Anonimowa karta płatnicza VIABUY na przechytrzenie KOMORNIKA!

Interesuje Cię konto bez komornika i anonimowa karta płatnicza? Świetnie! dziś dowiesz się, czym jest karta VIABUY i dlaczego jest NIETYKALNA przez komornika!

Zacznijmy od tego, że system OGNIVO, to prawdziwy oręż w rękach komorników, za pomocą tego systemu, komornik jest w stanie namierzyć każde Twoje konto bankowe, aby zabrać każdą dosłownie złotówkę, która mu się należy…


Konto bez komornika

Komornicy używają systemu OGNIVO na okrągło, a szukanie konta bankowego dłużnika, zajmuje im zaledwie minutę (wliczając w to kilka łyków kawy międzyczasie). OGNIVO to system on-line, do którego dostęp ma każdy komornik.

Kiedyś kancelarie komornicze mocno zacierały ręce na pieniądze dłużnika i “na ślepo” wysyłały pisma do wszystkich banków, łudząc się, że wreszcie trafią na bank, w którym dłużnik ma założone konto bankowe, a na koncie jakieś pieniądze.

Jako że banków zaczęło przybywać, a w związku z tym koszty wysyłki listów rosły (wierzyciele nie mieli ochoty ponosić dodatkowych kosztów), to ustawodawca postanowił oddać w ręce komorników narzędzie zwane OGNIVO.

system-ognivo

Obszar działania komornika

Prawo Polskie jasno określa terytorialne granice pracy komorników, aby zatem nie naruszać suwerenności innych Państw, komornik ma prawo poszukiwać majątek dłużnika, jedynie na terenie Polski.

A więc, przeniesienie środków pieniężnych poza granice Polski, skutkuje bezsilnością komornika. I tutaj w grę wchodzi karta prepaid VIABUY.

Czym jest karta VIABUY?

Karta VIABUY jest emitowana przez znany wszystkim MasterCard, karta ta wydawana jest poza Polską, a więc komornik nie ma ani prawa, ani możliwości, by sięgnąć po środki zgromadzone na tej karcie! (ale peszek…)

viabuy-karta-wolna-od-komornika
VIABUY – karta i konto wolne od komornika!

Zalety karty i konta VIABUY

zalety-viabuy

A oto możliwości karty VIABUY – czyli to, za co można nią płacić:

karta-viabuy-1 karta-viabuy-1 karta-viabuy-1 karta-viabuy-1 karta-viabuy-1 karta-viabuy-1 karta-viabuy-1

Sporo tego prawda?

Podsumowując: karta prepaid VIABUY nadaje się nawet dla osób, które mają już na głowie komornika. Warunkiem założenia karty jest wiek co najmniej 18 lat. Karta VIABUY posiada indywidualny rachunek rozliczeniowy.

Karta prepaid VIABUY nie różni się zupełnie niczym od takiej karty, którą dostajemy w banku. Ze względu na to, że jest to firma zagraniczna, to komornik nie ma dostępu do tego konta!

Na konto w VIABUY można przelewać swoje wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę oraz każde inne. Kartą można płacić w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Z konta można opłacić każdy rachunek za media, czynsz czy abonament.

Ile się czeka na przysłanie karty prepaid? jedynie 3-4 dni robocze, a więc nie długo prawda? :-)

A ile kosztuje konto VIABUY?

viabuy-cennik

Konto bez komornika i karta płatnicza

Jeśli zadajesz sobie pytanie: jak działa ta karta, to spieszę z wyjaśnieniem. Zakładając konto w VIABUY, otrzymujesz tak jak i zakładając konto bankowe w Polsce – indywidualny numer rachunku.

A więc, zamiast posługiwać się tradycyjnym kontem bankowym, które zajmie komornik, podajesz dane do przelewu wypłaty wynagrodzenia na konto VIABUY. W momencie, kiedy pieniądze przekroczą granice Polski (powiedzmy wynagrodzenie za pracę) i trafią na konto w VIABUY, to komornik wtedy nie może zrobić nic.

Komornik może zajmować jedynie konta i rachunki bankowe w polskich bankach! Konto w VIABUY jest także zupełnie anonimowe, to kolejny atut gwarantujący bezpieczeństwo Twoich środków pieniężnych!

BIK i BIG – czy widać tam kartę VIABUY?

Ani w BIK-u, ani w BIG-ach, nie widać, że masz założone konto, którego nie ruszy komornik :-). Karta ta, nie jest typową kartą kredytową! jest to karta przedpłacona, popularnie znana jako karta prepaid!

Żeby więc wydać jakiekolwiek środki pieniężne z VIABUY, musisz je tam uprzednio wpłacić… z tego też powodu, firma obsługująca ten rodzaj karty (MasteCard) zupełnie nie jest zainteresowana tym, jak wygląda Twoja zdolność kredytowa czy w ogóle sytuacja finansowa!

Dlaczego warto mieć kartę VIABUY?

Bo jest to konto, którego nie znajdzie komornik! VIABUY zapewni Ci absolutną anonimowość. Konto to umożliwia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, chroniąc jednocześnie Twoje pieniądze przed komornikiem!

Jak zamówić kartę  prepaid VIABUY  MasterCard?

Do wyboru masz czarną kartą lub złotą, wybierz tę standardową opcję, czyli kartę czarną.

jak-zamowic-karte-viabuy

Następnie w formularzu należy wpisać swoje dane osobowe wraz z aktualnym adresem, na który przyjdzie karta:

karta-prepaid-viabuy-2

Reszta procesu rejestracji konta jest dość prosta, na pewno sobie poradzisz. A więc, jeśli zależy Ci na ochronie swoich środków pieniężnych, to wybierz to konto bez komornika!

Jeśli pytasz, jak jeszcze można chronić pieniądze przed komornikiem, to zobacz, czym jest konto w Skrill i konto socjalne. Miłej lektury!

Zobacz też:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

20 komentarzy w “Anonimowa karta płatnicza VIABUY na przechytrzenie KOMORNIKA!”
 1. Dzień dobry, chcę zapytać o kartę Viabuy, posiadam długi w Polsce i obecnie przebywam w Norwegii i pozostanę tu przez najbliższe 10 lat, chcę otworzyć tu działalność gastronomiczną i będę zatrudniona przez firmę sprzątającą na 1/4 etatu, całe procedury odbywają się tu zupełnie inaczej niż w Polsce, po rejestracji w Skat i otrzymaniu numeru personalnego, muszę założyć konto i zgłosić się na policję w celu uzyskania pozwolenia na pobyt, wielkiego wyboru banków Norwegia nie posiada, ale często słyszę, że osoby mają problem z założeniem konta, muszę pracodawcy podać nr konta i moje pytanie :

  1. czy na tę kartę VIABUY pracodawca norweski będzie mógł wpłacać wynagrodzenie?
  2. czy klienci zamawiający u mnie towar również?
  3. i czy klienci będą ponosili z tego tytułu jakieś opłaty?

  Dziękuję za wszelkie udzielone informacje.

 2. Swietoslaw

  Viabuy to jest bardzo źle działająca firma, biorą podwójnie za kartę i do tego nie umieją wysłać jej na wskazany adres. A już dowiedzieć się czegokolwiek to jest obłęd… Dałbym im -10 w skali od 0 do 10.

 3. Witam, czy anonimowa karta prepaid jest dozwolona w Polsce? skoro przecież ukrywanie dochodów przed wierzycielem jest ponoć przez prawo karalne? przecież taka anonimowa karta prepaid z Viabuy może być właśnie w ten sposób użyta, że wierzyciel tej naszej kasy nie dostanie nigdy?! przecież to jest działanie na szkodę wierzyciela!

  Taka karta bez komornika jest bardzo dobra i funkcjonalna – to fakt, ale boję się jednak jej użyć, żebym nie miała później jakichś konsekwencji z tego tytułu…

  1. Janina Gołębiecka

   Nikt nie może zabronić Ci założenia konta w viabuy, skrill, czy paysera. Działanie na szkodę wierzyciela, to np. wyprzedaż majątku w trakcie egzekucji komorniczej, czy ukrywanie majątku, ale na zasadzie, że mając np. nieruchomość, dłużnik przepisuje ją na kogoś z rodziny. Zakładanie anonimowej karty płatniczej nie jest karalne i śmiało można takie konta zakładać, każdy obywatel Polski ma prawo trzymać swoje pieniądze tam, gdzie tylko zechce:)

   1. Pani Janino przepisywanie majątku na rodzinę np. nieruchomości czy samochodu podczas egzekucji komorniczej jest tak bardzo powszechna procedurą w Polsce że gdyby każdy miał mieć z tego tytułu kłopoty z prawem, to państwo Polskie nie nadążało by z budowaniem zakładów karnych :)

    1. Janina Gołębiecka

     Witaj Vincent, to jak by powiedzieć: tylu ludzi w Polsce kieruje autem pod wpływem alkoholu, Policja nie jest w stanie wszystkich złapać, więc pić alkohol i kierować samochodem można :-).

 4. karta viabuy przyda się jeśli chodzi o Polskę? czy aby na pewno jest tam możliwość prowadzenia konta w PLN? gdzieś czytałam w komentarzu na innym blogu, że ktoś miał problem, aby przestawić kartę via buy na polskie złote. Dlatego zanim jednak skorzystam z niej, chciałabym żeby ktoś potwierdził, że to anonimowe konto można prowadzić w polskich złotych, z góry dziękuję!

 5. Jest jeszcze kolejna opcja jak wyjść z tych długów tylko to trwa ok roku czasu. Mianowicie ogłosić upadłość konsumencka. Minus jest taki, że nawet 10 lat nic nie można brać np telefonu, kredytów i takie tam, ale plus jest taki, że można uwolnić się od długów. Ja jeszcze w tym roku będę zbierał papiery żeby to ogłosić… no kurcze 160 tyś do spłaty, to musiałbym pracować w PL z 40 lat ^^

  1. Jesteś w błędzie po upadłości konsumenckiej nikt ci nie zabroni wziąć kredytu czy telefonu na abonament !!! to czy bank bądź operator ci udzieli czy nie to już ich decyzja, ale nikt ci nie zabroni, raz na 10 lat można ogłosić upadłość konsumencką to raz i przez pierwsze 3 lata jesteś na takiej jakby czarnej liście czyli jeśli zalegasz z płatnościami to będą mogli ci zająć majątek w przyspieszonej procedurze.

 6. Co z tego,że ma sie konto na skrillu,viabuy czy innych skoro pieniądze na to konto musisz przelać z konta na które przychodzi pensja? w przypadku gdy pracodawca nie chce wypłacac gotówki,a robi przelewy,to opcja posiadania skrill wcale nie jest pomocna. :(

 7. Witam dwa razy składałem wniosek o konto i kartę viabuy i nic. Nie wiem czy coś przyjdzie mi do domu czy nie. Wszystko wypełniłem zgodnie z instrukcją więc czekam na odpowiedź. Już minęło trzy tygodnie i dalej nie mam odpowiedzi czy trzeba coś płacić od razu czy można przy odbiorze. Jestem za granicą proszę o szybką odpowiedź dziękuję i pozdrawiam.

  1. Janina Gołębiecka

   Zakładanie konta ViaBuy nie trwa aż tak długo, wszystko zazwyczaj idzie załatwić w tydzień. Być może źle coś wypełniłeś? myślę, że warto napisać maila do ViaBuy z zapytaniem jaki jest status Twojego zgłoszenia o otwarcie konta w ViaBuy.

 8. a czy da sie wypłacać z konta środki na konto bankowe lub w ATM po zasileniu BTC/BCH?

 9. Witam, czyli Viabuy jest to typowa karta prepaid anonimowa tak? dla mnie największym plusem korzystania z niej jest możliwość prowadzenia rachunku w polskich złotych, miałem kiedyś kartę prepaid z WestStein, ale można było prowadzić rachunek tylko w Euro, a po co mi w Polsce Euro? zamknąłem ją błyskawicznie.

  1. Janina Gołębiecka

   Tak, jest to anonimowa karta płatnicza, dzięki której będziesz mógł płacić w sklepie, w internecie i wyciągnąć środki z dowolnego bankomatu (za opłatą).

 10. Posiadam blokadę komorniczą na konto bankowe. Czy posiadając konto viabuy uchroni moje wpływy przed komornikiem? Co mam przekazać pracodawcy, aby przelał pieniądze na moje konto w Viabuy? Czy numer rachunku wystarczy?

  1. Janina Gołębiecka

   Komornik nie może zająć konta bankowego założonego w obrębie firmy Viabuy. Musisz założyć u nich konto i dać pracodawcy dane do przelewu na to konto.

 11. Czy jest ktoś tutaj, kto posiada aktualnie konto w viabuy? Niebawem komornik może zając moje konto bankowe, więc chciałabym się ubezpieczyć jak to tylko jest możliwe, przed egzekucją …
  Jak to wygląda w praktyce z zakładaniem tej karty/konta? Czy jest to bezpieczne?

 12. Dzień dobry, proszę podać ile kosztuje karta przedpłacona? chcę poznać dokładną cenę przedpłaty za tą kartę, dziękuje bardzo i pozdrawiam. Mam komornika i nie chce żeby pobierał mi pieniądze z mojego konta bankowego. Czy konto jest bezpłatne i jak wygląda podpisanie umowy o rachunek bankowy? Czy można z tego konta robić przelewy na inne konto w zwykłym banku?

 13. Witam.Mam kilka pytań odnośnie karty Viabuy:1. W jaki sposób można wpłacić środki na taką kartę?2. Czy opłata za wypłatę z bankomatu jest stała, niezależnie od kwoty?3. W jaki sposób opłaca się należność za wydanie karty?4. Czy będę miała internetowy dostęp do konta ViaBuy?5. Czy są jakieś dzienne i miesięczne limity transakcji? Chodzi mi o przelewy, płatności i wypłaty z bankomatu6. Czy pieniądze z karty można wypłacać we wszystkich bankomatach?

Comments are closed.