Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Czym jest karta przedpłacona? [PORADNIK] jak korzystać i ile kosztuje!

Karty przedpłacone (pre-paid) najczęściej sprawdzają się, kiedy z powoduj zajęcia komorniczego, nie możesz dowolnie obracać środkami na swoim koncie bankowym, bo komornik ma na nie oko… Czy wzięcie pożyczki nie mając konta bankowego jest w ogóle możliwe? dzięki kartom przedpłaconym – TAK!

Czy jest możliwe wzięcie pożyczki nie mając konta bankowego?

Odkąd karty przedpłacone (pre-paid), weszły na polski rynek finansowy – tak! Zwykle pożyczkobiorca wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego na 1 grosz na swoje konto, aby móc zweryfikować poprawność Twoich danych.

Teraz do weryfikacji konta bankowego, używa się specjalne aplikacje, jak np. Kontomatik. Aplikacje te, weryfikują Twoje dane u pożyczkodawcy, poprzez zalogowanie się na swoim koncie bankowym.

Oczywiście, może dostać pożyczkę nie mając konta bankowego, wystarczy poprosić o gotówkę, ale umówmy się, że lokalne firmy pożyczkowe nie mają zbyt ciekawych ofert pożyczkowych…

Najlepiej sprawdzają się pożyczki online przez internet, gdzie pod ręką (korzystając z porównywarki pożyczek), mamy kilkadziesiąt rożnych firm pożyczkowych do porównania! Korzystając z usług lokalnej firmy pożyczkowej, jesteśmy zmuszeni przystać na warunki jakie obecnie mają w ofercie.

Czym są pożyczki na kartę przedpłaconą?

Korzystając z pożyczki na kartę przedpłaconą, otrzymasz od firmy pożyczkowej specjalną kartę, do której przyporządkowany zostanie Twój numer rachunku (techniczny) w tej firmie.

Pożyczka wtedy nie trafi na Twoje konto bankowe, a zostanie przelana na kartę przedpłaconą. Karty przedpłacone funkcjonują podobnie jak telefony na kartę, żeby móc dzwonić, trzeba sobie doładować kartę SIM prawda?

Taka sama jest zasada działania kart przedpłaconych. Po zaakceptowaniu Twojego wniosku o pożyczkę, pożyczkodawca przeleje całą kwotę na Twoją kartę przedpłaconą.

Kartę przedpłaconą można wykorzystywać wszędzie tam, gdzie zwykle wykorzystuje się popularną kartę debetową (kartę do konta bankowego). Czyli kartą przedpłaconą zapłacisz w każdym sklepie, przez internet, oraz wyciągniesz pieniądze z bankomatu.

Ile kosztuje karta przedpłacona?

Karta przedpłacona, dostarczana jest przeważnie przez kuriera, na podany adres zamieszkania. Wydanie karty przedpłaconej, zwykle kosztuje kilkadziesiąt złotych. Nie jest to duży koszt, biorąc pod uwagę, że za wydanie karty przedpłaconej płacimy przecież tylko raz!

Jakie są najważniejsze zalety karty przedpłaconej?

 1. Brak konieczności posiadania konta bankowego – nie dość, że nie trzeba w ogóle posiadać konta bankowego, aby dostać pożyczkę, to jeszcze przy zajęciu konta przez komornika, można wciąż normalnie funkcjonować i obracać pieniędzmi z wykorzystaniem karty przedpłaconej.
 2. Szybki dostęp do pieniędzy – jeśli firma pożyczkowa uznała, że jesteś w stanie spłacić wnioskowaną kwotę pożyczki, to pieniądze trafią na Twoją kartę całkiem błyskawicznie, a więc można mieć pieniądze w „mgnieniu oka”.
 3. Bezpieczeństwo kart przedpłaconych – jeśli z jakichś powodów, karta zaginie lub, gdy zostanie skradziona, to pieniądze na niej zgromadzone, wciąż będą pod ochroną, ponieważ karta posiada kod PIN, zupełnie jak inne znane karty płatnicze. Innym zabezpieczeniem, jest możliwość ustalanie dziennych limitów na transakcje.
 4. Pożyczka na dowolny cel – karta przedpłacona w ogólnie nie ogranicza sposobu wydawania z niej pieniędzy. Pieniądze z pożyczki na kartę przedpłaconą, możesz wykorzystać w dowolny sposób.
 5. Nie wydasz więcej niż masz – to dobre zabezpieczenie dla tych z Was, którzy mają problem z trzymaniem rygoru nad wydawanymi pieniędzmi. Posługując się tą kartą, nie wydasz więcej, niż faktycznie masz na koncie (karcie).

Jeśli więc nie posiadasz konta bankowego, a masz potrzebę, aby skorzystać z pożyczki online, to warto zdecydować się na kartę przedpłaconą, kartę dostaniesz w ciągu kilku dni wraz z limitem pieniędzy do wykorzystania, jaki przyznała Ci firma pożyczkowa.

Karta przedpłacona a komornik

Podobnie, jeśli komornik zajął Ci konto, a mimo wszystko chcesz nadal pożyczyć pieniądze, to użycie karty przedpłaconej w tym wypadku także jest uzasadnione. Komornik nie dowie się o pieniądzach, a Ty zrobisz z nimi właściwy użytek.

Chociaż w takim przypadku, kiedy masz na głowie komornika, to jest chyba najlepszy pomysł, aby ponownie zapożyczać się, bo postępując w ten sposób, bardzo łatwo możesz wpaść w pętlę zadłużenia, z której baaardzo ciężko jest się wygramolić…

Czym się różnią karty przedpłacone od kart kredytowych?

Karty kredytowe, umożliwiają Ci korzystanie z przyznanego przez bank limitu, np. 10.000 zł, A więc nie musisz mieć na koncie jakiekolwiek pieniędzy, żeby z nich korzystać – to bank skredytuje Twoje potrzeby! – oczywiście zrobi to odpłatnie.

Karta przedpłacona natomiast, różni się od karty kredytowej tym, że najpierw trzeba wpłacić pieniądze na konto techniczne do którego przypisana jest karta przedpłacona i dopiero wtedy można korzystać z jej dobrodziejstw…

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...


15 komentarzy

 1. And

  A może warto by było dodać jakiś ranking kart przedpłaconych? szukam właśnie takiej karty ale oferta na rynku jest dość spora i z różnymi opcjami, nie wiem którą kartę wybrać. Przydały by się też jakieś opinie na temat tych kart. Suche dane niczego tak naprawdę nie wprowadzają w życie bo o kartach można poczytać na stronie ofertowej każdego banku tak naprawdę.

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Nie chcemy zbytnio promować produktów bankowych – ten blog to oaza spokoju od wciskania jakichkolwiek kont, kart, pożyczek i chwilówek – jesteśmy dla Was, a nie dla kasy.

 2. Dawidek82

  Ciekawie prezentuje się na tle tych kart przepłacowych Karta Trzynastka, czyli taka karta z prywatnej firmy pożyczkowej. Karta Trzynastka idealnie sprawdza się u ludzi którzy mają problemy z komornikiem, kiedy np. zajął im konto bankowe. Karta Trzynastka nie jest widoczna w systemie OGNIVO, karta ta jest zupełnie anonimowa – dlatego komornik nigdy jej nie namierzy a można na nią przelewać swoje pieniądze i obracać nimi bez obawy, że komornik zajmie pieniądze znajdujące się na tej karcie. Takie zabezpieczenie pieniędzy przed komornikiem. Do karty trzynastki, klient oczywiście dostaje swój rachunek techniczny tak jak przy karcie przedpłaconej. Pieniądze można wtedy wypłacać spokojnie w każdym bankomacie, aczkolwiek mogą być tam jakieś opłaty za wyciągnięcie kasy – tego nie wiem, bo jeszcze nie próbowałem jej użyć :-) jestem na etapie gromadzenia środków na czarną godzinę :D

 3. Aśka T.

  Czyli co, to taka karta bez komornika? Niestety pojawiające się ustawy i poprawki w Konstytucji, zabraniają bankom wypuszczania takich anonimowych kart prepaid, żeby zapobiegać „praniu pieniędzy” – bo jak wiadomo Polak potrafi :-). Kiedyś pamiętam, że BZWBK miał taką anonimową kartę do płacenia w swojej ofercie, ale kiedy prawo zaczęło się zmieniać, karty wycofano – a szkoda, bo bardzo by mi się teraz przydała…

 4. jasnowidzę

  Dobra była też karta płatnicza Mondeo Pay Mastercard. Operatorem była firma Kreditech, czyli znane Kredito24. Do dziś nie wiadomo co było powodem zamknięcia tej oferty, czyżby prawo? Przed zamknięciem Mondeo Pay, właściciele zaproponowali wszystkim tym, którzy mieli otwarte konta w tym systemie, aby zarejestrowali się VIABUY – gdzies tu nawet na blog był artykuł o kartach VIABUY – można poszukać…. Też dobra opcja, na początek jednak trochę droga, ale później już ok…

 5. OlaD

  Ja używam i póki co bez zastrzeżeń – karta przedpłacona skrill mastercard.

 6. renia36

  Jeśli chodzi o prepaid VIABUY, to zakładając tam konto, dostaje się unikalny i indywidualny numer konta bankowego do którego przypisana jest też karta prepaid. Fajne jest to, że numer konta bankowego nie różni się niczym od tradycyjnego nr. konta bankowego w Polsce. Każda kasa jaką prześle się na przypisany numer bankowy do karty – zasili od razu kartę. Nawet wypłatę można przelewać na konto VIABUY.

  Ja mając komornika który zajął mi konto bankowe i ściągał z niego wszystko co tylko mógł, postanowiłam właśnie założyć sobie tę kartę. Bardzo mi się przydał kiedy zaczęłam wyprzedawać majątek po upadłej firmie. Było tego kilkanaście tysięcy złotych. Komornik nie zobaczył z tych pieniędzy ani złotówki, bo wszystko szło na viabuy.

  Później tylko wypłacałam pieniądze z bankomatu, oczywiście płaciłam jakieś opłaty ale nie dużo… najdroższe jest otwarcie konta i zakup karty która przychodzi pocztą po 3-4 dniach roboczych od założenia konta.

 7. euzi49

  Mam pytanie, czy na karte przedplacona moze wejsc komornik? mam na myśli tutaj viabuy i skrill?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Karty pre-paid skrill i viabuy nie istnieją w Polskim systemie OGNIVO – więc komornik takiego konta nie zobaczy – nie znajdzie. System OGNIVO widzi tylko konta bankowe założone w bankach na terenie Polski. Tak – konto viabuy i skrill są bezpieczne od komornika.

 8. Toras

  Czyli ta karta płatnicza prepaid jest na okaziciela? czy wszystkie karty posiadają PIN? bo co jeśli wpłacę tam kilka tys. zł. i zgubię kartę? czy ktoś będzie mógł używać tą kartę? można w razie czego zablokować kartę? myślę właśnie o otwarciu sobie takiej karty, bo wiem, że niebawem komornik posprząta mi konto, dostałem list z sądu :/

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Wszystkie karty przedpłacone posiadają zabezpieczenie PIN. Owszem, istniały kiedyś takie karty przedpłacone na okaziciela, ale ze względu na ryzyko prania brudnych pieniędzy, prawo zabroniło ich stosowania. Fakt – miały one wzięcie :)

 9. Roland

  Szkoda, że żaden polski bank nie ma takich kart dla dłużników :/ trzeba dawać jak zwykle to dzieje się w Polsce – zarabiać firmom zagranicznym ehh Takie party przedpłacone bardzo często stosuje się w firmach, gdzie pracownik musi mieć przy sobie pieniądze, np. delegacje. Firma wtedy przelewa pieniądz na kartę i kartę daje pracownikowi. Chyba ALior i mBank mają takie kart przedpłacone w swojej ofercie. Przydałyby się takie karty dla dłużników komorniczych :D

 10. Aśka K.

  Co to jest karta przedpłacona Animus. Są na niej jakieś pieniądze?

 11. Jakub

  komornik dokonał zajęcia mojego wynagrodzenia, a drugi komornik zablokował wynagrodzenie mojej żony. Wolne środki moje i żony przelewane są na kartę prepaid ing. Chcieliśmy wypłacić pieniążki i się okazało, że trzeci pani komornik zajęła tą kartę prepaid i zablokowała 1530 zł i i do wypłaty nam pozostało tylko 1530zł.

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Zgadza się, komorników jeden dłużnik może mieć kilku, pod warunkiem, że każdy z nich zajmie inny składnik majątku dłużnika. Przy egzekucji z konta bankowego, do którego również wlicza się karty prepaid, komornik powinien stosować kwotę wolną od zajęcia i jest na 2018 rok 1575 zł, czyli 75% wartości minimalnej krajowej brutto.

NAPISZ KOMENTARZ