Czym jest karta przedpłacona? [SPIS 6 kart] + ile to kosztuje??

Co to jest karta przedpłacona? (karta prepaid) taka karta najczęściej sprawdza się, kiedy z powoduj zajęcia komorniczego, nie możesz dowolnie obracać środkami na swoim koncie bankowym, bo komornik ma na nie oko…

Czy wzięcie pożyczki nie mając konta bankowego, jest w ogóle możliwe? dzięki kartom przedpłaconym – TAK!


Czy jest możliwe, wzięcie pożyczki nie mając konta bankowego?

Odkąd karta przedpłacona (prepaid), weszła na polski rynek finansowy – tak! Zwykle pożyczkobiorca wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego na 1 grosz na swoje konto, aby móc zweryfikować poprawność Twoich danych.

Teraz do weryfikacji konta bankowego używa się specjalne aplikacje jak np. Kontomatik. Aplikacje te weryfikują Twoje dane u pożyczkodawcy, poprzez zalogowanie się na swoim koncie bankowym.

Oczywiście, możesz dostać pożyczkę, nie mając konta bankowego, wystarczy pójść do lokalnej firmy pożyczkowej i zweryfikować się na miejscu, oraz poprosić o gotówkę, ale umówmy się, że lokalne firmy pożyczkowe nie mają zbyt ciekawych ofert pożyczkowych…

Najlepiej sprawdzają się pożyczki online przez internet, gdzie pod ręką (korzystając z porównywarki pożyczek), mamy kilkadziesiąt różnych firm pożyczkowych do porównania! Korzystając z usług lokalnej firmy pożyczkowej, jesteśmy zmuszeni przystać na warunki, jakie obecnie mają w ofercie.

Czym są pożyczki na kartę przedpłaconą?

Korzystając z pożyczki na kartę przedpłaconą, otrzymasz od firmy pożyczkowej specjalną kartę, do której przyporządkowany zostanie Twój numer rachunku (rachunek techniczny) w tej firmie.

Pożyczka wtedy nie trafi na Twoje konto bankowe, a zostanie przelana na kartę przedpłaconą. Karta przedpłacona funkcjonuje podobnie jak telefony na kartę, żeby móc dzwonić, trzeba sobie doładować kartę SIM prawda?

Taka sama jest zasada działania kart przedpłaconych. Po zaakceptowaniu Twojego wniosku o pożyczkę pożyczkodawca przeleje całą kwotę na Twoją kartę przedpłaconą.

Kartę przedpłaconą można wykorzystywać wszędzie tam, gdzie zwykle do płatności wykorzystuje się popularną kartę debetową (kartę do konta bankowego). Czyli kartą przedpłaconą zapłacisz w każdym sklepie, przez internet, oraz wyciągniesz pieniądze z bankomatu.

Ile kosztuje karta przedpłacona?

Karta przedpłacona dostarczana jest przeważnie przez kuriera, na podany adres. Wydanie karty przedpłaconej, zwykle kosztuje kilkadziesiąt złotych. Nie jest to duży koszt, biorąc pod uwagę, że za wydanie karty przedpłaconej płacimy przecież tylko raz!

Jakie są najważniejsze zalety karty przedpłaconej?

 1. Nie ma konieczności posiadania konta bankowego – nie dość, że nie trzeba w ogóle posiadać konta bankowego, aby dostać pożyczkę, to jeszcze przy zajęciu konta przez komornika, można wciąż normalnie funkcjonować i obracać pieniędzmi z wykorzystaniem karty przedpłaconej.
 2. Szybki dostęp do pieniędzy – jeśli firma pożyczkowa uznała, że jesteś w stanie spłacić wnioskowaną kwotę pożyczki, to pieniądze trafią na Twoją kartę błyskawicznie, a więc można mieć pieniądze w „mgnieniu oka”.
 3. Bezpieczeństwo kart przedpłaconych – jeśli z jakichś powodów karta przedpłacona zaginie lub, gdy zostanie skradziona, to pieniądze na niej zgromadzone wciąż będą pod ochroną, ponieważ karta posiada kod PIN, zupełnie jak inne znane karty płatnicze. Innym zabezpieczeniem jest możliwość ustalanie dziennych limitów na transakcje.
 4. Pożyczka na dowolny cel – karta przedpłacona w ogólnie nie ogranicza sposobu wydawania z niej pieniędzy. Pieniądze z pożyczki na kartę przedpłaconą, możesz wykorzystać w dowolny sposób i na dowolny cel.
 5. Nie wydasz więcej, niż masz – to dobre zabezpieczenie dla tych z Was, którzy mają problem z trzymaniem rygoru nad wydawanymi pieniędzmi. Posługując się tą kartą przedpłaconą, nie wydasz więcej, niż faktycznie masz na koncie technicznym (karcie).

Jeśli więc nie posiadasz konta bankowego, a masz potrzebę, aby skorzystać z pożyczki online, to warto zdecydować się na kartę przedpłaconą, kartę dostaniesz w ciągu kilku dni wraz z limitem pieniędzy do wykorzystania, jaki przyznała Ci firma pożyczkowa.

Karta przedpłacona a komornik

Podobnie, jeśli komornik zajął Ci konto bankowe, a mimo wszystko chcesz nadal pożyczyć pieniądze, użycie karty przedpłaconej w tym wypadku także jest uzasadnione. Komornik nie dowie się o pieniądzach, które masz „pod ręką”, a Ty zrobisz z nimi cokolwiek, będziesz chcieć…

Chociaż w takim przypadku, kiedy masz na głowie komornika, to jest chyba najlepszy pomysł, aby ponownie zapożyczać się, bo postępując w ten sposób, bardzo łatwo możesz wpaść w pętlę zadłużenia, z której bardzo ciężko jest się wygramolić…

Czym różni się karta przedpłacona od karty kredytowej?

Karty kredytowe umożliwiają Ci korzystanie z przyznanego przez bank limitu, np. 10.000 zł, a więc nie musisz mieć na koncie żadnych pieniędzy, żeby z nich korzystać – to bank skredytuje Twoje potrzeby! – oczywiście zrobi to odpłatnie.

Karta przedpłacona natomiast różni się od karty kredytowej tym, że najpierw trzeba wpłacić pieniądze na konto techniczne, do którego przypisana jest karta przedpłacona i dopiero wtedy można korzystać z jej dobrodziejstw… a więc płacić nią w sklepie, przez internet, czy wyciągając gotówkę z bankomatu.

Rodzaje kart przedpłaconych

Na chwilę obecną znam 4 rodzaje kart przedpłaconych. Ocenę, która karta jest najlepsza, pozostawiam całkowicie dla Was, ponieważ każdy ma inne potrzeby i inną sytuację finansową i u każdego z Was może sprawdzić się inna karta przedpłacona, oto one:

Skrill karta-przedpłacona-skrill

ViaBuy karta-przedpłacona-viabuy

IgoriaCard

karta-przedpłacona-igoria-card

Paysera karta-przedpłacona-paysera

Neteller karta-przedpłacona-neteller

Revolut

karta-przedpłacona-revolut

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

20 komentarzy w “Czym jest karta przedpłacona? [SPIS 6 kart] + ile to kosztuje??”
 1. A może warto by było dodać jakiś ranking kart przedpłaconych? szukam właśnie takiej karty ale oferta na rynku jest dość spora i z różnymi opcjami, nie wiem którą kartę wybrać. Przydały by się też jakieś opinie na temat tych kart. Suche dane niczego tak naprawdę nie wprowadzają w życie bo o kartach można poczytać na stronie ofertowej każdego banku tak naprawdę.

  1. Janina Gołębiecka

   Nie chcemy zbytnio promować produktów bankowych – ten blog to oaza spokoju od wciskania jakichkolwiek kont, kart, pożyczek i chwilówek – jesteśmy dla Was, a nie dla kasy.

 2. Ciekawie prezentuje się na tle tych kart przepłacowych Karta Trzynastka, czyli taka karta z prywatnej firmy pożyczkowej. Karta Trzynastka idealnie sprawdza się u ludzi którzy mają problemy z komornikiem, kiedy np. zajął im konto bankowe. Karta Trzynastka nie jest widoczna w systemie OGNIVO, karta ta jest zupełnie anonimowa – dlatego komornik nigdy jej nie namierzy a można na nią przelewać swoje pieniądze i obracać nimi bez obawy, że komornik zajmie pieniądze znajdujące się na tej karcie. Takie zabezpieczenie pieniędzy przed komornikiem. Do karty trzynastki, klient oczywiście dostaje swój rachunek techniczny tak jak przy karcie przedpłaconej. Pieniądze można wtedy wypłacać spokojnie w każdym bankomacie, aczkolwiek mogą być tam jakieś opłaty za wyciągnięcie kasy – tego nie wiem, bo jeszcze nie próbowałem jej użyć :-) jestem na etapie gromadzenia środków na czarną godzinę :D

 3. Czyli co, to taka karta bez komornika? Niestety pojawiające się ustawy i poprawki w Konstytucji, zabraniają bankom wypuszczania takich anonimowych kart prepaid, żeby zapobiegać “praniu pieniędzy” – bo jak wiadomo Polak potrafi :-). Kiedyś pamiętam, że BZWBK miał taką anonimową kartę do płacenia w swojej ofercie, ale kiedy prawo zaczęło się zmieniać, karty wycofano – a szkoda, bo bardzo by mi się teraz przydała…

 4. jasnowidzę

  Dobra była też karta płatnicza Mondeo Pay Mastercard. Operatorem była firma Kreditech, czyli znane Kredito24. Do dziś nie wiadomo co było powodem zamknięcia tej oferty, czyżby prawo? Przed zamknięciem Mondeo Pay, właściciele zaproponowali wszystkim tym, którzy mieli otwarte konta w tym systemie, aby zarejestrowali się VIABUY – gdzies tu nawet na blog był artykuł o kartach VIABUY – można poszukać…. Też dobra opcja, na początek jednak trochę droga, ale później już ok…

 5. Ja używam i póki co bez zastrzeżeń – karta przedpłacona skrill mastercard.

 6. Jeśli chodzi o prepaid VIABUY, to zakładając tam konto, dostaje się unikalny i indywidualny numer konta bankowego do którego przypisana jest też karta prepaid. Fajne jest to, że numer konta bankowego nie różni się niczym od tradycyjnego nr. konta bankowego w Polsce. Każda kasa jaką prześle się na przypisany numer bankowy do karty – zasili od razu kartę. Nawet wypłatę można przelewać na konto VIABUY.

  Ja mając komornika który zajął mi konto bankowe i ściągał z niego wszystko co tylko mógł, postanowiłam właśnie założyć sobie tę kartę. Bardzo mi się przydał kiedy zaczęłam wyprzedawać majątek po upadłej firmie. Było tego kilkanaście tysięcy złotych. Komornik nie zobaczył z tych pieniędzy ani złotówki, bo wszystko szło na viabuy.

  Później tylko wypłacałam pieniądze z bankomatu, oczywiście płaciłam jakieś opłaty ale nie dużo… najdroższe jest otwarcie konta i zakup karty która przychodzi pocztą po 3-4 dniach roboczych od założenia konta.

 7. Mam pytanie, czy na karte przedplacona moze wejsc komornik? mam na myśli tutaj viabuy i skrill?

  1. Janina Gołębiecka

   Karty pre-paid skrill i viabuy nie istnieją w Polskim systemie OGNIVO – więc komornik takiego konta nie zobaczy – nie znajdzie. System OGNIVO widzi tylko konta bankowe założone w bankach na terenie Polski. Tak – konto viabuy i skrill są bezpieczne od komornika.

 8. Czyli ta karta płatnicza prepaid jest na okaziciela? czy wszystkie karty posiadają PIN? bo co jeśli wpłacę tam kilka tys. zł. i zgubię kartę? czy ktoś będzie mógł używać tą kartę? można w razie czego zablokować kartę? myślę właśnie o otwarciu sobie takiej karty, bo wiem, że niebawem komornik posprząta mi konto, dostałem list z sądu :/

  1. Janina Gołębiecka

   Wszystkie karty przedpłacone posiadają zabezpieczenie PIN. Owszem, istniały kiedyś takie karty przedpłacone na okaziciela, ale ze względu na ryzyko prania brudnych pieniędzy, prawo zabroniło ich stosowania. Fakt – miały one wzięcie :)

 9. Szkoda, że żaden polski bank nie ma takich kart dla dłużników :/ trzeba dawać jak zwykle to dzieje się w Polsce – zarabiać firmom zagranicznym ehh Takie party przedpłacone bardzo często stosuje się w firmach, gdzie pracownik musi mieć przy sobie pieniądze, np. delegacje. Firma wtedy przelewa pieniądz na kartę i kartę daje pracownikowi. Chyba ALior i mBank mają takie kart przedpłacone w swojej ofercie. Przydałyby się takie karty dla dłużników komorniczych :D

 10. Co to jest karta przedpłacona Animus. Są na niej jakieś pieniądze?

 11. komornik dokonał zajęcia mojego wynagrodzenia, a drugi komornik zablokował wynagrodzenie mojej żony. Wolne środki moje i żony przelewane są na kartę prepaid ing. Chcieliśmy wypłacić pieniążki i się okazało, że trzeci pani komornik zajęła tą kartę prepaid i zablokowała 1530 zł i i do wypłaty nam pozostało tylko 1530zł.

  1. Janina Gołębiecka

   Zgadza się, komorników jeden dłużnik może mieć kilku, pod warunkiem, że każdy z nich zajmie inny składnik majątku dłużnika. Przy egzekucji z konta bankowego, do którego również wlicza się karty prepaid, komornik powinien stosować kwotę wolną od zajęcia i jest na 2018 rok 1575 zł, czyli 75% wartości minimalnej krajowej brutto.

 12. Jakim cudem komornik może zająć kartę przedpłaconą jeśli nie jest ona przywiązana do konkretnego konta? Słyszałem, że kasa jest tam bezpieczna bo nie widoczna jest w systemie OGNIVO.

  1. Janina Gołębiecka

   Jeśli konta i karty przedpłaconej nie widać w OGNIVO, to komornik jej nie znajdzie.

 13. Jakie dane muszę przekazać płatnikowi który chce przelać mi pieniądze na konto w Revolut? Rozumiem, że może dokonać przelewu w EUR lub innej walucie np. USD, PLN. Jeśli do założenia konta użyję moich prawdziwych danych osobowych to ujawniam tym samym że posiadam konto w Revolut, ujawniam też numer konta. Czy w takim razie pieniądze są rzeczywiście bezpieczne?

 14. Witam. Jestem dłużniczką. Chciałabym skorzystać z takiej karty przedpłaconej, nie wiem jednak kto ma zgłosić wniosek o nią? dłużnik chyba nie? Osoba 3-cia? poda tylko mój adres? proszę mi pomoc i krok po kroku opisać co mam robić, koszt zamówienia takiej karty przedpłaconej, jak wpłacać na nią pieniądze? Czy obowiązuje na nich prawo stanowiące o darowiznach?

 15. Jeżeli bardzo potrzebujesz konta bankowego bez komornika, napisz do mnie. Posiadam wiedze jak założyć takie konto w formie karty prepaid z numerem IBAN. Za info pobieram 20.00 opłaty ale warto. Nie jest to viabuy ani revolut. Jest to karta w PLN z minimalnymi kosztami utrzymania w granicach 2-4 zł za miesiąc.

Comments are closed.