Konto n26 a komornik

Forum prawneKategoria: KomornikKonto n26 a komornik
Olgiert 38 zapytał 4 lata temu

Witam,

chodzi o bank N26 a komornik. Czy mając tam konto, komornik nie dobierze się do moich pieniędzy?

Sytuacja wygląda tak, że dostaję na konto pieniądze z jedno źródła i wszystko, co wpłynie na konto, zabiera komornika. Gdzieś na forum wyczytałem, że bank N26 jest niemiecki, a Polski komornik nie ma prawa zajmować konto założonych poza granicami Polski, czy to prawda?

Jeśli to prawda, to bank N26 nie znajduje się na liście banków OGNIVO i komornik tego konta nie namierzy?

Mam jeszcze takie pytanie: czy trzeba mieć meldunek na Niemczech, by założyć konto w N26? oczywiście mam świadomość, że niemiecki komornik będzie miał możliwość zablokowania konta w N26, ale ja mam długi w Polsce i mam na głowie polskiego komornika.

Proszę o szybką odpowiedź, czy polski komornik może zablokować konto w niemieckim banku N26.

Pozdrowienia!

6 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Witaj Olgiert,

Bank N26 nie wymaga niemieckiego meldunku, możesz więc założyć konto w tym niemieckim banku, mieszkając w Polsce.

Polski komornik nie będzie miał informacji, czy posiadasz jakiekolwiek konta bankowe poza granicami Polski.
Jedyna sytuacja, w której konto w banku N26 zostaje zablokowane, to sytuacja, w której wierzyciel występuje o ENZ (Europejski Nakaz Zapłaty), ale skąd wierzyciel ma wiedzieć, że posiadasz jakieś zagraniczne konto bankowe w danym kraju?

Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że konto w banku N26 jest bezpieczne od komornika.

Założenie konta w N26 jest dość proste:

  1. Trzeba zarejestrować się w N26, pobierając aplikację na smartfon.
  2. Przejść wideo weryfikację.
  3. Zamówić kartę płatniczą na adres, pod którym przebywasz.

Karta, jaka przyjdzie na polski adres, to MasterCard, można nią płacić na terenie całej Polski, w punktach handlowych, płatności dokonuje się w złotówkach, a bank N26 przewalutuje odpowiednią kwotę.
W bankomacie też można wypłacić gotówkę, jeśli wypłacimy w PLN, to bank doliczy prowizję 1,7% od wypłacanej kwoty.

Jeśli interesuje Cię konto bezpieczne od komornika, to polecam Ci zapoznanie się z poniższymi artykułami:

Hubert odpowiedział 4 lata temu

czy na konto n26 mogę dostawać wynagrodzenie jeśli pracuję w Polsce ?

Piotrek odpowiedział 4 lata temu

Witam, czy na konto w banku N26 mogę wpłacać PLN gotówkę za pomocą przelewu na Poczcie Polskiej, Zdaję sobie sprawę z kosztów, chodzi mi o taką możliwość, czy istnieje.? Pozdrawiam

ADAM. odpowiedział 4 lata temu

Służę aktualną informacją z DANSKE BANK POLSKA. W/w bank nie otworzy indywidualnego rachunku osobie fizycznej. Otworzyć może jedynie polskiemu podmiotowi gospodarczemu z kapitałem SKANDYNAWSKIM. PAYSERA zakończyła współpracę z ING Śląskim przesuwając PL……. rachunki do GETIN BANKU.

Obecnie (2 tyg. temu) wycofała się także ze współpracy z GETIN BANKIEM. Wpłaty przyjmowane są tylko w EURO! N26 przyjmie tylko EURO.

Reasumując: żaden (?) polski pracodawca nie wyśle nam wynagrodzenia na rachunek zaczynający się: DE czy LT, etc. Która księgowa samodzielnie zdecyduje się na obciążenie firmy kosztami przewalutowania? Pozostał tylko REVOLUT i tyle.

Pozdrawiam Odsetkowiczów.
ADAM.

Dawid odpowiedział 3 lata temu

Wpłatę pieniędzy można przyjmować na dipocket w PLN a następnie przewalutować na euro i wysłać do  n26 bank lub ewentualnie z n26 można część kasy przelewać na transferwise mają konto w euro z ibanem z Belgii. 
 

Borlox odpowiedział 3 lata temu

Mam konto w N26, polski pracodawca nie będzie miał problemu żeby przelać wynagrodzenie na to konto ale może sie zapytać kto ponosi koszty przewalutowania. Kasę można wypłacić wszędzie, w każdym bankomacie choć najkorzystniej wypłaca się w bankomatach PKO. Płacić można wszędzie bez podawania pinu zbliżeniowo. Sam ustalamy dzienny limit transakcji. Ja mam bez limitu. Sama rejestracja jest prosta i nie wymaga żadnej weryfikacji typu wideo rozmowa. Konto jest przypisane do urządzenia np do telefonu i do nr kontaktowego. Jeśli więc stracisz telefon i numer, nie zalogujesz się do aplikacji a wówczas tylko korespondencja mailowa z bankiem pozostaje aby odzyskać konto. Przy samej rejestracji trzeba zrobić i wysłać zdjęcie dowodu osobistego, zdjęcie drugiego dokumentu, np. paszportu i ja koniec zdjęcie samej twarzy. W urządzeniu musi być włączony GPS (czasem aplikacja ma z tym problem i nie widzi lokalizacji, a bez tego nie przejdzie dalej, więc czasem trzeba się uzbroić w cierpliwość i próbować). Na kartę czekałem około tygodnia i tyle. Jak sam sobie wpłaca kasę to polecam przez western union, najszybciej i bez śladu :)