Co to jest raport BIK, jak sprawdzić i jak działa? [KONIECZNIE ZOBACZ]

Jak wiemy, wokół BIK-u, czyli Biura Informacji Kredytowej, od lat krąży wiele mitów. Najczęściej rozpowszechniają je firmy zajmujące się właśnie czyszczeniem BIK. Jak wszędzie, tak i tutaj w większości przypadków jest to zwykłe naciąganie ludzi na zbędne opłaty.

Dlatego, ja w dzisiejszym materiale zajmę się tym właśnie zagadnieniem, sama uważam, że my jako osoby, które zaciągają kredyty, powinniśmy mieć świadomość – co to jest raport BIK, jak go wyczyścić, jakie są opłaty itd. A więc zaczynajmy…

Dobra historia kredytowa to podstawa, dla wielu banków i firm pożyczkowych, przy podejmowaniu decyzji o przyznaniu lub odrzuceniu pożyczki bądź kredytu, dlatego też znaczenie historii kredytowej wciąż rośnie…

Raport BIK i jego zasady

Samo – „czyszczenie BIK” oznacza, że z takowej bazy, można usunąć niewygodne informacje dla klienta. Tutaj zaznaczę, że w praktyce takie czyszczenie bazy danych BIK, nie jest możliwe. Sama zasada przekazywania danych, ich przechowywanie, oraz wprowadzenia do nich zmian, jest regulowane przez Prawo bankowe.

Sam BIK nie modyfikuje otrzymywanych danych, a jest jedynie ich administratorem. Nasze dane są przekazywane do BIK w momencie, gdy staramy się o jakiś kredyt. Kolejno, po jego udzieleniu, instytucje finansowe regularnie przekazują informację do BIK-u jak ten kredyt czy pożyczkę spłacamy. Mowa tutaj o spłatach w terminie lub opóźnianych.

Wszystkie tego typu dane są aktualizowane przynajmniej raz w tygodniu i tak aż do spłaty kredytu. Jeśli spłaciliśmy w terminie nasze zadłużenie, to informacje o nim nie są podawane instytucjom finansowym – chybachyba że wyraziliśmy zgodę na przetwarzanie danych o spłaconych kredytach.

W przypadku, gdy kredyt nie jest spłacany w terminie, informacje o nim mogą być przetwarzane bez naszej zgody nawet przez 5 lat.

Tak w wielkim skrócie wygląda proces, w którym powstaje i kształtuje się Twoja historia kredytowa. Warto zatem wiedzieć, że nasze możliwości są ograniczone, jeśli chodzi o jej modyfikację wpisów w BIK – warto o tym pamiętać.

W praktyce możemy tylko wyrazić lub cofnąć zgodę na przetwarzanie danych. Możemy też, złożyć wniosek o restrukturyzację kredytu w banku. Zawsze mamy też prawo ubiegać się o korektę nieprawdziwych lub nieaktualnych informacji w rejestrze BIK. Wniosek w takiej sprawie składamy w instytucji, która przekazała te dane do BIK.

Kiedy możemy wystąpić o usunięcie danych z BIK?

Są 3 sytuacje, kiedy możemy złożyć wniosek o usunięcie bądź też korektę danych w BIK.

 • Możemy odwołać zgodę na przetwarzanie danych o kredycie już spłaconym, ale w przypadku, gdy został on spłacany w terminie.
 • Zauważyliśmy w swojej historii kredytowej jakieś nieprawdziwe informacje – i chcemy to skorygować.
 • Gdy minęło już 5 lat od spłaty problematycznego kredytu – chcemy mieć wtedy pewność, że nie jest on już brany pod uwagę przy ocenie historii kredytowej.

Wniosek o korektę lub usunięcie danych składamy w instytucji finansowej, która przekazuje te dane do BIK, dlatego BIK wprowadza zmiany tylko na podstawie pisemnego, oraz uzasadnionego wniosku otrzymanego od banku, czy firmy pożyczkowej.

Kiedy warto sprawdzić się w BIK?

co-to-jest-raport-bik-jak-działa

Swoją historię kredytową zawsze warto weryfikować w BIK, szczególnie gdy chcemy zaciągnąć nowe zobowiązanie, lub planujemy wziąć kredyt na mieszkanie. To bardzo ważne, zwłaszcza właśnie, gdy składamy wniosek o kredyt mieszkaniowy.

Znając swoją historię kredytową w BIK, unikniemy rozczarowania przy aplikowaniu o którąś z form finansowania.

Warto mieć świadomość, że sprawdzenie historii kredytowej pozwala też na monitorowanie ewentualnych nieścisłości. Błąd systemu bądź też czynnik ludzki może spowodować, że w rejestrze BIK pojawią się jakieś nieścisłości. Warto wtedy takie sytuacje szybko wyjaśniać, ponieważ mogą być przyczyną odmownej decyzji kredytowej.                                         

Sprawdzanie się w BIK

korekta-wpisu-w-bik-błędne-dane

Jeśli, mamy w planach zaciągnięcie kredytu bądź też chcemy sprawdzić, czy nie zostało zaciągnięte zobowiązanie na nasze dane lub pragniemy dowiedzieć się, dlaczego odmówiono nam udzielenia kredytu, warto w takiej sytuacji przejrzeć całą historię w BIK.

Dostępne tam informacje mogą rozwiać nasze wątpliwości. Dzięki sprawdzeniu raportu dowiemy się, czy banki regularnie aktualizują przekazywane dane oraz, czy informacje są aktualne. Oczywiście, zawsze mamy możliwość, by uzyskać indywidualny raport na swój temat. Wystarczy tylko założyć konto na stronie Biura Informacji Kredytowej. Aby to zrobić poprawnie, konieczne będzie potwierdzenie tożsamości na jeden z poniższych sposobów:

 1. przesłanie skanu dowodu osobistego bądź też potwierdzenie tożsamości za pomocą podpisu elektronicznego,
 2. drugi sposób to, dostarczenie listu poleconego przez Pocztę Polską.

Jednak najszybszym i najefektywniejszym sposobem jest jednak dołączenie do formularza zgłoszeniowego skanu dowodu osobistego. Ważne, aby w celu zachowania bezpieczeństwa, kopię dokumentu odpowiednio przygotować przed wysłaniem. Umieśćmy adnotację “kopia dla BIK“.

W kolejnych krokach zostaniemy poproszeni o podanie numeru konta bankowego i wykonanie przelewu identyfikacyjnego. Po przejściu, przez wszystkie te kroki, w formie wiadomości SMS otrzymamy kod weryfikacyjny.

Po wpisaniu go w Panelu Użytkownika dostaniemy dostęp do produktów BIK oraz:

 • aktywowania Alertu BIK wraz z zamówieniami raportu o spłacie zobowiązań,
 • zamówienia usługi zastrzegania dowodu osobistego.

Oczywiście, Biuro Informacji Kredytowej daje nam możliwość zamówienia pełnego raportu, pakietu składającego się z 12 raportów oraz bezpłatnych informacji bez oceny punktowej, oraz szczegółów zapytań. Usługa ta daje też możliwość monitorowania naszych zobowiązań na bieżąco. Użytkownik dodatkowo dostaje powiadomienie, gdy do BIK wpłynie informacja o zaległości w spłacie jego kredytu.

Dodatkowe mechanizmy oceny BIK

Warto też powiedzieć, że inaczej oceniane są szanse na kredyt konsumencki, a inaczej na kredyt zabezpieczony hipotecznie. Gdy w przypadku występowania drobnych zaległości w spłacie, można zastosować indywidualne podejście bazującego na analizie historii spłat innych kredytów. Wszystko to, na podstawie raportu BIK oraz historii klienta w banku.

W przypadku zaś kredytów hipotecznych, zaległości w BIK nie mają większego wpływu na wartości cenowe produktu oraz na parametry cenowe kredytu gotówkowego. Dla samych produktów gotówkowych, które nie są zabezpieczone hipotecznie, istnieje możliwość udzielenia kredytu, ale w przypadku opóźnień w spłacie na niewielkie kwoty.

Z kolei dla klientów z gorszą historią, sam wniosek może być skierowany do indywidualnej analizy bądź też odrzucony. Dla produktów, które są zabezpieczone hipotecznie, każdorazowa decyzja o możliwości udzielenia pożyczki jest podejmowana indywidualnie.

Z odpowiedzi bankowych wynika, że oprócz oceny w BIK brane są zawsze pod uwagę inne czynniki, np. metody statystyczne – czyli historia dotychczasowej współpracy i wysokość zaległego zadłużenia.

Tutaj zaznaczę, że większość banków nie podaje szczegółowych mechanizmów oceny. Ale jednak, klienci ze złą historią w BIK mają pod górkę. Bo, jeśli nawet uda się im uzyskać finansowanie, to zapłacą za nie znacznie więcej niż osoby spłacające kredyty solidnie.

Gdzie znaleźć pożyczkę ze złym BIK-iem

Jeśli mamy zły BIK, możemy szukać pożyczek w para-bankach. Warto jednak pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na ofertę firm udzielających takie pożyczki.

Dlaczego? Przecież, do ich uzyskania nie jest konieczna ani wizyta w placówce, ani też bezpośredni kontakt z pracownikiem firmy. Uzyskanie pożyczki ogranicza się tylko do wypełnienia wniosku na stronie internetowej, w ramach której wprowadzamy swoje podstawowe dane.

Kolejno przelewamy drobną opłatę weryfikacyjną z własnego konta bankowego, czekamy na kontakt telefoniczny ze strony firm, w której złożyliśmy wniosek i gotowe.

Po akceptacji wniosku gotówkę możemy mieć na naszym koncie, nawet do kilkunastu minut.

Taką szybką opcję pozyskania gotówki pozabankowej oferuje wiele firm, które nie weryfikują danych pożyczkobiorcy w bazach BIK. Tutaj przejdźmy do minusów takich ofert.

Bo to, że ktoś nas nie weryfikuje, to nie oznacza, że nie zarobi na nas, a wręcz przeciwnie. Prawie zawsze, oferty tego typu są znacznie droższe od tradycyjnych kredytów bankowych.

Ponadto, odsetki od pożyczki mogą być dużo wyższe, a brak regularnych spłat, może nas wpędzić w jeszcze większe długi! Jedynym plusem, jest fakt, że potrzebną gotówką możemy mieć w tym wypadku naprawdę szybko.

Podsumowanie

Podsumowując dzisiejszy temat, można stwierdzić, że zadłużenie w BIK to nie koniec świata. Jednak z drugiej strony, to dodatkowe obciążenie, zwłaszcza w przypadku, gdy chcemy zaciągnąć kredyt bankowy, np. hipoteczny. Zawsze należy mieć na uwadze, wszystkie rozwiązania, przecież nie musimy zostać z problemem sami.

A para-banki moim zdaniem to ostateczność. Mam nadzieje, że udało mi się chociaż trochę wytłumaczyć, na czym polega BIK, jak go sprawdzać i gdzie szukać rozwiązań w przypadku zadłużeń.

Wniosek o aktualizację danych w BIK-u

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych – wzór

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania - WZÓR

Wycofanie zgody z BIK na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania – WZÓR

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze

39 komentarzy w “Co to jest raport BIK, jak sprawdzić i jak działa? [KONIECZNIE ZOBACZ]”
 1. Dzięki za artykuł – fajny, Wiem już jak sprawdzić się w bik, myślałam, że mają tam dostęp jedynie banki i parabanki, dzięki! Papa

 2. Wstyd się przyznać ale też nie wiedziałam jak sprawdzić czy jestem w bik :P teraz odkryłam, że moim koncie w iPKO jest możliwość zamówienia raportu BIK heh! koszt 35 zł :D

 3. Witam, dzwoniłem do banku chciałem podjąć kredyt ale Bank mi odmówił z powodu, że jestem w BIKu chciałbym się dowiedzieć o co chodzi. Bardzo dziękuję pozdrawiam.

  1. Janina Gołębiecka

   Samo bycie w BIK-u to nic złego, wręcz odwrotnie, uwagę należy zwrócić tylko na to, jak ten Twój profil w BIK-u wygląda. Skoro bank postanowił odmówić Ci udzielenia kredytu, to wielce prawdopodobne, że bank dowiedział się o Twoich nieuregulowanych długach, które BIK wychwycił. W BIK-u znajdują się wszystkie opóźnienia w spłacie rat, sięgające co najmniej 60 dni. Pobierz raport z BIK i sprawdź, komu i ile jesteś dłużny pieniądze.

 4. Mieszkam za granicą i próbuję wziąć wyciąg z BIK jednak strona nie pozwala wpisać mi ang adresu. Jak mogę uzyskać raport BIK w tej sytuacji?

  1. Janina Gołębiecka

   To gdzie mieszkasz, przy sprawdzaniu raportu BIK nie ma żadnego akurat znaczenia, musisz wejść pod adres BIK.pl i dokonać rejestracji a następnie uwierzytelnienia założonego konta poprzez dosłanie na adres BIK-u skanu lub zdjęcia dowodu osobistego :-)

   1. Dzień dobry.

    Pani Janino czytam tą Pani odpowiedź i mam takie pytanie: Czy weryfikowała się Pani kiedykolwiek w BIKu przy pomocy skanu dowodu? Bo mam wrażenie, że zapomniała Pani o takiej drobnostce jak “przelew weryfikacyjny” z konta bankowego, a jakże w Polsce. I człowiek jak był tak jest w kropce.

    Jest na to sposób aby pobrać raport będąc za granicą, ale nikt go nigdzie nie opisuje bo mało kto z tych co doradzają rejestrował się w BIKu więcej niż raz, a i to wyłącznie mieszkając w Polsce, bez potrzeby spełniania przegiętych wymagań BIK-u

    Pozdrawiam.

    1. Janina Gołębiecka

     Witaj Jurku, jeśli mieszkasz za granicą, to weryfikacja BIK jest nieco utrudniona, to fakt, szczególnie jeśli nie jesteś w stanie zweryfikować się za pomocą przelewu bankowego. Jest jednak jeszcze jeden sposób na weryfikację BIK i jest to weryfikacja za pomocą listu poleconego.

     Aby zweryfikować się w ten sposób, będziesz potrzebować adres, numer telefonu, adres e-mail i numer Twojego dokumentu tożsamości oraz numer PESEL.

     Opiszę wszystko w kilku krokach:

     1. Wybierasz ofertę i podajesz wszystkie swoje dane osobowe i adresowe.
     2. Potwierdzenie adresu do wysyłki listu poleconego (otrzymasz list weryfikacyjny).
     3. Czekasz na list który będzie zawierał kod weryfikacyjny.
     4. Następnie otrzymasz e-mail z BIK-u z linkiem aktywacyjnym gdzie wpiszesz kod który przyszedł pocztą.
     5. Ostatnim krokiem będzie otrzymanie SMS-a z kodem autoryzacyjnym.
     6. Wpisujesz kod na stronie i ustanawiasz swoje własne hasło dostępu do profilu w BIK-u.

     Mam nadzieję, że w ten sposób uda Ci się zarejestrować i zweryfikować w rejestrze BIK. Daj znać. Pozdrawiam!

 5. Mam zadłużenia niewiele, gdzie chce wszystko spłacić .Chciałem parę dni temu wziąć telefon na abonament i mi odmówiono co mam zrobić. Pozdrawiam

  1. Janina Gołębiecka

   Najwidoczniej Twoje długi widać w BIK-u, a wiedz, że teraz bardzo często operatorzy komórkowi, zanim udzielą komuś abonamentu na telefon, sprawdzają człowiek w BIKu i innych rejestrach…

 6. witam, czy długi które są w sądzie też mi BIK pokaże? jeżeli nie, to gdzie się udać?

  1. Janina Gołębiecka

   Informacje o zadłużeniu, które pochodzi z różnych sektorów gospodarki mogą zostać przekazane przez przedsiębiorców lub samych konsumentów do BIG-u (Biuro Informacji Gospodarczej). W Polsce dostępnych jest kilka rejestrów. Jeśli natomiast chodzi o długi alimentacyjne, opłaty sądowe czy grzywny, to do BIK-u takie informacje nie trafiają, jednak informacje takie przekazywane są przez gminy i sądy do wszystkich BIG-ów dostępnych w Polsce. Jeśli poszukujesz informacji na temat swojego zadłużenia, które narzucił Ci sąd, to udaj się lub zadzwoń do sądu i tam zapytaj jak uzyskać informacje na temat wyroku, który otrzymałeś w danym sądzie…

 7. miałem kilka kredytów i kart które już pospłacałem (niestety z opóźnieniami) z powodu mojej złej sytuacji finansowej, obecnie mam fajną pracę , umowę na czas nieokreślony i dobre pieniądze. Chciałbym wziąć kredyt na mieszkanie ale niestety… jak poprawić BIK?

 8. Witam, jak mogę się dowiedzieć gdzie jestem winien pieniądze i jak mogę zawrzeć umowę, żeby natychmiast mieć czysty BIK? Dziękuję.

  1. Janina Gołębiecka

   Aby dowiedzieć się gdzie i komu jesteś winien pieniądze, pobierz sobie raport BIK i raport KRD, posługując się tymi dwoma rejestrami będziesz w stanie wyłapać dużą większość swojego zadłużenia. Żeby zniknąć z BIK-u to już nie takie proste zadanie Grzegorzu. Jednak najszybszą drogą do osiągnięcia tego celu, będzie spłata zadłużenia i wycofanie zgody na przetwarzanie danych przez BIK. Nie stanie się to “natychmiast” stanie się to tak szybko, jak szybko spłacisz swoje długi :-) Pozdrawiam!

 9. Gdy zastrzegę dowód syna na stronie BIK, czy syn również nie będzie mógł brać chwilówek? z której opcji zastrzegania dokumentu powinnam skorzystać? Czy z tej płatnej za 99 zł?

  1. Janina Gołębiecka

   Witaj Agnieszko, wiesz co, nigdy nie zastrzegałam dowodu osobistego i strasznie ciężko jest mi cokolwiek mądrego Tobie doradzić, zapoznaj się z dokumentacją wszystkich opcji, które umożliwia BIK i zdecyduj się na tą najbardziej dla Was odpowiednią opcję. Pozdrawiam!

 10. Witam, mój problem to taki, ze jestem w BIKu, pisałam list o rozłożenie tego długu na raty, ale niestety piszą ze muszę całą kwotę wpłacić, niestety nie jestem w stanie tego naraz spłacić. Co robić? kwota nie duża, ale jednak jest nie mam pojęcia co tak naprawdę robić i gdzie się zwrócić z tym… proszę o poradę.

 11. witam, czy jeśli w BIK-u mam jedną zaległość za telefony z Polkomtel, to nie dostane już żadnego kredytu? Polkomtel naliczył mi 4 tys zł za dwie kary, a teraz po 3 latach z odsetkami jest ponad 8 tys, czy to jest dozwolone?

  1. Janina Gołębiecka

   Jeśli masz negatywne wpisy w BIK-u, to nikła szansa na otrzymanie pożyczki lub kredytu w jakimkolwiek banku. Możesz poszukać firmy pożyczkowej która udziela pożyczek nie sprawdzając baz, tzw. pożyczki bez baz, czyli pożyczkodawca nie sprawdza ani BIK-u, ani KRD czy BIG InfoMonitor. Niestety takie pożyczki bez baz są dość wysoko oprocentowane, a więc mają wysokie RRSO.

 12. W latach 2003-2016 mieszkałem poza granicami kraju. W 2016 wróciłem do Polski i odtąd prowadzę działalność gospodarczą. Chciałem ubiegać się o kredyt ale zobaczyłem w BIK-u i KRD że jestem dłużnikiem co uniemożliwia mi wzięcie kredytu. Po sprawdzeniu raportu okazało się, że widnieją tam trzy długi 1 z 2002 roku (pożyczka Provident) 2 z 2002 roku telekomunikacja i 3 z 2001 roku również telekomunikacja.

  Zaznaczone jest również, że wysłano do mnie listy w 2017 roku w lipcu, oczywiście listem zwykłym, co mogę zrobić żeby pozbyć się tego wpisu z BIK i KRD? czy dogadać się z firmą windykacyjną Ultimo i zapłacić długi? czy jednak walczyć o przedawnienie? czy ewentualnie dogadywać się o zmniejszenie tej kwoty? w sumie jest ona na 10.000 zł.

 13. Władysław

  Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć czy jestem w BIK-u, bo nie mogę dostać nigdzie kredytu bo wyskakuje ze jestem w BIK-u, czy jakiś bank mnie podał do BIK-u? czy jestem już czysty? proszę bardzo o pomoc, czekam na odpowiedź, bardzo mi zależy na sprawdzeniu mnie w BIK-u czy jestem czy już nie jestem… do wiedzenia.

  1. Janina Gołębiecka

   Dlaczego po prostu nie zarejestrujesz się w BIK-u Władku? rejestracja jest darmowa, a raport kosztuje 39 zł.

 14. Chcę sprawdzić moją historię kredytową w BIK-u ale nie mogę założyć konta w BIK. Posiadam wspólne konto w banku z żoną, przesłanie przelewu z konta bez danych żony jest niemożliwe. Co w takim przypadku mam zrobić?

 15. Witam, od lat 15tu mieszkam za granicą, chciałam sprawdzić czy nie mam jakichkolwiek długów w Polsce. Na stronie BIK jest opcja nabycia raportu, niestety nie akceptuje wysłania bez adresu, stąd więc moja prośba/zapytanie, czy mogę uzyskać raport z BIK jeśli nie posiadam adresu w Polsce? Z góry dziękuję za pomoc!

 16. Witam! Mam pytanie odnośnie raportu BIK który widzi bank, a dokładnie chodzi o Zobowiązania przetwarzane w celach statystycznych, czy banki pobierając raport na pewno tego nie widzą? Wskaźniki BIK jest w porządku, nie ma żadnych opóźnień w płatnościach. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Pozdrawiam

  1. Janina Gołębiecka

   Witaj, jeśli pytasz o to, co widzi bank w raporcie BIK, to sekcja “Zobowiązania przetwarzane w celach statystycznych” nie jest widziana przez bank na pewno.

 17. Mam długi które brat zaciągnął na mnie, były to kredyty i jestem BIK, BIG i KRD, co mogę zrobić bym mogła się z tego oczyścić? by móc wziąć kredyt np. na mieszkanie lub samochód? czy mogła bym prosić o pomoc lub poradę co mogę zrobić lub gdzie napisać pisma? cześć mam umorzoną wiem, że to nie to samo co spłacone ale to brat wkopał mnie w długi…

 18. Prowadziłam sklep Żabka i niestety po zamknięciu sklepu zostałam obarczona długiem, żadna ugoda nie została podpisana i sprawa jest w sądzie, więc można uznać że dług jest hipotetyczny. Pomimo to Żabka podała dług do BIK. Rozumiem gdyby był to BIG. Zastanawiam się co ma Biuro Informacji Kredytowej do długu Żabki? Czy coś mogę z tym zrobić? Jak zapobiegać takim sytuacjom? Kredyty zawsze spłacam w terminie lub przed.

 19. W 2017 roku brałam pożyczkę w ING, jedną ratę spłaciłam i więcej nie byłam w stanie. Chciałabym pomóc swojemu chłopakowi, ma propozycje dostania pożyczki ale potrzebuje asystenta, aby mógł dostać pożyczkę, to jest warunek, ale nie wiem czy jestem w BIK. Szukałam jak bezpłatnie wejść do BIK ale raporty są płatne. Proszę o pomoc – będę bardzo wdzięczna. Z poważaniem Agnieszka.

 20. Witam nazywam się Łukasz i mam problem, nie wiem za co jestem w BIK, nie wiem z jakiego banku i nie posiadam żadnych informacji na ten temat, jak złożyć wniosek o skreślenie z rejestru skoro nie wiem za co tam jestem? Proszę o odpowiedź, bo sam sobie nie potrafię poradzić, pozdrawiam Łukasz.

  1. Janina Gołębiecka

   Witaj, jeśli pobierzesz raport, to przecież będziesz wiedzieć jaki podmiot zamieścił Twoje dane w rejestrze :).

 21. Po 15 latach wróciłem do kraju, chciałem zakupić w Plush karty telefoniczne na abonament i dostałem odmowę, ponieważ pani z Plush stwierdziła, że nie jestem osobą wiarygodną, bo mam jakieś zadluzenia. Nie wiem o jakich zadłużeniach ta pani mówi i skierowała mnie do was w celu weryfikacji długu. Mój pesel to 74010116xxx.

 22. Chcę wziąć kredyt w banku, ale wszędzie jest odmowa, ponieważ w ostatnim miesiącu są widoczne moje zapytania i wnioski z innych banków w Biku, czy jest możliwość usunięcia tych wpisów z rejestru? dodam, że były to tylko zapytania i wnioski zakończone decyzją odmowną, pozdrawiam i czekam na odpowiedz w jak możliwie szybkim czasie.

 23. Witam. Parę dni temu będąc w swoim banku zapytałem o jakiś mały kredyt, powiedziano mi, że nie mogą mi nic zaproponować bo jestem w BIK-u. W domu sprawdziłem sobie bazę BIK i faktycznie tak jest. Miałem kiedyś kredyt, z którym miałem problem lecz już jest w całości spłacony. Zaległości były dłużej jak 60 dni i pewnie dla tego… Czy da to coś, jak wyślę im ten wniosek o cofnięcie zgody na przetwarzanie danych? Czy mogą mi odmówić i dopiero po pięciu latach będę mógł się starać o jakiś kredyt? Proszę o odp. pozdrawiam.

 24. Jak zalogować się do konta Bik skoro nie uzyskałem hasła dostępu podczas rejestracji? Przelew zrobiłem logując się do konta przez aplikacje na kwotę 1 zł, gdyż konto nie pozwalało na logowanie prosto ze strony https://jakwyjsczdlugow.pl Proszę o szybką odpowiedź w celu możliwości sprawdzenia kwoty zadłużenia w rejestrze BIK.

 25. Dobry wieczór: Mój tata chce sprawdzić czy ma dług w BIK-u ale nie ma konta na własne imię, czy jest taka możliwość żebym podała konto na własne imię? Jeśli nie ma takiej możliwości, to w jaki sposób tata może sprawdzić czy ma długi? Zależy nam bardzo na czasie, a co do tego raportu to np. jaka kwota w danym banku jest tam wszystko wyszczególnione? czy po prostu to jest kwota całości zadłużenia? Z góry dziękuję. Z poważaniem Anna D.

  1. Witaj Aniu, nie ma możliwości, abyś Ty założyła konto w BIK-u na swoje dane, by później sprawdzić raport z BIK-u Twojego ojca. Koniecznością jest założenie konta przez osobę która zamierza sprawdzić się w rejestrze BIK – nie ma innej opcji. Twój tato musi przejść procedurę weryfikacyjną.

 26. Witam! Około 10 lat temu mieliśmy ogromne problemy finansowe, kredyt nie został spłacony, ponieważ nie było takiej możliwości. Wyjechaliśmy za granicę gdzie lekko nie było. Planujemy powrót do Polski. W jaki sposób możemy rozpocząć nowe życie jeżeli jesteśmy nadal w bazie BIK? Jak to wszystko wygląda… rozumiem, że muszę zadać zapytanie do BIK. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Anna

Comments are closed.