupę lat i Rewolut się sprawdza komornik nie ma dostępu.

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 tygodnie temu

Dzięki Iza za zabranie głosu!

Avatark3lt odpowiedział 3 tygodnie temu

Bezpłatna karta Revolut oraz 44 zł po wykonaniu pierwszej płatności, nowa akcja promocyjna!! Link do rejestracji: [MODERACJA]

Avatarmario odpowiedział 3 tygodnie temu

Sytuacja jest taka, że komornik może zająć wynagrodzenie do kwoty najniższego wynagrodzenia w danym roku (na 2020 to jest 1920 zł, o ile dobrze pamiętam). Jeżeli egzekucja jest prowadzona z konta, to tę kwotę komornik musi zostawić w spokoju nawet jeśli mógłby prowadzić egzekucje z konta Revolut.

Całkowite uchronienie wynagrodzenia przed komornikiem jest niemożliwe dlatego, że może on zobowiązać pracodawcę do przekazywania mu należnej kwoty bezpośrednio. Oczywiście do 1920 zł, czyli najniższego wynagrodzenia w 2020 roku.

I choćby ktoś miał konto w jakiejś republice bananowej, o której KNF nie słyszał nawet albo na Marsie to i tak komornik ma możliwość zajęcia.

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 tygodnie temu

Dzięki @Mario za udział w dyskusji!

Wg mnie zakładanie konta w Revolut i tak się opłaca i jest pomocne, gdy ciąży nad nami egzekucja komornicza, dlaczego? Ponieważ na koncie Revolut bez ograniczeń i bez restrykcji możemy gromadzić swoje pieniądze, bez obawy, że pieniądze zostaną zajęte przez organ egzekucyjny.

Bo wyobraź sobie taką sytuację, że komornik potrąca Ci część wynagrodzenia, pozostała część zgodnie z prawem wędruje na Twoje konto bankowe. Międzyczasie za inne długi lub z czystej chciwości obecnego wierzyciela komornik zajmuje kolejny składnik majątku dłużnika, czyli konto bankowe.

Finalnie dochodzi do sytuacji, gdzie pieniądze zgromadzone na koncie bankowym, zostają zajęte przez tego samego lub innego komornika (oczywiście oprócz kwoty wolnej od zajęcia komorniczego z rachunku bankowego, która wynosi 75% minimalnego wynagrodzenia brutto).

Natomiast przesyłając pieniądze na konto w Revolut, chronimy nasze pieniądze bez względu na wysokość kwoty, jaką zgromadziliśmy. Są to nasze pieniądze, których żaden komornik nam nie zajmie.

AvatarKasia odpowiedział 1 tydzień temu

Witam. Jak można sprawdzić w aplikacji revolut czy jest zajęcie komornicze na koncie?

AvatarOlga odpowiedział 3 dni temu

A co w przypadku US i środków przelanych na konto w polskim banku z revolut? Czy US może wyśledzić, skąd pochodzą środki, dotrzeć do konta revolut i rościć obowiązek podatkowy w Polsce?

AvatarMir odpowiedział 3 dni temu

Mariusz odpowiedział 4 miesiące temu:

Witam. Dzisiaj otrzymałem zajęcie konta w Danske Bank przez urząd skarbowy. Konto firmowe i prywatne mam oczywiście z Revoluta i jakoś wiedza o tych kontach przez US została pozyskana. Dam znać jak się sprawa rozwinie.

Jakim cudem US znalazł konto tego kolegi? W prosty sposób jak sam pisze: w Revolut ma konto firmowe i jestem pewny, że właśnie przez przelewy wykonywane z konta firmowego w Revolut US ustalił nazwę banku.

Czy komornik może zająć to konto? Oczywiście, że nie ponieważ nikt z użytkowników Revolut nie podpisywał żadnej umowy z Danske Bank, a to oznacza, że nie jesteśmy jego klientami. Rachunki, które prowadzi, są prowadzone dla Revoluta, a z kolei R udostępnia je nam.

R jak już wcześniej było wspomniane, wykorzystuje rachunki masowe, to są dokładnie takie same rachunki, jakie wykorzystują np. telekomy, dostawcy tv, gazownie, firmy energetyczne itd. Każda z tych firm podpisując z bankiem umowę, dostaje od banku pule rachunków, jeden przydzielają wam jako swojemu klientowi i na ten rachunek dokonujecie płatności dzięki temu bez względu na to, jaki podacie tytuł przelewu, liczy się kwota, która wpłynie na rachunek, bo jest on przydzielony tylko do jednego klienta.

Ale konkretnemu klientowi przydziela go firma, która jest właścicielem rachunku, czyli telekom, gazownia itd. bank nie ma pojęcia, komu on jest przydzielony, właścicielem jest telekom, gazownia itd. Kolega powyżej dostał zapewne zawiadomienie z US o zajęciu konta, jest to kopia pisma, które US wysłał do banku, jednak bank odpowie US, że ów kolega nie jest właścicielem tego rachunku i na tym sprawa się zakończy.

Jeżeli często będą wychodziły rachunki w Revolut? czy to przy zajęciu z US, czy przez komornika to możliwe, że będą naciski, aby coś z tym zrobić i jakoś usankcjonować tę kwestię, choć wydaje się to dosyć karkołomnym zadaniem, ponieważ Revolut nie działa na podstawie polskich zezwoleń i nie podlega polskiemu nadzorowi finansowemu.

Jeśli z konta będziecie korzystali prywatnie i nie będziecie go podawali w US, ZUS itp. instytucjach – to jest nikła szansa, że w ogóle konto w Rewolut zostanie przez komornika znalezione.

AvatarOlga odpowiedział 3 dni temu

Ok, to dużo wyjaśnia, bardzo dziękuję! A czy US może wystąpić bezpośrednio do Revolut, o zajęcie konta lub otrzymanie szczegółów dotyczących rachunku?

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 dni temu

konto-bezpieczne-od-komornika-revolut

AvatarRobert odpowiedział 3 dni temu

Na swoim przypadku potwierdzam, że Revolut jest bezpieczny od komornika. Zostały mi zajęte wszystkie polskie rachunki oprócz Revoluta.

Z praca w Polsce jest tylko ten problem, ze komornik może zobligować bezpośrednio pracodawcę do przelewania wynagrodzenia do komornika.

Konto Revolut jest w 100 % bezpieczne, bo podlega pod brytyjski bank, a polskie urzędy nie mają prawa na nie wchodzić.

Jeżeli pracujemy za granicą, podajemy subkonto Revoluta w euro czy funtach z numerem IBAN I BIC i pracodawca może nam przelewać wynagrodzenie na te rachunki.

Pozdrawiam

AvatarOlga odpowiedział 2 dni temu

W moim przypadku chodzi bardziej o trzymanie środków na koncie w polskim banku niż w revolucie. Wypłatę otrzymuję na konto Revolut, chciałabym przelać pieniądze na konto krajowe, ale obawiam się, że to pozostawi ślad konta Revolut i że na tej podstawie urząd może kiedyś wyśledzić moje konto w revolut I kwestionować opodatkowanie zarobków.

AvatarAnonim odpowiedział 1 dzień temu

Dzień dobry.

Założyłam konto Revoluta. Mam długi i w przeszłości byłam już wielokrotnie windykowana. Chciałbym przelewać na swoje nowe konto około 5000 zł.

Czy mając konto Revoluta, system Ognivo może mnie jakoś zidentyfikować? Podobno bez nr pesel jest to nie możliwe, a revolut nie wymaga podania takich danych. Najważniejsze jest dla mnie czy komornik może zająć POLSKĄ walutę, którą tam mam?

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 dzień temu

System OGNIVO nie wykryje konta w Rev. możesz śmiało przelać tam swoje środki.

Twoja odpowiedź