Kontomatik – co to jest – OPINIE – jak działa?!

Czym jest kontomatik? jak działa i jakie ma opinie? o tym wszystkim dowiesz się z dzisiejszego artykułu! Aktualnie, rynek pożyczek jest polem intensywnej konkurencji firm pożyczkowych o każdego klienta.

Kolejne firmy pożyczkowe wprowadzają coraz to nowe usługi i udogodnienia, które sprowadzają się do ułatwienia oraz przyspieszenia procedur.

Jedną z takich usług jest Kontomatik – wynalazek, dzięki któremu poprzedzające wzięcie pożyczki przelewy weryfikacyjne odchodzą do lamusa.

Kontomatik (powoli) zrywa z tradycją

Przelewy weryfikacyjne w wysokości złotówki/grosza, ciągle jeszcze pozostają tradycją i standardem. Jakby nie było, tradycja ta chroni również (a może przede wszystkim) samych pożyczkobiorców. Dlaczego?

Takie obowiązkowe przelewy są otóż twardym dowodem, a więc uniemożliwiają uzyskanie pożyczki na cudze dane osobowe.

Postęp w obszarze technologii i cyfryzacji jest jednak niezatrzymany – dlatego w życie zaczynają wchodzić jeszcze nowocześniejsze metody weryfikacji wnioskodawców (czytaj: równie skuteczne, lecz szybsze).

Co to jest Kontomatik?

Rozkwit branży pożyczkowej przyniósł nam już w zasadzie parę zamiennych sposobów takiej weryfikacji jak np. wzięcie ekspresowej pożyczki za pośrednictwem SMS-a lub rozmowy telefonicznej.

Wówczas dosłownie cała procedura zamyka się w ramach takiej rozmowy, a więc przelew weryfikacyjny staje się zbędny.

Czy Kontomatik jest zatem rewolucją?

W szerszym kontekście – tak. Stanowi bowiem jak dotąd metodę nie tylko „bezprzelewową”, ale i bezapelacyjnie najszybszą. Analogicznie działają mechanizmy Groszconnect, Kontoconnect czy Instantor, depcząc Kontomatikowi po piętach. Skoro jednak to Kontomatik nadal wygrywa, należy mu się więcej uwagi.

Kontomatik – szybki i bezpieczny

Projekt usługi Kontomatik (produkt marki Kontomierz.pl) ujrzał światło dzienne już w 2002 r. Finalna wersja aplikacji doczekała się tego o wiele później, bo zaledwie dwa lata temu.

Nie trzeba było jednak kolejnych 14 lat, by Kontomatik zyskał uznanie. Został okrzyknięty największą nowinką branży FinTech, stając się zarazem swoistym logo firmy Kontomierz.pl.

Czemu zawdzięczamy to uznanie? Jak wspomniałam, Kontomatik – przynajmniej jak dotychczas – nie ma sobie równych pod względem szybkości w weryfikacji pożyczkobiorców; trwa ona tylko kilka minut.

Poza tym, zastosowanie innowacyjnych technologii i skryptów sprawia, że Kontomatik wykazuje się bezpieczeństwem i stabilnością.

Z tych zapewne powodów, Kontomatik zyskuje zasięg globalny i wchodzi na rynki kolejnych krajów – obecnie dostępny jest w ośmiu, obsługując przy tym aż 95 różnych banków.

Jak działa kontomatik?

Kontomatik zaprzęgnął do pracy najbardziej zaawansowane technologie komputerowe, wyprzedzając polski rynek pożyczkowy o lata świetlne. Banki, które kooperują z usługą Kontomatik, mocno zyskały na transparencji i wygodzie dla wszystkich ich klientów.

To dlatego, że Kontomatik błyskawicznie analizuje, agreguje i przetwarza dane osobowe, co nie byłoby możliwe bez interfejsu API (pol. Interfejs Programowania Aplikacji). Interfejs ten spaja w całość wiele osobnych aplikacji, czyniąc z nich jeden “mózg”.

Mechanizm API determinuje sam jego kod źródłowy. Mówiąc jednak bardziej po ludzku, przełomowość usługi Kontomatik polega na jej zdolności do łączenia tego, co jak dotąd działało osobno.

jak-działa-kontomatik

Korzystając z Kontomatik, nasze konto na konkretnym portalu pożyczkowym również zostanie automatycznie zsynchronizowane z naszym kontem w banku.

Taka opcja daje finansowym instytucjom wgląd do wszelkich koniecznych informacji o wnioskodawcach, nie wyłączając oceny widniejącej w BIK.

Komu jest dane korzystać z Kontomatik?

Usługa Kontomatik cieszy się popularnością wśród różnych firm pożyczkowych, ale i instytucji bankowych. Nie stronią od niej również przedsiębiorstwa wdrażające kolejne start-upy.

Jeśli chodzi o potencjalnego klienta, z poziomu Kontomatik otrzymujemy dostęp do ofert firm i banków, które z rzeczoną usługą współpracują. Należy więc docenić przejrzystość.

Trzeba w tym momencie wspomnieć, że niezawodność rozwiązań Kontomatik ma swoje… przewrotnie wiarygodne wytłumaczenie. Jest nią fakt, iż twórcy marki Kontomierz.pl, początkowo zaprojektowali Kontomatik jedynie na własny użytek.

Jest to więc kolejny przykład na to, że rzeczy tworzone z czystej potrzeby okazują się po pewnym czasie twórcze, pomocne innym i – co za tym idzie – stanowią świetny zalążek owocnego biznesu.

Jak Kontomatik idzie po swoje…

Mamy do czynienia z bardzo świeżą usługą, zwłaszcza kiedy mowa o różnych start-upach, które mają zamiar z niej skorzystać.

Zamiar ten zbliża się ku realizacji dzięki temu, że wszyscy użytkownicy Kontomatik mogą początkowo posiłkować się wersją demo, która pozwala zaznajomić się ze wszystkimi tajnikami działania aplikacji.

Tego typu udogodnienia dokładają się do sukcesu usługi – korzystają z niej renomowane instytucje finansowe, nie pomijając firm pożyczkowych, które zdecydowały się na odejście od obligatoryjnych przelewów weryfikacyjnych.

I tak dla przykładu, na Kontomatik pokusiła się marka Fellow Finance, która przyznaje pożyczki nawet do 12 tys. zł, dodatkowo dając możliwość utworzenia własnej inwestycji na rynku pożyczek.

Obojętny na usługę nie pozostał również Super Credit, oferujący pożyczki do 5 tys. zł (z opcją rozbicia na 24 raty).

Prawdopodobnie to właśnie kooperacja z Kontomatik przyniosła wymienionym markom rzeszę nowych klientów. Czemu się dziwić – szybkie tempo i intuicyjność to bardzo pożądany towar, nie tylko przecież w tej branży.

Jak wypadnie Kontomatik w starciu z przelewem?

Na to pytanie nie ma oczywistej odpowiedzi, aczkolwiek widać już teraz jak na dłoni, że Kontomatik ma olbrzymi potencjał. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyparcie przelewów weryfikacyjnych przez Kontomatik (i pokrewne mu usługi) jest już tylko kwestią czasu.

Tym bardziej że takim nowoczesnym rozwiązaniom idzie w sukurs wdrożona niedawno unijna dyrektywa PSD2.

Zresztą, hasło „pożyczki bez przelewu” gości w wyszukiwarce Google bardzo często. Przyczyną nie jest być może żałowanie tego grosza czy złotówki; niemniej, wyraźne zapotrzebowanie (bez względu na powody) nieśmiało wróży upadek tradycji.

Kontomatik – opinie

Opinie o kontomatik są w dużej większości przychylne, kontomatik najlepiej przydaje się, gdy w grę wchodzi ograniczony czas na zaciągnięcie pożyczki, wtedy weryfikacja klienta odbywa się błyskawicznie i pieniądze dla pożyczkobiorcy lądują na jego koncie w ciągu godziny.

Jak skorzystać z kontomatik?

Biorąc pożyczkę, zawsze jesteśmy proszeni o wybór formy weryfikacji, mamy wtedy zwykle do wyboru:

  • Kontomatik
  • przelew weryfikacyjny na 1 grosz
  • KontoConnect
  • Instantor

…jeśli wybierzesz weryfikację przez kontomatik, to zostaniesz przekierowany do nowo otwartego okienka, gdzie wybieramy bank, w którym mamy konto bankowe i następnie logujemy się na nie za pomocą aplikacji kontomatik.

Jest to zaufana aplikacja i nie ma czego się bać, że nasze dane mogą zostać wykradzione. Zaraz po udanej autoryzacji konta bankowego, system usuwa wszelkie dane ze swojego systemu i nie pozostawia po nich śladu.

A teraz przeczytaj o:

  1. Firmy pożyczkowe w Polsce [ZOBACZ] jak na nas zarabiają
  2. Zanim skorzystasz z firmy i pożyczki pozabankowej
  3. Jak szybko wyjść z długów za pomocą chwilówki? [PORADNIK]
  4. Jakie są konsekwencje niespłacanie pożyczki?

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze

1 komentarz w “Kontomatik – co to jest – OPINIE – jak działa?!”
  1. Zapytanie odniesienie usługi kontomatik. Nigdy nie korzystałam z tego typu usługi biorąc pożyczkę i ma pytanie, czy jeżeli jest druga osoba dopisana do konta ona dostaje SMS potwierdzający o takim działaniu? Odnośnie długu to też poszukuje pożyczki na spłatę zaległego zobowiązania. Proszę o informację na maila. Chciałabym otrzymać kredyt na kwotę 7000 zł i móc dodawać w wygodnych ratach.

Comments are closed.